• BIST 94.278
 • Altın 194,715
 • Dolar 4,7472
 • Euro 5,4863
 • Isparta 22 °C
 • Antalya 27 °C
 • Burdur 17 °C

ADAYLIK YARIŞI KIZIŞIYOR

ADAYLIK YARIŞI KIZIŞIYOR
7 Haziran 2015?te Türkiye?yi sandık başına götürecek olan Genel Seçimler için Isparta'da da siyasi kulisler hızlandı. Yapılacak seçimlerde aday olmak isteyen bürokratlar, dün itibariyle istifalarını sundu. Partilerde aday adayı furyası yaşanırken, özellik

AK PARTİ'NİN ADAY ADAYLARI ŞU ŞEKİLDE;

SUAT KOLUKIRIK

YSK milletvekili adayı olacak memurlar için istifa tarihini 10 Şubat olarak belirlerken, Isparta'da Ak Parti'den aday adayı olmak için Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suat Kolukırık istifasını geçtiğimiz haftalarda sunmuştu.

PINAR TANER TOPSAKAL

2011 Genel Seçimlerinde AK Parti'den 4. sıra Milletvekili Aday Adayı olan ancak seçilemeyen Dr. Pınar Taner Topsakal, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde tekrar aday adayı oluyor.

Geçtiğimiz  dönem AK Parti'den Milletvekili Adayı olan ve halkın büyük sevgisini kazanan Dr. PınarTaner Topsakal görevinden istifa ederek milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulunuyor. Isparta Kadın, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürüten Topsakal görevinden istifa etti. Millete daha çok hizmet etmek için tekrar aday adayı olan Topsakal çalışmalara da başlayacak.

MÜJGAN CİNGÖZ

ITSO Turizm Komite Başkanı ve Enterofis Tercümanlık ve Danışmanlık Merkezi sahibi Müjgan Cingöz'ün Ak Parti'den aday adayı olacağı öğrenildi.

MEHMET TUĞRUL SEZER

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Mehmet Tuğrul Sezer, Ak Parti'den aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti. Sezer yaklaşık 4 yıldır SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nin başhekimliği görevini yürütüyordu.

GÜLSÜM TUNÇBİLEK

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Tunçbilek, 6 yıldır yürüttüğü görevini bıraktı. Tunçbilek partisinden milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden ayrıldı.

BAHATTİN ŞENOL

Geçen yıl Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti'den Belediye Başkan aday adayı olan Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacak.

TEKİN BAYRAM

Uzun yıllar Demokrat Parti çatısı altında Yalvaç Belediye Başkanlığını yürüten, ancak geçen yıl yapılan yerel seçimlerde Ak Parti'den aday olan ve seçimi kaybeden Tekin Bayram'ın, haziranda yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağı belirtiliyor.

SAİT DİLET

AK Parti Isparta 23. Dönem Milletvekili Sait Dilek'in önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağı öğrenildi. Dilek, Isparta'da bir dönem milletvekilliği yapmış ve önemli hizmetlerde bulunmuştu.

HAYDAR KEMAL KURT

Isparta'da bir dönem milletvekilliği yapan Haydar Kemal Kurt'un da milletvekili aday adayı olacağı belirtiliyor.

ŞULE TOLA

2015 genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak isteyen memurların istifa etmeleri için son gün olan dün istifa rüzgarı hızları esti. Psikolog Şule Tola'da Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'ndeki görevinden istifa etti. Tola Ak Parti'den Milletvekili Aday Adayı olacak.

ELİF ADANIR

Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde Başhekim yardımcısı Pınar Taner Topsakal'ın ardından Radyoloji Uzmanı olarak görev yapan Uz. Dr. Elif Adanır, Milletvekilli aday adayı olmak için istifasını sundu. Adanır AK Parti'den aday adayı olacak.

REZAN DEMİRALAY

SDÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Rezan Demiralay'da AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

ÖZGÜR ÖZEN

TBMM Strateji Bürosu Sorumlusu ve TBMM Amerika Birleşik Devletleri Ülke Uzmanı Dr. Hasan Özgür Özen, bu kez Meclis'e milletvekili kapısından girmek için görevinden istifa etti. Özen Ak Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

İSMAİL ÖZDEMİR

İçişleri Bakanlığında Başkontrolörlük görevini yürüten İsmail Özdemir, AK Parti'den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Özdemir aynı zamanda Ankara'da bulunan Isparta İli Kalkındırma Derneği'nin başkanlığını yapıyor.

...........................................................

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

TUNCAY ENGİN

BAKA Genel Sekreteri iken Denizli Vali Yardımcılığı'na atanan Tuncay Engin, Vali Yardımcılığı görevinden istifa etti. Engin, Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili aday adayı olacak.

Denizli Vali Yardımcısı Tuncay Engin, dün görevinden istifa etti. Haziran ayındaki seçimlerde MHP'den milletvekili aday adayı olan Engin'in, Isparta'ya gelerek seçim startını vermesi bekleniyor.

NURİ OKUTAN

Ispartalı Merkez Valisi Nuri Okutan görevinden istifa etti. Okutan'ın 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler nedeniyle istifa ettiği ve MHP'den Milletvekili Aday Adayı olacağı öğrenildi.

İŞTE OKUTAN'IN ÖZ GEÇMİŞİ

Eski adı Gönen Köy Enstitüsü olan şimdiki adıyla Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi' ni bitirdi. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi SosyalBilimler Fakültesinde, Yönetim-Organizasyon alanında Yüksek Lisans yaptı.Taşova Kaymakam Vekilliği, Harmancık, Bahçesaray, Narman, Kelkit Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı bünyesinde Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Siirt, Sakarya Valilikleri yaptı. 7 Mart 2007 tarihinde Trabzon Valiliğne atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Şanlıurfa Valiliği görevine atanmıştır. Okutan 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla merkez valiliğine atandı. Sakarya ilinde eğitime yaptığı katkılar nedeniyle 2006 yılında Vehbi Koç Ödülü'ne layık görülmüştür. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

HAKAN DEMİRTAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili aday adaylığını geçtiğimiz haftalarda açıklayan Mimar Hakan Demirtaş, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçeleri tek tek ziyaret eden Demirtaş, tüm enerjisini partisi için harcayacağını söylüyor.

HÜSEYİN UÇMAN

İş Adamı Hüseyin Uçman, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerde MHP'den Milletvekili Aday Adayı olacağını açıkladı.

M.H.P.'de bir dönem Belediye Meclisi üyeliğinde de bulunan ve partide çeşitli görevlerde bulunan İş Adamı Uçman, partisine ve milletine daha iyi hizmet etmek için milletvekilli aday adayı olacağını söyledi. Uçman'ın bu kararı sonrası, M.H.P. tabanında hareketliliğe neden olurken, çok sayıda yöneticinin de Uçman'ın adaylığını desteklediği öğrenildi.

HÜSEYİN AVNİ BIÇAKLI

6 Şubat Cuma günü istifa edenler arasında MHP'den aday adayı olmak üzere Dışişleri Bakanlığı'ndan bir Büyükelçi'nin de olduğu öğrenildi.

Türkiye'nin Türkmenistan ve Filistin Büyükelçisi görevlerinde bulunmuş 33 yıllık diplomat Dr. Hüseyin Avni Bıçaklı geçtiğimiz Cuma günü Dışişleri Bakanlığı'na istifa dilekçesini verdi.

İSMAİL BACAK

Isparta'da esnaflık yapan İsmail Bacak'ın MHP'den aday adayı olacağı öğrenildi.

FAİK TORTOP

2011'de yapılan genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı açıklayan Faik Tortop'un, bu yıl yapılacak olan genel seçimlerde de aday adayı olacağı belirtiliyor. Ayrıca Erdoğan Cabıoğlu, Mustafa Zorlu gibi isimlerin de  aday adayı olduğu öğrenildi.

.................................................

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NİN ADAY ADAYLARI

VEDAT ŞENOL

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vedat Şenol, geçtiğimiz haftalarda parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Şenol, 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için ön seçim şartıyla istifa ettiğini bildirmişti.

MUSTAFA CEYHAN

30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerde CHP'den Eyüp Belediye Başkan aday adayı olan ancak yarışa giremeyen Ceyhan yılmadı. O günden beri azimle çalışmalarını sürdüren ünlü işadamı Mustafa Ceyhan'ın kalbi "TBMM" atıyor. Ceyhan, siyasetteki mücadelesini Meclis'te sürdürmek için memleketi Isparta'dan CHP Milletvekili Aday Adayı oldu.

CUMHUR EŞREF ÜNSAL

Geçen yıl Mart ayında yapılan yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olan, 5 Eylül'de CHP 18. Olağanüstü Kurultayında da Genel Başkan aday adayı olan Cumhur Eşref Ünsal, 19 Ocak'ta Yüksek Seçim Kurulu'na göre öğretmenlik görevinden ayrılarak, milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

Öte yandan Naci Yoldaş, CHP eski İl Başkanı Yusuf Erdoğan, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Mehmet Büyüktuncer, Nuri Özkul, İrfan Bakır, İsa Dinçtürk, İzzet Beydoğan gibi isimlerin de aday adayı olduğu öğrenildi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20