• BIST 94.681
 • Altın 194,330
 • Dolar 4,7431
 • Euro 5,4916
 • Isparta 22 °C
 • Antalya 27 °C
 • Burdur 23 °C

BEDİÜZZAMAN'A ZULMEDEN CHP'YE ISPARTA OY VERMEZ

BEDİÜZZAMAN'A ZULMEDEN CHP'YE ISPARTA OY VERMEZ
AK PARTİ LİDERİ BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU, ISPARTA MİTİNGİNDE MUHALEFETE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ. ISPARTA'NIN, BAĞRINA BASTIĞI BEDİÜZZAMAN'A ZULMEDEN CHP'YE OY VERMEYECEĞİNİ BELİRTEN DAVUOTĞLU, "NASIL CHP ZİHNİYETİ TÜRKİYE?NİN BATISINDA TEK PARTİ ZİHNİYET

 AK Parti Lideri Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim turu kapsamında, Isparta'da Hükümet Meydanını dolduran  binlerce seçmene seslendi. 12 kişinin hayatını kaybettiği Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo saldırısı sonrası Paris'te Fransız halkı ile dayanışma yürüyüşüne katıldığı için, Isparta AK Parti il kongresini programını iptal etmek zorunda kalan Davutoğlu, Başbakan olduktan sonra ilk kez bu kente geldi.

BAZILARI TÜRKİYE'Yİ SADECE DOĞUDAN VE BATIDAN İBARET GÖRÜR

AK Parti Lideri Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasına 'Gül alırlar gül satarlar, gülden terazi kısarlar, gülü gül ile tartarlar, çarşı pazarı güldür gül' şiirini okuyarak başlayan Davutoğlu ' Gül diyarı, Hz Peygamberin sembolü Ispartalı değerli hemşerilerim size selam olsun. Mis kokulu Isparta'ya cennet kokulu Isparta'ya selam olsun. Isparta bizim ruhumuz, mekanı doğduğum Torosların kalbi, tefekkürümüz ahlakımızın, hikmetimizin şehridir. Gül kokan her köşesine selam olsun. Isparta'nın her köşesine gülün her yaprağına selam olsun. Isparta doğduğum şehrin komşusu ama doğduğum gibi şehirdir.  7 Haziran'a yürürken bizi en iyi anlayacak şehir Isparta'dır. Burası milli birlik beraberlik döneminde doğusu ile batısı arasında farkın olmadığını Bediüzzaman'ı bağrına basmakla gösterdi. Geçen Cuma Bitlis'teydim. Bediüzzaman'ın doğduğu diyarlardan bağrına basan Isparta'ya selam getirdim. Bazıları bunu anlamaz. Bazıları Türkiye'yi sadece Batıdan ibaret, bazıları sadece doğudan ibaret sanır. Bazıları sadece cahillerden ibaret sanır sadece Türk Kürt Alevi tek kesiminden sanır. Ama AK Parti idealinde bir şey söyler; 78 milyon bir kişi gibidir. Bir kişi 78 milyon kişi gibidir. Bu topraklarda CHP zulmünün ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Isparta Miryakefalon Zaferi'nin Anadolu'ya toprak kılan zaferin diyarıdır. O şehitlere selam olsun. O günden bugüne bu toprakları kanlarıyla sulayan tüm şehitlere selam olsun" dedi.  

BEDİÜZZAMAN'A YAPILAN ZULMÜ SİZ İYİBİLİRSİNİZ

CHP zulmünü tek parti zulmünü en iyi   Ispartalıların bileceğini belirten Başbakan Davutoğlu, "Isparta o tek partinin iman ve inanç düşman politikaları sebebiyle Barla'ya o güzel diyara gelen Bediüzzaman'a sahip çıkmıştı. Hem Senirkent olayında Ocak 1947'de tek parti zulmüne karşı dimdik ayakta durmuştur. Bediüzzaman'ı Isparta'ya süren aynı zihniyet Diyaneti kaldıralım diyor. BU CHP Zihniyeti Türkiye'de ne kadar müspet değer, Isparta'nın gülü gibi kokladığı ne kadar güzel değer varsa hepsine savaş açacak tek parti zihniyeti. Isparta ona karşı Şehit Başbakan Adnan Menderes'in arkasında her zaman durdu. Bediüzzaman Menderes'e yazdığı mektupta bu millet kendi iradesiyle hiç bir zaman CHP'yi iktidar getirmeyecek ve o günden bu yana CHP milli iradeyle iktidar olamadı ve olamayacak. 1974'te koalisyon oldular ama tek başına olamadılar olamayacaklar. Ne kadar acıdır ki Bediüzzaman istismar ederek büyüyen onun ismiyle saf ve samimi müslümanları kandıran paralel yapı o yapıya katkıda bulunan saf müslüman ve kardeşlerimizi ayrıt ediyorum. Bu paralel çete Bediüzzaman'ın o çileleri üzerinden istismarla güç devşiren bu çete CHP, MHP, HDP'de olsa AK Parti dışında ona oy verin diyor. Bediüzzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek Isparta'ya yakışır mı? Siz tefekkür diyarısınız, iman ve hikmet diyarısınız, siz neyi destekleyeceğinizi en iyi şekilde bilirsiniz" dedi. Bu konuşmasından sonra  miting alanından tekbir sesleri yükseldi, Başbakan,  "Bu tekbirler Bediüzzaman'a yükselen mesajı anlatırdı. Nasıl CHP zihniyeti Türkiye'nin batısında tek parti zihniyetini sürdürüyor, Diyanet'e savaş açan zihniyeti sürdürüyorsa HDP'de doğuda aynı zihniyeti sürdürüyor O da diyanet kalksın diyor. CHP ve HDP artık aynı kaptan su içiyor. CHP'ye verilen her oy HDP'ye verilmiş gibidir. Çünkü her ikisi de aynı şeyi söylüyor. İkisi de tek parti zihniyeti yolunda yürüyor. Biz tek parti zihniyetine yeniden izin verir miyiz? O zihniyeti savunanlara yol verir miyiz? Onların ardındaki paralel çeteye yol verir miyiz?" diye sordu.

BAHÇELİ ŞEREFİMİZE HAKARET EDİYOR

            Miting alanındaki 'Nefret onlara  hikmet bize yakışır hocam'  yazısına dikkat çeken  Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Seçime doğru giderken kim, ne sebeple olursa olsun şantajdı,  kasetti  vs haberler ve söylentiler üzerine siyaset yaparsa karşısında bizi bulur. Kimse  istismara yönelmemeli. Hikmet, barış için de sandığa yürüyeceğiz.  2011 de olduğu gibi şantaj, perde gerisi oyunlara taviz vermeyeceğiz. Siyasette, ahlakı hikmeti, irfanı, dürüstlüğü savunacağız. Hikmet yolunda yürümeye var mısınız? Tuzak kuran kim olursa olsun ona karşı durmaya var mısınız?  Bizim yolumuz ahlak, milli birlik yolu. Siz Senirkent'te demokrasi yolunda direnç gösterdiniz. 27 Mayıstan sonra DP,  AK Parti geleneğine sahip çıktınız.  Çünkü Senirkent demokrasinin direnç noktasıysa Isparta hep demokrasinin kalesi oldu. Hikmet yoluna çıkarken seviyeyi öngördük. Buradan Bahçeliye sesleniyorum. Osmaniye'de kendisi aleyhine tezahürat yapıldığında, yuhalandığında  onları susturdum. Bizim siyasi kültürümüzde tahrik etmek hakaret etmek yoktur. Ama Bahçeli günlerdir bize hakaret ediyor. Günlerdir siyaseti son derece seviyesiz şekilde yapıyor. Benim için 'Doğuda  Yörük Ahmet' diyorlar' diyor. Doğru.  Batı'da Türkmen Ahmet diyorlar'   Erzurum'da Dadaş Ahmet,  Osmanie'de Yörük, Sivas'ta Yiğido Ahmet,  Elazığ'da Gakkoş Ahmet, Isparta'da Torosların öz evladı dediler. O da doğru. İşte bizim farkımız bu.  Sayın Bahçeli milli birliği savunacaksınız. Türkiye'nin her köşesinde insanlar sizi bağrına basacak. Ama batıda dolaşıp  Türkiye'nin doğusuna adım atmadan milli birlikten bahsedemezsiniz. Bize hakaret etmemiş olsaydı  şerefimize hakaret etmemiş olsaydı bunları söylemezdim. Ama bir siyasetçinin şerefi  vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür. Başka şekilde ölçülmez. Şerefsiz diye hitap ettiği için ben onu yuhalatmadım. Hayır  yuhalamayın. Biz ona hikmet ahlak dersi vereceğiz. Hakkari'deki al bayrak benim şerefimdir.  O al bayrağı AK Parti dalgalandırıyor.   Biz Bitliste'ki Bingöl'deki kardeşlerimizle  kucaklaşıyoruz.  Herkes milli şeref peşindeyse meydan okuyorum.  Türkiye'nin her meydanına gitsinler halkla kucaklaşsınlar ondan sonra bize milliyetçilik taslasınlar.  Hem  gidemeyecekler. Gittiklerinde  Tunceli'de olduğu gibi arkalarında koruma ordusuyla meydanda  açıklama yapıp dönecekler. Sonra İçanadolu'da Gelip milliyetçilik taslayacaklar.  Biz herkese milli birlik beraberliği öğretiriz.  Beni bilirsiniz Toroslarda doğmuş  bir Yörük Türkmen çocuğuyum. Ama  Hakkari'den de biriyim. Ağrı'da Ahmedi Hani, Osmaniye'de Ahmedi Saniyim. Benim dedem bana Ahmedi Sani demiş.  Hoca Ahmet Yesevi'ye atfetmiş. Hoca Ahmet Yesevi'nin yolundan,  ahlakından edebinden bir an ayrılmam. Ama Ahmedi Hani orada. Malazgirt orada  1071'i,  2071'i Isparta'da Aydın'da değil Muş'ta konuşmak lazım. Malazgirt orada.  

BİZE SALDIRIRKEN KURT ONLARA SALDIRIRKEN KUZU

HDP eş Başkanı Kudüs Yahudierin dediğinde, Taksim'le Kebe'yi mukayese ettiğinde Bahçeli'den  ses çıkmadığını belirterek, eleştirilerini sürdüren Başbakan Davutoğlu, "Bize  saldırırken kurt, millet menfaatini savunmaya çalışırken kuzu. Kılıçdaroğlu,  Türkmenleri göndereceğim derken Bahçeli'de çıt yok. MİT tırlarına operasyon yapan paralel çete bizim Türkmenlere yardımımızı engellerken   yok.   Kılıçdaroğlu Bize sığınana Türkmenleri göndereceğiz diyor.  Her yerde Türkmenleri savunan Bahçeli'den ses yok.  Kimden ses var sadece AK Parti'den ses var. Mademki er meydanı  o halde şeref hesabı yapalım. Yurtdışındaki her bir ecdad yadigarı bizim şerefimizidir Sayın Bahçeli. Orhun Anıtılarını kim restore etti. Üç yıl Başbakan yardımcılığı yaptı. Orayı Ankara'da konuşmak kolay. Oraya giden yolu kim yaptı? Onlar konuşur AK Parti yapar. Onlar milliyetçilik taslar AK Parti gerçek milliliği savunur. Sultan Sencer'in Türkmenistan'da Merv'deki türbesini kim inşa etti. Bahçeli orada ne yaptı? MHP döneminde yurt dışındaki ecdad topraklarında taş üstüne taş konmadı. Kosova'da Sultaün Murat Hüdavendigar Hanın türbesi çökmek üzereydi. O iktidar döneminde Ankara'dan çıkamadılar ki ecdad eserlerine baksınlar. Ankara'dan Sakarya'ya depremde gidemediler. Bir milletin onuru şerefi ve kudretiyle olur.  Bu kudreti millete kim kazandırdı. Gelin kudret mukayesesi yapalım. Bir devlet namertten silah  istiyorsa  gücünü koruyamaz" dedi.

HELİKOPTERDE OLMASAYDIM ŞÜKÜR SECDESİNE KAPANIRDIM

               Bahçeli'nin ortak olduğu üç partili dönem için yamalı bohça diyen Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin o dönem tank için hibe ararken şimdi kendi tankını yapar hal geldiğini söyledi. Davutoğlu, " Bir helikopter almak için Amerikan kongresinden izin bekliyorlardı. Başkalarının hibesine muhtaç olan bir milli ordu  bu milletin şerefini koruyabilir mi?  Biz TSK'ye onur kazandırdık.  Bahçeli o taraflara gidemez ama  Muş'tan Bitlis'e geçerken helikopterde olmasaydım şükür secdesine kapanırdım. Penceremizin sol ve sağ kenarında Türkiye'nin ürettiği helikopterlerimiz uçuyordu. O şerefli pilotlarımızla göz göze geldim. Gökyüzünde kendi helikopterinden selam veren pilotlara selam olsun. Bir milletin şerefi haysiyeti kendi topunu yapmakla olur. Süleyman Şah Türbesi'ne gittim. Orada bulunan toplar ve silahlı kuvvetlerin kullandığı her malzeme Türkiye Cumhuriyeti damgalı. İşte  şeref budur. Bir milletin yurtdışındaki  itibarı şerefi parasının değeriyle ölçülür. 2002'de 6 sıfırlı  paralarla herkes gönlünde milyarderdi ama bir gecede fakirliyordu. Paramızın değeri yoktu. Şimdi TL değer kazandı. Şimdi Kılıçdaroğlu'nun akıl danıştığı Kemal Derviş var ya; Türkiye'de tarım desteklemelerini bitiren, tarımı öldüren,  Kılıçdaroğlu'nun  olmaz ama iktidar olursa bakan yapacağı Kemal Derviş. O dönemde  Derviş'in Çalıma Bakanlığına yazısı var Bu ay Hazineden  para veremeyeceğimiz için başınızın çaresine bakın diyor.  Bahçeli'nin koalisyon ortağı olduğu bu ülkede başı dik onurlu olunabilir miydi? Bu ülkeye hazinesi dolu bir ülke haline kim getirdi?  Gagavuz Türklerine, Somali'ye, Filistin'e el uzatan kudretli Türkiye'yi kim kurdu?  Onlar konuşur AK Parti yapar.  Sayın Bahçeli ve diğerlerine sesleniyorum. Şu siyasi mücadeleyi edep adap hikmetle yapalım" şeklinde konuştu. 

 

MİLLETLE GÖNÜL BAĞIMIZ VAR

Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; "Biz hiç bir yere gitmedik. AB kapısına gitmedik, IMF kapısına gitmedik. Biz milletin gönül kapısına gittik. Aziz Ispartalılar gönül kapınızı bize açacak mısınız? O kapıdan girmemize izin verecek misiniz? Şimdiden o gül kokularını hissediyorum. Ama en güzeli de Isparta'nın gönül kokusu. Sağ olasın Isparta her haliyle hikmet öğreten Isparta. Bahçeli gelirse bu soruları kendisine bir sorun bakalım. Bir devletin kudretli şeref sahibi olmasının kendi savunma sanayi kurmasından, lirasına değer kazandırmasından al bayrağın her yerde dalgalandırılmasından her köşede vatandaşın sahip çıkmasından belli olur. 2023'e doğru biz Miryakefalon zaferinin torunlarıyız. Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet bizim. İnşallah bu miras üzerinden 2023'te kudretli ve şefkatli Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni küresel güç yapacağız. Bir taraftan devleti büyütüyoruz. Ama diğer yandan da vatandaşlarımızın refahını. Şimdi Kılıçadoğlu yoksulluk edebiyatı yapıyor. Türkiye'nin 2002'deki Gayri Safi Milli Hasılası 230 milyardı, şimdi 830 Milyar dolar. Maliye biliyorum diyor ama matematik bilmiyor. Soralım hangisi büyük. Bu sabah şoför esnafıyla birlikteydim onlara müjde verdim. Araçlarını yenilerlerse artık 2016'ya kadar ÖTV ödemeyecekler. Esnafa destek verdik. 2002'de Türkiye'de toplam satılan otomobil sayısı 91 bindi. şimdi 587 bin. 2002'de cep telefonu sayısı 23 milyon iken şimdi 72 milyon neredeyse bebeklerin başına cep telefonu düşüyor. Bu mu yoksulluk. Vatandaşı bu güce kim kavuşturdu? Hepimizin kullandığı çamaşır makinesi 2002'de yılda 1 milyon şimdi 2.5 milyon çamaşır makinesi satılıyor. Demek ki milletin alım gücü var. Demek ki devlet ile millet arasında tam bir gönül bağı var.

 

Ziraat Odaları birliğinde Kılıçdaroğlu oturuyordu. Kendisine sordum, gübre desteğini kaldıran ve tarıma desteği kaldıran Kemal Derviş şimdi Kılıçdaroğlu'yla kol kola. 2002'de tarıma verilen toplam destek 1.8 milyardı, şimdi 10 milyar TL, 6.4 milyar TL tarımsal desteği de bu sene için şu ana kadar biz ödedik."
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20