• BIST 93.003
 • Altın 188,945
 • Dolar 4,8206
 • Euro 5,5954
 • Isparta 24 °C
 • Antalya 28 °C
 • Burdur 23 °C

Bestelci?ye çok yakıştı

Bestelci?ye çok yakıştı
MHP İl Başkanı İsa Yalçın, ?Ya ben AK Parti?ye geç kaldım ya da AK Parti bana? diyen Uğur Bestelci?ye ?Kendisine AK Partili olmak çok yakışmış? diye konuştu. Yalçın, ?Günaydın insanların aklıyla alay ediyor? sözlerine de ?Hizmetin ne olduğunu bilmez? d

ŞARKİKARAĞAÇ'I BU HALE GETİREN SENSİN

MHP İl Başkanı İsa Yalçın,   basın toplantısında gündemi değerlendirdi.   Yalçın, ‘Ya ben AK Parti'ye geç kaldım ya da AK Parti bana' diyen Uğur Bestelci için ‘Kendisine AK Partili olmak çok yakışmış'  dedi. AK Parti Milletvekili   Süreyya Sadi Bilgiç için de "Şarkikaraağaç'a gidiyor, burayı bu hale getirenlere hesap soracağım diyor. Şarkikaraağaç'ı bu hale getiren sen ve senin partinden seçilen belediye başkanın" diye konuştu

ISPARAT'DAN Bİ HABERLER

İktidarın kanun tanımaz bir şekilde seçim çalışması yürüttüğünü öne süren Yalçın, "Bizleri dün, belediyelerle seçim kampanyası yapıyorlar diye suçlayan zihniyetin sahipleri, bugün bakanlarla, ambulans helikopterlerle seçim kampanyaları yürütüyor" dedi. Yalçın, MHP dışındaki siyasi partilerin Isparta'dan bihaber olduklarını da  söyledi.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın,  basın toplantısı düzenledi.    Seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Yalçın,  AK Parti'ye geçen Uğur Bestelci'ni açıklamalarına da yanıt verdi.  Bestelci'nin "Ya ben AK Parti'ye geç kaldım ya da AK Parti bana" sözlerini  değerlendiren Yalçın, "Uğur Bestelci'nin özellikle iktidar partisiyle ilgili açıklamalarını samimi buluyorum. Bugüne kadar sanki bir oyun içinde olmuş diye düşünüyorum. Kendisine AK Partili olmak yakışmış. Allah hayırlı, uğurlu etsin. Etrafındaki kişiler ne düşünüyor onu bilmiyorum ama öncesiyle, şimdisi arasında değişim ne derse bence kendisine AK Partili olmak çok yakışmış. Herkes Uğur Bestelci'yi biliyor. Siyasette en önemli şey istikrar ve vefadır. Bu olmayan insanları Ispartalı hemşerilerimiz de değerlendirecektir" açıklamasında bulundu.

‘HİZMET ETMENİN NE OLDUĞUNU BİLMEZ'

Yalçın, AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in "Günaydın insanların aklıyla alay ediyor" şeklindeki sözlerine de, "Belediye Başkanı alay etmiyor, hizmet ediyor. Süreyya Sadi Bilgiç'in hizmetin ne olduğunu ve nasıl edildiğini bilmediği için bunu alay olarak görüyor. Ama ona birisi hatırlatsın bu alay değil hizmet etmektir. Esas Isparta'yla dalga geçen kendileridir. Teşvik konusunda ve Gelincik yolu için yaptığı açıklamaları bir dinleyin. Büyük balık küçük balığı yutar. Şarkikaraağaç'a gidiyor, burayı bu hale getirenlere hesap soracağım diyor. Şarkikaraağaç'ı bu hale getiren sen ve senin partinden seçilen belediye başkanın. Kendisi çok istikrarlı bir milletvekilimiz maşallah. Hizmeti anlamaması normal çünkü kendisi hizmetin ne olduğunu bilmiyor" diye yanıt verdi.

‘DEVLET İMKANLARIYLA SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTÜYORLAR'

 İktidar partisinin devletin tüm gücünü kullanarak seçim çalışması yaptığını ileri süren Yalçın,  millet iradesinin önüne geçemeyeceklerini söyledi. AKP'nin yarışın başından bu yana bu seçimleri millet iradesinin sandığa yansıması noktasında değil, siyasi savaş alanına çevirme noktasında büyük bir gayret içerisine girdiklerini  kaydeden Yalçın, "Hükümetin mensupları Isparta'da maalesef kanun tanımaz bir şekilde seçim kampanyası yürütmektedirler. Devletin imkanlarıyla Isparta'da yerel seçime girmektedirler. Bizleri dün, belediyelerle seçim yapıyorlar diye suçlayan zihniyetin sahipleri, bakanlarla, ambulans helikopterlerle seçim kampanyaları yürüttüğü bir dönemden geçmekteyiz. Ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Devletin tüm gücünü de hükümet olarak kullansınlar, millet iradesinin önüne geçmeyecekler" dedi

ISPARTA'DAN BİHABERLER

MHP dışındaki siyasi partilerin Isparta'dan bihaber olduklarını kaydeden Yalçın, "Isparta'nın sorunlarını bilmemektedirler ve ortaya koydukları çözümler de ilimize fayda getirmez. İlimize gelen bakanların açıklamaları doğru değildir. Hiçbir zaman gerçeği söylemiyorlar. Orman ve Su İşleri Bakanı geliyor; ‘Ben Ispartalıyım. Isparta'daki hemşerilerime şunları, bunları yapacağım' diyor. Sayın bakanın açıklamalarında keşke doğru bir cümle olsaydı. Ekolojik köylerden bahsediyorlardı. Su kirliliği yönetmeliği çerçevesinde Yalvaç, Gelendost'taki arıtmaları 2012'de yenileyeceklerdi, ancak bunlar yapılmadı. 3-5 dere ıslahı yapanlar büyük işler yapmış gibi konuşmaktadırlar. Isparta'da bundan sonraki yapacakları projeler de 2014 yatırım planları içinde olmayan şeyleri söyleyerek, seçim yatırımı olarak seçimde oy almak için bunları konuşmaktadırlar" şeklinde konuştu.

‘PROJESİ OLMAYAN YERE TEMEL ATTILAR'

Projesi olmayan şehir hastanesinin temelinin atıldığını belirten Yalçın, "Sağlık Bakanı geldi bir temel attı. Bu temel 12 yıldır söz verdikleri bölge hastanesinin temeliydi güya. Temel atma günü bölge hastanesi bitti, şehir hastanesi olarak değiştirildi. Biz başından bu yana burada bölge hastanesi olmaz dedik. Isparta'nın 2 bin yatak kapasiteli 3 tane hastanemiz var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum bu alanda Türkiye'de önde gelen illerdeniz. Bunu kapatıp 700 yataklı hastane yapmak ısparta'ya sağlık hizmeti yerine zarar vermektir. Bu temelin hastane temeli olmadığını düşünüyoruz. Çünkü ortada proje yok henüz. Projesi olmayan bir yerin nasıl temelinin atıldığını merak ediyoruz? Bu temeli seçim öncesinde seçim yatırımı olarak attılar" diye konuştu.

"İŞİN İÇİNE HARAM  GİRDİ'

ITKM inşaatının bitmemesinde AK Parti'yi suçlayan Yalçın, " Bu işi çıkmaz sokağa sokan hükümetin belediye başkanı değil mi? Yüzde 47 müteahhit, yüzde 53'te belediyenin aldığı söylenen ihaleye bakıldığında belediyenin ticari olarak kullanabileceği bir tek yer yok. Sonra çıkıp Nuri Uzaktaş Bey ; ‘Biz yüzde 25 ucuzlatacağız' diyor. Nereyi ucuza verekler ki, belediyeye ait yer yok, kendilerinin yaptığı. Daha sonra alınan yerler belediyeye kazandırılmış. Müteahhittin iliğini, kemiğini sömürmüşler. Müteahhit hareket edememiş hale getirilmiş. Elektrik trafosu gibi yerler, bunlar bitmeden de sürenin başlamayacağı gibi de bir madde konmuş. Dolayısıyla bunların hepsi spekülatif şeyler. Belediye Meclis Üyesi adayı çıkıp hukuka taşınsaydı diyor. Bu konuda Ispartalı hemşerilerimizin belediye başkanına teşekkür etmesi gerekir. Hukuka taşınsaydı belediye başkanı bir sürü sorumluluğu üzerine atmış olacaktı. Ama bu Isparta'ya kazandırılsın diye risk alarak her şeyi yapmıştır. İşin içine haram karıştığı ve AKP karıştığı için iş bu noktaya gelmiştir. Eninde sonunda bu mülk ait olduğu Ispartalılara kazandırılacaktır. Diğer taraftan trafik konusunda bilen birilerine sorsunlar. İlin trafik sorunu otoparkla çözülmez. 100 bin nüfusu aşan yerlerde trafik planlamasının yapılması gerekir. Isparta'da bu plan yapılmıştır. Belediye Başkanımızın hazırladığı projeyle inşallah bu proje uzun vadeli devam ettirilirse en geç 15 yıl için ilimizde trafik ışıklarının olmadığı bir akışta trafik planlaması yapılmalıdır. Isparta'nın tüm sorunlarıyla ilgili tüm proje ve planlarımız hazırdır" açıklamasında bulundu.

‘MAHKEMENİN SONUCUNU NEREDEN BİLİYORLAR?'

Belediyeye yönelik davaya yönelik açıklamalarda da bulunan Yalçın, "Bu kadar yolsuzluğun konuşulduğu bir dönem daha ülkemizde yaşanmamıştır. Bunun açıklaması yapılması gerekirken suçlarını bastırmak için üzerimize gelip saldırmaya çalışıyorlar. Bunu da internet ortamında ve değişik iletişim araçlarıyla yapıyorlar. Bilindiği gibi belediyeye yönelik bir operasyon yapıldı. 81 kişi sanık olarak yargılandı. 15 kişi 4 ay 7 kişi de 6 ay tutukluluk yaşadı. Bu davanın belirli noktalara çekilmesi ve davanın sonucunu etkilemek için kötü niyetli kişiler ellerinden geleni yaptılar. Ama biz hukuka olan inancımızı asla kaybetmedik. Bizim alnımız aktır. Verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Davanın sonucunda da herkes görecektir ki, herkes beraat edecektir. Bugün mütalaalarda da bakıldığı gibi inşallah mahkemede aynı kararı verecektir, örgüt yoktur. Biz AKP gibi yandaşlarımız için değil biz ülkemiz için örgütleniriz. Kim ne biliyorsa çıksın konuşsun. Biz bildiklerimizi bugün konuşmayacağız. İktidara geldiğimizde onlara da hesap günü geldiğinde bugün ortadan kaldırdıkları hukuk onlara da ihtiyaç olduğu günde herkes kimin ne kadar namuslu ve dürüst olduğunu görecektir.  18 Mart'la ilgili şu olacak gibi seçim sonucunu etkileyecek şekilde haberler uçurdular. Şimdi de 29 Nisan'dan sonraki duruşmadan sonra şunlar olacakmış diyorlar. Bunlar davanın sonucunu nereden biliyorlar ki, böyle sözler söylüyorlar" diye konuştu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20