• BIST 106.675
 • Altın 172,965
 • Dolar 4,0791
 • Euro 4,9434
 • Isparta 23 °C
 • Antalya 30 °C
 • Burdur 27 °C

BIKKINLIK YARATMIŞ POPÜLİST SÖYLEMLERDE BULUNMAYACAĞIM

BIKKINLIK YARATMIŞ POPÜLİST SÖYLEMLERDE BULUNMAYACAĞIM
MHP?den Milletvekili aday adaylığını açıklayan Kürşad Akın partisinin il teşkilatında yaptığı açıklamada ?Şimdiye kadar hemen her seçim öncesinde olduğu gibi yine tutarsız vaatlerle ahkam kesen ve sözde hizmet aşkıyla yanıp tutuşan birçok aday tarafından

MHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Kürşad Akın Isparta'nın komşu illerden geri kalmış bir yapıda olduğunu söyleyerek "Aslında fiziksel olarak uzakta olsam da 4-5 yaşından beri sürekli gelip gittiğim ve döner dönmez özlemini duyduğum Isparta ile ilgili her haberde her hava durumunda her olayda gözüm kulağım burada. Aklım fikrim daima memlekete gidip hasret gidermek için fırsat kollamakla geçiyor. Maalesef senede bir bazen iki senede bir defa, ya bir cenazeye ya kurban yada ramazan bayramında gelip en fazla 2-3 gün kalıp doyamadan geri dönüyorum. Ancak her defasında güzel memleketimin hak ettiği atılımı ve ilerlemeyi bir türlü gerçekleştiremediğine şahit olup üzülüyorum. Şarkikaraağaç, Eğirdir, Gelendost, Senirkent, Yalvaç, Yenişarbademli ve diğer tüm ilçeleriyle cennet olan ilimizdeki potansiyelin verimli bir biçimde kullanılmadığını gözlemliyorum. Özellikle Antalya, Afyon, Konya gibi komşu illerle kıyasladığımızda maalesef gelişme hızının çok gerilerde kaldığını fark ediyorum. Çevre illerden çok daha fazla potansiyele sahip güzel memleketimiz Isparta'nın makus talihini değiştirerek tüm köyleri beldeleri kasabaları ilçeleri ve mahalleleriyle daha yaşanabilir bir şehir olmasını ve geri kalmışlıktan kurtulmasını görmek istiyorum" diyerek "Hissettiğim sorumluluk gereği ortaya koymuş olduğum iradeyle MHP'nde siyaset yapmak ve milletvekili olmak için ilk adımı attığımı gururla açıklıyorum" ifadelerini kullandı.

BU SORUNLAR ALLAMEYİ CİHAN FALAN DEĞİL

Isparta'nın sorunlarının çözümsüz olmadığını belirten Akın "Siz çok değerli Ispartalı hemşerilerime tutamayacağım sözler vermek istemiyorum. Çünkü mevcut sistemde tek bir milletvekilinin asli görevi olan yasama çalışmalarında bile kanun teklifi hazırlamak dahil TBMM iç tüzük hükümleri, mensubu olduğu siyasi partinin genel merkez ve meclis grup yönetmelikleri gibi uyması gereken kurallardan dolayı çok fazla bir yaptırımı bulunmadığını açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Hal böyle iken seçim vaadi olarak verilen boş beyanatların yerine getirilmesinin pek mümkün olduğuna inanmıyorum. Kim ne derse desin şimdiye kadar hiçbir vekil Isparta ve Isparta halkının sorunlarına çözüm üretememiştir. Yapılan icraatlar sadece göstermelik düzeyde kalmış arpa boyu yol alınmamıştır. Aslında sorunlar ve çözüm yolları yıllardır gayet iyi bilinmektedir ancak ilgisizlikten dolayı bir türlü doğru dürüst adım atılmamıştır. Her geçen gün gitgide artan ve kronikleşen bu sorunların üstesinden gelecek yerli yabancı ayrımı yapmadan iş bitirecek vekillere ihtiyaç vardır. Yani illaki bu sorunları sadece Isparta'da yaşayanlar bilir ve Isparta'da oturanlar çözer demek doğru bir yaklaşım olmaz çünkü yıllardır bu zihniyetin ortaya çıkardığı sonuçlar ayan beyan ortadadır. Bu sorunlar öyle allameyi cihan falan da değildir. Doğru analiz ve etkin uygulama mantığıyla bu sorunların üstesinden gelmek çok kolaydır. Bu düşüncelerle İstanbul'dan gelip elini taşın altına koymuş vizyon sahibi, donanımlı, iyi eğitimli, kafası çalışan ve reel sektörden deneyimli bir hemşeriniz olarak Isparta ve Isparta halkına hizmet etmek için milletvekili aday adayı olduğumu ilan ediyorum" dedi.

VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM

Birçok alanda genel bir atılım yapılması için var gücüyle çalışacağını söyleyen Akın "Isparta'nın beklenen sıçramayı yapması için gerekli olan yatırım üretim istihdam ağırlıklı bir kalkınma modelini uygulamayı, insan kaynaklarını geliştirerek turizm sanayi tarım ve hayvancılıkta atılım yapmayı hedefleyen bir program oluşturmayı planlıyorum. Isparta halkının sorunlarını ve taleplerini mecliste dile getirmek, sıkıntılarına ve dertlerine çözüm üretmek, her platformda haklarını savunmaktan başka bir vaatte bulunmayacağımı sadece seçim döneminde verdiğim sözleri tutmak için var gücümle çalışacağımı beyan ediyorum" diye konuştu.

KURTULUŞ MHP İKTİDARI

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan MHP iktidarı ile kurtulabileceğini söyleyen Kürşad Akın açıklamasında şunlara yer verdi. "Saf ve iyi niyetli Anadolu insanımızın dini inançlarını sömürerek oy avcılığı yapanlara daha fazla fırsat vermemek, milleti bölme ve ötekileştirme planlarına karşı koymak ve bu vahim gidişata dur demek üzere MHP saflarında yer almaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Sözde çözüm olarak lanse edilen  içinde bulunduğumuz bu nankör ve hain süreçte milli ve üniter devlet yapısının bekası, vatan ve millet sevgisi, milli birlik şuuru ve  milli egemenliğimize sahip çıkan tek siyasi parti olan MHP'nin başarısı için mücadele edeceğime dair söz veriyorum. Maalesef toplumun giderek yozlaştığı, riyakarlığın tavan rantçılığın prim yaptığı bu dönemde inandığımız değerleri korumak ve çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak için mutlaka MHP'ni iktidara taşımamız gerektiğini biliyorum. Bu anlamda MHP'nin yetkili kurullarınca tarafıma verilecek her türlü görevi layıkıyla yerine getirmek için yüksek sorumluluk bilinciyle çalışmayı taahhüt ediyorum. Bununla birlikte benim gibi siyasete ilgi duyan ancak mevcut sistemdeki sıkıntılar yüzünden apolitize olmuş fakat partimize sempatiyle bakan on binlerce  iyi eğitimli üretken çalışkan vatanseverleri MHP çatısı altında siyasete katılmalarını teşvik etmeyi ve bu şekilde  partimize artı bir katma değer kazandırmayı hedefliyorum."

 

 

 

 

KÜRŞAD AKIN KİMDİR

MHP Milletvekili Aday Adayı Kürşad Akın kendisi şu şekilde tanıttı.

"1969 yılında İstanbul'da dünyaya geldim. Doğma büyüme İstanbullu olduğum halde aslen baba tarafından dedelerimin ata yurdu Şarkikaraağaç Kale mahallesindenim. Tüm tahsil ve iş hayatım İstanbul'da geçti. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü'nden Kimyager unvanıyla mezun oldum. ABD San Francisco kentinde New College of California Yabancı Dil Enstitüsü'nde Genel ve İş İngilizcesi disiplinlerinden ileri seviyede lisan eğitimimi tamamladım. Vatani görevimi Jandarma Kriminal Bölge laboratuarın da Kimyager Yedek Subay olarak yaptım. İlaç, Kimya, Tekstil ve Maden sektörlerinin Ar-Ge, Üretim, Kalite Güvence ve Kalite Kontrol bölümlerinde Analist, Süpervisor ve Şef Kimyager olarak çalıştım. Dubai başta olmak üzere Arap körfez ülkelerinde gerçekleştirilen fuar organizasyonları, turizm, ihracat, iç ve dış ticaret, temsilcilik faaliyetlerinde Satış Müdürlüğü İşletme Müdürlüğü ve Genel Müdürlük yaptım. Orta kademe ve üst düzey yönetici olarak 20 yılı aşkın bir süredir özel sektör iş hayatında edindiğim tecrübe, bilgi birikimi ve aldığım eğitimler sonucu sahip olduğum kazanımlar sayesinde uzmanlaştığım konularda danışmanlık yapıyor gayrimenkul, finansal ve ticari yatırım faaliyetlerinde bulunuyorum. Evliyim; Bilge, Alphan ve Metehan adında 3 çocuğum var."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20