• BIST 107.474
 • Altın 173,376
 • Dolar 4,0697
 • Euro 4,9565
 • Isparta 22 °C
 • Antalya 31 °C
 • Burdur 23 °C

ÇAPRAZ: GENÇ İŞSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ

ÇAPRAZ: GENÇ İŞSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ
ÇAPRAZ: GENÇ İŞSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz 7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan süreci ve 1 Kasım seçimlerine ilişkin vaatleri değerlendirdi. Çapraz partilerin gençlik politikalarını da değerlendirerek “AKP’nin gençlik ile ilgili vaatleri benim için bir anlam ifade etmemektir. AKP iktidara geldiğinde 10 kişi bugün 23 yaşına gelmiş işsiz geziyor” dedi.

Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz 1 Kasım seçimleri öncesinde önemli değerlendirmeler yaptı. Çapraz açıklamasında 7 Haziran seçimleri sonrasında yaşanan süreci değerlendirerek “Cumhurbaşkanın da hırsı ve millet iradesini tanımaz tavrı doruklara ulaşmış hal böyle olunca da erken seçim kararı alınmıştır” dedi.

Terör olaylarının ardından birçok yerde HDP binalarının yakılması gibi olayların Ülkü Ocakları üyeleri üzerine yıkılmaya çalışıldığını söyleyen Çapraz “Biz, Ispartalı hemşerilerimizin terörü protesto ederken kimlerin devletin aracını tahsis ederek Keçiborlu’dan Şanlıurfa’ya kimin cenazesini götürdüğünü biliyoruz” diye konuştu.

Gençlerin oy kullanmaya giderken partilerin gençlik politikalarına dikkat etmesini isteyen Çapraz “Gelecek nesilleri korumak ve gençlerin daha rahat bir yaşama kavuşmalarını sağlamak genç nesilleri sahiplenmekle mümkündür. MHP gençlere verdiği önemi ve değeri de ortaya koymuştur. Gençleri politikalarının merkezine koymuşlardır” ifadelerini kullandı.

7 HAZİRAN AKŞAMI SEÇİMİ AÇIKLADILAR

7 Haziran seçimlerinde çıkan sonuç doğrultusunda bir koalisyon oluşmamasından hükümetin sorumlu olduğunu söyleyen Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz “Bilindiği üzere 7 Haziran seçimlerinden sonra oluşan tablo’da millet iradesi hiçbir siyasi partinin tek başına iktidar olmasına müsaade etmemiştir. Seçim akşamı kesin olmayan sonuçların açıklanmasıyla ilk olarak AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu balkon konuşması yapmış ve konuşmasında “azınlık hükümeti, seçim hükümeti ve erken seçim” açıklamasında bulunmuştur. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli yaptığı basın toplantısında “erken seçimin uygun olmayacağını ve açılım sürecinde ortak noktada buluşan AKP’nin CHP ile veya AKP, CHP, HDP üçlüsünün hükümet kurabileceğini söyledikten sonraki açıklamalarında 4 şartı kabül etmeleri halinde AKP ile hükümeti kurabileceklerini açıklamıştır. Gelişen süreçte AKP ile CHP millete sanki izdivaç programı izlettirircesine birbirlerine uzun bir süre tanıma zamanı sağlamışlar ve sonrasında hükümet kuramadıklarını açıklamışlardır. Anayasal süreçte daralan zamanda MHP’ye gelen Davutoğlu daha sonra yapılan açıklamalarla anlaşıldığı üzere hükümet kurma teklifinde bulunmak yerine seçim hükümeti ve erken seçim üzerinde durmuştur. Hatta MHP ile görüşmeye gelmeden TBMM’ne dilekçe hazırlıkları bile ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanın da hırsı ve millet iradesini tanımaz tavrı doruklara ulaşmış hal böyle olunca da erken seçim kararı alınmıştır” dedi.

Ülke Yangın Yerine Döndü

Terörle müzakere sürecinin her gün gelen şehit haberlerinin sorumlusu olduğunu belirten Çapraz “Hükümet kurma süreci böyle ilerlerken ülke yangın yerine dönmüş, milletimiz her gün şehit haberleriyle uyanır olmuş, ocaklara ateşler düşmüş, anaların gözleri yaşlı, babaların yürekleri ateş yeri, çocuklar yetim kalmıştır. Karakollara adeta hapsedilen Mehmetçiklerimiz ve emniyet mensuplarımız kahpe tuzaklarla şehit olmuştur. Dikkatinizi buraya çekmek istiyorum. O dönemde Şehit Olan Mehmetçiklerimiz ve emniyet mensuplarımız bir operasyon esnasında çıkan çatışmalarda değil pazarda eşiyle alışveriş yaparken, bankamatikten para çekerken, evine giderken veya karakolda nöbet tutarken kahpe saldırılarla şehit olmuştur. AKP hükümeti terörle mücadele yerine müzakere edince açılım adı altında bölgeyi terör örgütüne bırakmış ve böylece kahpece saldırılarla Mehmetçiklerimizin şehit olmasına göz yummuşlardır” diye konuştu.

KARA PROPAGANDAYI BIRAKSINLAR

Şehit haberlerinin ardından HDP binalarına yapılan saldırılardan Ülkü Ocakları üyelerinin sorumlu tutulamayacağını belirten Çapraz açıklamasında “Ülkü Ocaklarının kendi hiyerarşisinde disiplin ön plandadır. Ülkü Ocaklarından bahsederken dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşudur. Ülkü Ocaklarının yaptığı her faaliyette faaliyetin başlangıç tarihi, saati, içeriği, güzergahı bellidir. Bunun dışına çıkılması mümkün değildir. Ben bunu AKP iktidarının ve onun beslemelerinin bir hedef saptırma hareketi olarak değerlendiriyorum. Çünkü insanların yürekleri yanıyor bir tepki gösteriyorlar ve bu sürecin sorumlusu olarak kendilerine bir tepki gelmemesi için insanları organize bir şekilde o malum sözde siyasi partinin binalarına yönlendirilerek kendilerince insanların tepkisini azaltmaya çalışıyorlar. Bakın Isparta’da o malum sözde siyasi partinin binasına yapılan hareketler öncesinde Isparta’nın çeşitli sivil toplum kuruluşları 7 Eylül günü yürüyüş düzenlemişlerdir. Bunların kim olduğu herkesin malumudur. 7 Eylül gecesinde o sözde siyasi partiye tepki olmuştur. Ülkü Ocakları olarak Türkiye’nin her yerinde 8 Eylül günü teröre lanet şehide saygı yürüyüşleri yaptık. Şimdi birileri bir eliyle bozkurt işareti bir eliyle ne olduğu bile belli olmayan bir işaret yapınca ülkücü mü oluyor? Biz teröre lanet şehide saygı yürüyüşü yapmaya düşündüğümüzde türlü türlü engeller çıkarmaya çalışanları da kimin ne yaptığını da biliyoruz. Tekrar tekrar söylüyorum. Kirli ve aşağılık siyasetlerinden derhal vazgeçsinler. Kara propagandayı bıraksınlar. Her birinin kim olduğunu, nerede nasıl peydah olduğunu, hangi karanlık yataklarda düşüp kalktığını biliyoruz. Herkesin aklını başına almasını tavsiye ediyoruz. Kimse Ispartalı hemşerimi kandırmaya kalkmasın. Biz, Ispartalı hemşerilerimizin terörü protesto ederken kimlerin devletin aracını tahsis ederek Keçiborlu’dan Şanlıurfa’ya kimin cenazesini götürdüğünü biliyoruz. Kimlerin açılım süreci adı altında kimlere referans olarak devlet memuru yapmaya çalıştığını da biliyoruz” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK GELECEKTİR

1 Kasım seçimlerinde gençlerin oy verirken partilerin gençlik politikalarına bakarak oy vermesi gerektiğini söyleye3n Çapraz açıklamasında şunlara yer verdi. “Gençliğin sorunlarının çözümleri siyaset üstü olmalıdır. Çünkü gençlik demek gelecek demektir. Gençlik demek dinamizm demektir. Gençlik demek milli tavır demektir. Gençliğin sorunlarına çözüm bulamayan gençliğin dinamizmden faydalanamayan devletler kendi işleyişlerinde devamlı olarak sıkıntı yaşarlar. Mevcut gençliğin problemleri ve ihtiyaçları gerekli şekilde muhatap bulamazsa o milletin geleceği kararır. Bugün ülkemizde Türk Gençliği her manada sıkıntı ve sorunlar girdabında boğuşmaktadır. Adeta dört bir taraftan kötülük Türk Gençliğine saldırmaktadır.

BİLAL OĞLAN HANGİ TAŞIN SUYUNU ÇIKARMIŞ

AKP’nin seçim beyannamesindeki gençlik ile ilgili vaatler benim için bir anlam ifade etmemektir. Çünkü 13 yıldır kendi başına iktidarda olan AKP hala cak, cek ekleriyle gençliği kandırmaya çalışıyor. AKP iktidara geldiğinde 10 yaşında olan bir kişi bugün 23 yaşına gelmiş işsiz geziyor. Genç İşsizlik almış başını gitmiş. Cumhurbaşkanı başbakanlığı döneminde ekonomimizle övünürken bir genç işsizim iş istiyorum dediğinde cevabını hatırlarsınız. Yok öyle taşı sıkacaksın suyunu çıkaracaksın demişti. Şimdi sormak gerekir bu Bilal oğlan bu Sümeyye hanım hangi taşı bulmuşta suyunu çıkarmış? Söylesin de Isparta’daki genç kardeşimde o taşı bulsun. Son 10 yılda uyuşturucu kullanım oranı yüzde 16 bin artmış. Artık madde bağımlılığı ilkokul seviyesine kadar inmiş. Gençlerin göz göre göre zehirlenerek hayatlarının kararmasına müsaade edeceksin sonra gençlere vaatlerde bulunacaksın. Olmaz böyle şey.

MİLLETİN GELECEĞİ İÇİN MHP

Gelecek nesilleri korumak ve gençlerin daha rahat bir yaşama kavuşmalarını sağlamak ancak bugünkü genç nesilleri sahiplenmekle mümkündür düşüncesiyle hareket eden MHP gençlere verdiği önemi ve değeri de ortaya koymuştur. Gençleri politikalarının merkezine koymuşlardır. Gençlere iş imkanından öğrenim sürelerindeki barınma ihtiyaçlarına, genç girişimcilere destekten evlenecek gençlere yardıma, işsizlik sigortalarından sağlık sigortalarına kadar her konuda samimi bir şekilde omuzlarında taşıdığı sorumluluğu ortaya koymuştur. Bu sebepten ötürü Büyük Türk Milletinin geleceği olan Gençlerimizi, Milletimizin geleceği ve vatanımızın bekası için Milliyetçi Hareket Partisi saflarında bulaşmaya davet ediyorum.

ÖĞRENCİLER İKAMETİNİ ISPARTA’YA ALDIRMALI

Öncelikli olarak Isparta’nın TBMM’de 4 sandalye ile temsil edilmek yerine 5 sandalye ile temsil edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde üniversite eğitimini sürdüren arkadaşlarımızın ikametlerini Isparta’ya almasını sağlamamız gerekmektedir. Bunun içinde hemşerilerimize görev düşmektedir. Özellikle hemşerilerimizin öğrenci kardeşlerimizi Isparta’mızı kendi evleri gibi hissettirmelerinin en önemli nokta olduğunu düşünüyorum. Diğer bir noktası da ilimizin göç veren il olmasının önüne geçecek yatırımların yapılmasıdır.

İthal Aday Göndermesi

Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz Ak Partiye ikinci sıra adayı Sait Yüce üzerinden yüklenerek “7 Haziran seçimlerinde 2 milletvekili ilk defa milletvekili seçilirken diğer 2 milletvekilinin 3 üncü dönemiydi. 1 Kasım seçimlerinde ilk defa seçilen milletvekilleri birinci sıradan tekrar adayken iktidar partisi birinci sıra adayla devam ederken ikinci sıraya Amasya milletvekilini aday göstermiştir. Bunu anlamak mümkün değildir. Bu AKP’nin Isparta’ya baktığı gözü ve niyeti de ortaya koymaktadır. Sait Yüce, Isparta’nın kaç ilçesi, kaç köyü, kaç kasabası var? Nüfusu kaç? Isparta’nın sorunları nelerdir? Lütfen siz cevaplayın bunu biliyor mudur? Hangi ilçelerimiz hangi kurumlarımızı AKP iktidarında kaybetti, örneğin Askerlik şubesinin kapatıldığı ilçelerimizi bir saysın bakalım. Barla diyor Barla’da kaç hemşerimizi tanıyormuş? Barla’ya kendi başına bıraksak Isparta merkeze gelemez. Dere Mahallesine götürüp burası Burdur deseler inanır. Bu kişi mi Isparta’nın sorunlara çözüm bulacak. Süreyya Bey 3 dönemdir milletvekili. Bu güne kadar Isparta’nın sorunlarını çözmeyi bırakın elimizdeki kurumların bile gitmesine engel olamamıştır. Süreyya Bey’in hareket ederken, konuşurken soy ismine yakışır şekilde davranmasında fayda vardır” dedi.

NUHOĞLU’NUN VEKİL OLMASI İLE GENÇLİK KAZANACAK

Çapraz açıklamasında şunlara yer verdi. “Milliyetçi Hareket Partisinin adaylarının kalitesi, becerisi ve Isparta’nın sorunlarına hakim olduğu herkesin malumudur. Birinci sıra milletvekili adayı Nuri Okutan Bey ülke genelinde tanınmış bürokraside aldığı görevlerle herkesin takdirini kazanmış birisidir. İkinci sıra Milletvekili adayı Ziya Nuhoğlu, ülkü ocaklarının her kademesinde başarıyla görev yapmış, gençlerin önemini, değerini bilen sorunlarına sıkıntılarına hakim ve bunlara çözüm bulabilecek nadir insanlardan birisidir. Ziya Nuhoğlu’nun milletvekili olmasıyla gençlik kazanacaktır. İbrahim Yıldırım Bey’de yıllarca bürokraside Isparta’ya hizmet etmiş birisidir. Köylerimizin sorunlarına hakim ve bu sorunlara çözüm bulabilecektir. Hakan Bey’de çalışkanlığı, gayretiyle, dinamizmiyle faydalı olacaktır.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20