• BIST 109.210
 • Altın 173,306
 • Dolar 4,0701
 • Euro 4,9677
 • Isparta 21 °C
 • Antalya 30 °C
 • Burdur 23 °C

CHP DÜELLO ÇAĞRISI

CHP DÜELLO ÇAĞRISI
CHP?de milletvekili Ali Haydar Öner?le, eski İl Başkanı Vedat Şenol arasında devam eden gerginlik geçtiğimiz gün televizyon programına da yansıdı. Eski İl Başkanı Vedat Şenol, Milletvekili Ali Haydar Öner?i karşısına aday adayı olarak çıkmaya davet ederek

Programda yaşanan tartışmalara ilişkin Gülses'e konuşan İl Başkanı Vedat Şenol Milletvekili Ali Haydar Öner'i eleştirerek "kendisi gerçekten Isparta'da bir tabanı olduğuna inanıyorsa ön seçime karşımıza aday olarak çıksın. Diyor ki Vedat Şenol ön seçimde boyunun ölçüsünü alacak. Buna inanıyorsa çıksın karşımıza ikimizde boyumuzun ölçüsünü aldıralım" dedi. 

CANLI YAYINDA
YÜKSELEN TANSİYON
CHP Milletvekili Ali Haydar Öner ile Milletvekili Aday Adayı Eski İl Başkanı Vedat Şenol'un kendisi hakkındaki ihanet suçlamasına canlı yayında yanıt verirken, ‘Haftada 7 gün benim hakkımda konuşuyor' dedi. Telefonla canlı yayına bağlanan Şenol, "Ali Haydar bey emek hırsızlığı yapıyor. Emeğimize saygı duymuyor" suçlamasında bulundu
CHP Milletvekili Ali Haydar Öner ile Milletvekili Aday Adayı Eski İl Başkanı Vedat Şenol arasında bir süredir gerili olan ipler, ekranlara da yansıdı. Basın Kulübünün konuğu olan Öner, asıl Şenol'un ihanet ettiğini belirtti. Şenol'dan yanıt canlı yayında geldi.
Öner, Şenol'un suçlamalarına yönelik soruya "Ben yaptım. Ne ihanetiymiş. İhanet eden varsa Öner ihanet etti diyendir. Isparta'da 2007 seçimleri yapıldı. CHP'nin oyu yüzde 13,34'dü. 2009'da yüzde 9'du, 2011'de yüzde 21,7'ydi, merkezde yüzde 22,86'ydı. 30 Mart seçimlerinde ne oldu? 30 Mart'a bu yönetimle gidilmez dediğim halde Adnan Keskin'i ikna edemedim. Başka nedenler de oldu. Isparta genelinde yüzde 30'dan fazla oy kaybına uğrandı Isparta genelindeki oy oranımız yüzde 21,7 iken yüzde 14,8'e düştük. Merkez ilçede yüzde 40'dan fazla oy kaybettik. Isparta Belediyesi hudutlarında yüzde 50'den fazla oy kaybı oldu. o zaman il başkanı olan zat ne dedi? Yüzde 50'nin altına düşersek istifa ederim dedi. Kaça düştü? Isparta merkez ilçede 2011'de 25 bin 604 aldığımız oy yüzde 22,1 aldığımız oy, 12 bin 164'e düşmüş. Yüzde 10'un kıl payı altında. Hani istifa? İstifa ettim genel merkez kabul etmedi diyor. Tam bir yalan, büyük aldatmaca. Öner gelmedi, gitmedi diyor. Mart'ta tam 13 gün Isparta'da çalışmam var. Miting dediler Halıkent Mahallesi'ne geldim, katıldım. Pazar ziyaretlerine katıldım" dedi
ÇAKMAKÇI'YI BEN ÖNERMEDİM
CHP'nin Belediye Başkan Adayı Lütfü Çakmakçı'nın önerdiği bir aday olmadığını kaydeden Öner, açıklamalarını şöyle sürdürdü
"Çakmaçı'da o dönemin il başkanını sosyolog zannetti. Değil dedik ama inandıramadık. Arka kapıdan çıkmış sosyologum diye kandırmaya çalışıyor. Üniversite mezunu olmadığı, sosyolog olmadığı uzun süre başka yerlerde dolaştığı sonra CHP'ye geldiği anlaşılan birisi. CHP'nin 40 yıllık Senirkent İlçe Başkanını görevden aldı. Haklı bir sebep yok. Sonra Senirkent'te kendi ilçesinde belediye başkan adayı çıkarmadı. Sen İl Başkanı olacaksın iktidar partisinin alternatifi ana muhalefet partisinden aday çıkarmayacaksın. Isparta'nın en büyük beldesi Büyükkabaca'da da aday çıkarmadı. Kendisi de Büyükkabacalı. Sen il başkanı olacaksın ilçende ve kasabanda aday göstermeyeceksin. Seni il başkanlığına taşıyan merkez ilçe başkanını önseçimde geride kaldım diye görevden alacaksın.
SEN GUGUK KUŞU SEVENLER DERNEĞİ BAŞKANI MISIN?
Gelendost bizim anayasaya hayır veren tek ilçemiz. Orayı seçime az kala görevden alacaksın. Bir genel merkez bu başarısızlıkları gördü bir de burada söylemeyeceğim çirkin dedikodular ulaştı. Bunu söylemekten utanıyorum. Kafeler çarşısında bir kavga oldu. Olaya 3 kişi karıştı. O kavgaya karışanlardan birisi de il başkanı. Kavgada hastaneye taşınanlar arkasından neden şikayetçi olma diye bağrıldı? Sokağa neden fırlayıp yardıma gelen yok mu dedi? Bu çirkinliğe il başkanı karışır mı? İl başkanıyım bana genel merkez karışamaz. Hadi oradan be. Sen bağımsız guguk kuşu sevenler derneği başkanı mısın? Isparta il ve teşkilatı onun dalları. Dal gövdeye karşı gelir mi?"
Genel merkez emir vermiş il ve ilçe başkanları aday adayı olmak istiyorsa istifa etsinler yerlerine atama yapılmasın. Bunlar emirleri yok sayıyorlar. Kendisinin sözünde durup gitmesi lazımdı yalan ve kandırmacayla görevine devam etmeye çalıştı. Lüzumsuz Don Kişotluğun lüzumu yok. Ben de önseçim olsun diyorum. 5 milletvekilinden az vekil çıkaran yerlerde önseçim olsun dedik.
GÖREVDEN ALINMALARI GEREKTİĞİNİ BEN SÖYLEDİM
Metin Çelebi, önce Öner'in görevden alınması gerekirdi dedi. Bir il başkanı mili irade kavramından yoksun olamaz. Bir partinin il başkanı olacaksın 56 bine yakın oy alarak milletvekili seçilen birisi için görevden alınması gerekir diyeceksin. Bir suç işlememişken, yalana, yolsuzluğa bulaşmamışken, nasıl görevden alınacak. İl başkanı olacak kişi bu kadar vahim siyasi bir hataya düşemez. Düşerse il başkanına ehliyeti olmadığını gösterir. Bugüne kadar bir şey demedim ama yeter. Gerçekler en geç ortaya çıkar. Yalan söyleyenler kendileriyle baş başa kalırlar. Türkiye'nin en yüksek performans gösteren 6 vilayetiz. Bu oylar neden kayboluyor. Çalışan başkanları görevden alırsa, 27 binin altında oy alırsam istifa ederim der ve istifa etmezse herkesi kandıramaz. Ben genel merkeze görevden alınması gerektiğini aksi takdirde 7 Haziran'da başarılı olamayacağını söyledim. Başka verileri de ortaya koydum. Bütün partilerin değerlendirmeleri var. Bunları sundum. Şimdi temiz dürüst çok değerli arkadaşımız il başkanı oldu. inşallah CHP yeniden kendinden beklenen başarıyı çok ileri düzeyde gösterilecektir. Isparta'ya koca çınarın dallarını sarmaya, aşı yapmayı sağlayan bir operasyondur. İlin tek milletvekilini kimse yok sayamaz. Hafta 7 gün 8 defa benim aleyhimde konuşuluyor. İl başkanı milletvekilini eleştirirse kime yarar? Hem başarısız olacaksın hem milletvekilini eleştireceksin hem de çirkin eleştirilere maruz kalacaksın."
Bu açıklamaların ardından canlı yayına telefonla bağlanan Milletvekili Aday Adayı Vedat Şenol ise , "Bizim sorumsuz olduğumuz söyleniyor akla sığmayacak bir fikir. CHP biz göreve geldikten bugüne kadar en sorumlu yönetimi görmüştür. Isparta, STK ve basının takdirle çalışmalarını takdirle izlediği bir il yönetimi görmüştür. Bu yönetim Isparta'da ilk defa sivil toplum eylemi olarak Dereboğazı eylemini örgütlemiştir. Burada Öner'in hiçbir katkısı yoktur. İl örgütün görevden alınmasının en önemli sebebin kendisi olduğunu itiraf etti. Yerel seçimlerde alınması gerektiğini Adnan Keskin'e iletmiş. 2 yıldır seçilmiş milletvekili tarafından görevden alındırılmaya çalışıldığımızı biliyoruz. bunu yüz yüze de görüştük. Biz eleştirilerimizi arkasından yapmadı. Biz meclis çalışmalarını takdir ettik. Hatta Özel'in suçlamalarında biz savunduk. bu örgütü seçim öncesinde görevden aldırmak milletvekilinin görevi midir? İl milletvekillerinin görüşüyle il örgütü görevden alınmaz. Ben istifa ettikten sonra tüzüğün maddesi o kadar açık ki; il başkanını seçme genel merkezin görevi değildir. MYK'nın bize gönderdiği genelge tüzüğe aykırı bir genelgedir. Tüzüğün hükmü olarak Metin Beyi seçtiler" dedi.
ONUN GÖREVİ DEĞİL
Öner'in savunduğu Gelendost örgütünden çok çektiklerini kaydeden Şenol,"Aday çıkarmadılar başka partinin adayını desteklediler. Biz o yüzden görevden aldık. Ali Haydar bey bize karşı onları savundu. Disiplin olaylarında da müdahil oldu. Ali Haydar bey suç işliyor. Isparta örgütü görevden alınırken denetmen milletvekili Mehmet Ali Tutan bey neden gelip rapor düzenlemedi. Ali Haydar beyin görevi değildir. Bunlar tüzük ihlalidir. Bu da suçtur. Tüzüğün 44'üncü maddesinde görevden almayla ilgili bir suçtur" diye konuştu.
KENDİSİNİ BİZ GÖRMEDİK
Kendisinin Hacettepe Üniversitesi'nde 1978-1980 arasında sosyoloji bölümünde 3 yıl okuduğunu aktaran Şenol " Ben sosyologum diye konuşmadım. Ama okudum. Beni Isparta'da herkes tanır. Nereden geldiği belli olmayan ne demek, sayın vekili bu anlamda kınıyorum. Yerel seçimlerde Ali Haydar bey neredeydi? 6 gün geldi. Ama biz hiç görmedik. Herkes bize nerede diye sordu. Onu savunduk, çalışıyor dedik. Oylarımız düştü diyor. Oylarımız CHP'ye ihanet edildiği için düştü. MHP'ye çalıştılar sonra çıkıp yönetimi suçluyorlar. Biz istifa edelim dedik ama Adnan Keskin cevap veremedi Ali Haydar bey emek hırsızlığı yapıyor. Emeğimize saygı duymuyor, sanki kendi çalışmış gibi konuşuyor. Yazık, kınıyorum kendisini" açıklamasında bulundu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YALÇIN SESLERİ İYİCE YÜKSELDİ24 Nisan 2018 Salı 16:46
 • AK PARTİDE ADAYLIK SÜRECİ BAŞLADI24 Nisan 2018 Salı 16:43
 • MHP'DE KADIN ADAY24 Nisan 2018 Salı 16:40
 • ZİHİNSEL ENGELLİ GENCE TACİZE LİNÇ GİRİŞİMİ24 Nisan 2018 Salı 13:45
 • PARK YERİ KAVGASINDA BABA OĞUL ÖLDÜRÜLDÜ24 Nisan 2018 Salı 13:36
 • FUHUŞ OPERASYONU23 Nisan 2018 Pazartesi 17:20
 • ARANAN 22 KİŞİ YAKALANDI23 Nisan 2018 Pazartesi 17:16
 • GÜL TURİZMİ BAŞLADI23 Nisan 2018 Pazartesi 17:12
 • DİNÇTÜRK YENİDEN HAZIRLANIYOR23 Nisan 2018 Pazartesi 10:43
 • YAŞASIN 23 NİSAN23 Nisan 2018 Pazartesi 10:35
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20