• BIST 95.057
 • Altın 192,942
 • Dolar 4,7313
 • Euro 5,4902
 • Isparta 22 °C
 • Antalya 27 °C
 • Burdur 21 °C

GENEL BAŞKANIMIZIN YAYINDAYIM

GENEL BAŞKANIMIZIN YAYINDAYIM
GENEL BAŞKANIMIZIN YAYINDAYIM

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, 1 Kasım seçimleri sonrası, kurultay çağrılarının yapıldığı bir ortamda  canlı yayına çıktı konuştu. Açıkça Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yanında olduğunu söyledi. 'Gündemimiz MHP'nin bir sonraki  seçimde iktidar olması için  yeterli oyu nasıl alacağıdır" dedi.

2018'İ İŞARET ETTİ

Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Mustafa Kahraman'la Çizgi Ötesi programının bu haftaki konuğu MHP İl Başkanı İsa Yalçın oldu.  1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren Yalçın, olağanüstü kurultay çağrılarına destek vermedi.  'Şu an konuşulması gereken herkesin birbirine saygı çerçevesinde MHP'nin bir sonraki  seçimde iktidar olması için  yeterli oyu nasıl alacağıdır' dedi 

GENEL BAŞKAN DEĞİŞİRSE
4 HAYIR DEĞİŞECEK Mİ?

 Olası bir  olağanüstü kurultayda kimi destekleyeceği sorusuna yanıt veren Yalçın, " başkanı olarak kaldığım sürece sayın Genel Başkanımın yanında olduğumu her zaman ifade ettim" dedi. Kendisine ısrarla bu hayırlar olmasa daha iyi mi olurdu sorusunun sorulduğunu kaydeden Yalçın " Genel Başkan değişirse, MHP'nin dört hayır değişecek mi?' sorusunu yöneltti.  

 

 

Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Mustafa Kahraman'la Çizgi Ötesi programının bu haftaki konuğu MHP İl Başkanı İsa Yalçın oldu.   20 ay içinde Türkiye'de  4 seçim  yapıldığına dikkat çekerek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Türkiye'de algı operasyonlarının MHP'nin oy kaybetmesine neden olduğunu söyledi.  Parti içinde muhalif kanadın olağanüstü kurultay çağrısını değerlendiren Yalçın, "MHP'de sanki bir karışıklık varmış, parti içerisinde bir muhalefet   ve o muhalefete karşı sert bir direniş varmış algısı oluşturulmaya çalışılıyor.  MHP'de belli konuların konuşulması cennette yasak meyvenin yenmesi gibi bir olay değildir. Biz gayet demokratik  bir partiyiz. Parti içinde tüm bunları sıkı şekilde analiz ediyoruz. Önümüzdeki  süreçte de milli iradeyi milliyetçi iradeyle buluşturmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz.  Kurultay istemek gayet doğal bir haktır. Ama bizim bir tüzüğümüz var. Kurallar var. Sayın Genel Başkanımız parti menfaatine  uygun olduğunu düşünürse bu süreci işletir. Ama bu durum parti içinde sıkıntılara yol açacaksa Genel Başkanımız bu işi 2018'e kadar bekleteceğini söyledi. Şu an konuşulması gereken herkesin birbirine saygı çerçevesinde MHP'nin bir sonraki  seçimde iktidar olması için  yeterli oyu nasıl alacağı konusudur. Bizim Isparta'da gündemimiz budur. Kurultay için imza toplanır genel başkan kabul eder. Kurultay toplanırsa delegeler demokratik hakkını kullanır. Ama şu anda her genel başkan adayının kurultay istemesiyle vakit kaybedilemez" diye konuştu. 

BENİM GİBİ DÜŞÜNMEYENLERE HAKSIZLIK ETMEK  İSTEMEM

Olası bir  olağanüstü kurultayda kimi destekleyeceği sorusuna yanıt veren Yalçın,"Bu şekilde bir kararın olduğun söylemekten  çekinmem. İl başkanı olarak tabanda benim kararımın ne olduğunu herkes çok iyi bilir. Ama  il başkanı olarak herkesin  her şeyi tartıştığı bir dönemde alenen sanki  ben kararımın karşısında olanları  karşıma alıyormuş gibi bir kararı ısrarla vurgulamak doğru değil. Ben il başkanı olarak kaldığım sürece sayın Genel Başkanımın yanında olduğumu her zaman ifade ettim. Benim gibi düşünmeyen ülküdaşlarıma  saygısızlık olarak değerlendirilmesi istemem. Geçtiğimiz günlerde ilçeler gittim. Bana ısrarla bu hayırlar olmasa daha iyi mi olurdu sorusu soruldu. Bende kendilerine 'Genel Başkanımız değişse  MHP'nin dört  hayırına evet mi diyecek diye sordum? MHP politikalarında bir  değişiklik yok.  Ama biz, bize karşı uygulanan algı operasyonunu yenmek için MHP iktidarının bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini ispat için çalışıyoruz" dedi.  

ISPARTA KAYBEDEN İL OLDU

1 Kasım sonrası nasıl bir tablo çiziyorsunuz  sorusuna yanıt veren Yalçın, "1 Kasım  öncesi askerin başına çuval geçirilmesinden MHP üzerinde hangi  oyunlar oynandıysa 1 Kasım sonrası için de  böyle olacağını  düşünüyorum. İnşallah böyle olmaz. Özellikle Isparta için bundan önceki gibi olmaz.  Çünkü Isparta  kaybeden il olmuştur. Vergi toplamada 5'inciyiz  kamu kaynaklarını kullanmada 70'inci sırada. Türkiye'de  işsizlik oranı en düşük ildik.  Göç alan ildik. Şu an göç veren ikinci iliz. Komşumuz Antalya'ya çalışmaya gidiyoruz. AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, en önemli komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başkanlık görevi aldı. Sadi Bilgiç Bey'den bulunmuşu olduğu konumda Isparta'ya faydalı hizmetler getirmesi  gerektiğini düşünüyorum.  Bugün basında yer alan haber TOKİ  aracılığıyla  emekli beklenti içindeyken 2016 TOKİ planlamasında Isparta'nın olmadığı ortaya çıktı.

BU DÖNEM ŞANS OLABİLİR

2015 kasımında Dereboğazı yolu gündeme gelecekti yok. Turizm desteği yok.  Eğirdir Gölü yok. Teşvik yok.  İl Genel Meclisi bütçe yapıyor.  Bir kamu kuruluşunun krediyle  personel maaşı dağıttığını denetim komisyonu raporu tamamlandığı zaman uzun uzun anlatacağız. Isparta iyi  yönetilmiyor.  Ama bu dönem iyi bir şans olabilir.  Süreyya Bey'den beklentilerimiz olumlu. Isparta'ya fayda sağlayabilecek makamda oturuyor. Bugün yeni hükümete şans vermek lazım. Her ne kadar geçmişi karanlık  ve doğru işler yapamayacağına inansak da sabırla beklemek zorundayız" dedi.

KENDİSİ GÜNDEMİMDEN DÜŞMÜŞTÜR

1 Kasım seçimleri öncesi ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in 'Türkiye koalisyonsuz dönemlerde büyümüştür' şeklindeki  açıklamasına verdiği  tepki ve   ardından gelen yanıtla ilgili yaşananların hatırlatılması üzerine  Yalçın," Kendisi  eğitim seviyesine göre cevap verdi. Bu mesele kapandı. Bazı olaylara takılı kalmamız mümkün değil. Yarın yine  Ticaret Sanayi Odası ile bir araya geliriz ama benim kişisel anlamda gündemimden düşmüştür. O kullandığı  cümleleri  kabul etmemiz mümkün değildir. Birileri eline  kağıt tutuşturuyor ve o da okuyor.   Kendisinin kim  olduğunu herkes bilir.  Bulunduğu makam önemli temsil noktalarından biri. Ticaret Odasında benim gönül bağım meclis başkanı ve meclis üyeleriyledir. Eğer görüşülmesi gerekiyorsa  Isparta için  kendisiyle de görüşürüm"  diye konuştu.  

GÖREVDEN ALINACAK YÖNETİCİ YOK

Bu süreçte parti içinde hiç bir yöneticinin  görevinden alınması  gibi bir durumun olmayacağın ileten Yalçın, " Parti yöneticilerinin değişip değişmeyeceği kongrelerle olur. Şu anda ilçe teşkilatlarımız da  ilde de görevimizin başındayız ve devam edeceğiz. Ben yapılan çalışmayla alınan sonucun orantılı olmadığını düşünüyorum. Bizim ilçe teşkilatımız bu kadar çalıştığı  için bu oyu aldık diyebileceğimiz seçim değil" ifadelerini kullandı  

EN AZINDAN CEMAAT BASKISI YOK

Yeni SDÜ  yönetimiyle ilgili düşüncelerini de açıklayan Yalçın, " Üniversiteye de eşit mesafeli yakınlıktayız. Üniversite kendi içinde kendisini yönetmeli.  Ama  sanki bu dönem biraz fazla siyasallaştı gibi geliyor.  Sayın Rektörü ve kurmaylarını ziyaret ettik. İhtiyaç olunduğunda destek olacağımızı söyledik. Akademik anlamda yapılması gereken çok şey olduğunu yapılan başarılı  çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledik.  Sayın hocamız öğrenci yoğunluğu  olduğunu ikinci üniversite kurulması gerektiğini söyledi. Endişem var ama umudum da var. Bir etki olduğunu düşünüyorum. Ama güzel şeyler olacağından umutluyum.  En azından bir cemaat baskısı yok" dedi.   

GÜNEŞLİ HAVADA MHP'Lİ OLMADIM

Isparta'da  herkesi sağduyulu olmaya davet ettiklerini kaydeden Yalçın, "Hükümet yeni kuruldu ve seçimler bitti. MHP olarak öz eleştirimizi  yapıyoruz. Eleştiri yapmak da herkesin hakkıdır.  Samimi olan kim varsa sırtımızda taşırız. Ben 14 yıldır MHP'de yöneticilik yapıyorum. Güneşli havada MHP'li olmadım. Yağmur ve fırtınalı havada gidecek değilim. Biz sonuna kadar bu hareketin peşinden koşacağız. MHP her hangi bir siyasi hareket değildir. Bugün millet tercihini AKP'den yana kullanmıştır.  Bundan sonra da MHP'den yana kullanacaktır. Bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yeniden seferberlik  ilan edeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı    

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • GECE GÜNDÜZ DURMAK YOK19 Haziran 2018 Salı 20:06
 • AKIN DİL ÖĞRENCİLERİNE SANAL PARAYLA ÖDEME KOLAYLIĞI19 Haziran 2018 Salı 14:59
 • HERYERDE SEVGİYLE KARŞILANIYOR31 Mayıs 2018 Perşembe 17:15
 • ISPARTA'DA FETÖ OPERASYONU31 Mayıs 2018 Perşembe 16:30
 • BAKIR'DAN VEDA MESAJI31 Mayıs 2018 Perşembe 15:54
 • EMRE MAHALLESİ ONU VEKİL GÖRMEK İSTİYOR31 Mayıs 2018 Perşembe 04:04
 • İKİNCİ OSB'DE SONA GELİNDİ30 Mayıs 2018 Çarşamba 22:53
 • RECEP ÖZEL YSK'DA30 Mayıs 2018 Çarşamba 22:07
 • GÖKÇELİ KAVŞAĞINDA KAZA30 Mayıs 2018 Çarşamba 13:20
 • AYLİN CESUR'U ELEŞTİRDİ30 Mayıs 2018 Çarşamba 11:44
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20