Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 13:14
 
EN LEZZETLİ ÇAY OCAKTA ‘’GENÇ KARDEŞİM, GEL BİR ÇAY İÇELİM’’
ISPARTA Haberi
EN LEZZETLİ ÇAY OCAKTA ‘’GENÇ KARDEŞİM, GEL BİR ÇAY İÇELİM’’

Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Halil İbrahim Akbulut En lezzetli çay ocakta projesi ile gençleri ocağa çay içmeye davet etti.

En Lezzetli Çay Ocakta
“Genç kardeşim Gel Bir Çay İçelim”

Ülkü Ocakları; Peygamber ocağı gibi mukaddes, alimler tekkesi gibi mübarek, asker ocağı kadar disiplinli yegane gayesi Türk Milleti ve İslam Alemine hizmet etmek olan yarım asırlık bir kurumdur. Ülkümüz; Türk milletinin en kısa, yoldan, en kısa zamanda modern uygarlığın en üst kademesine yükseltilmesi, müreffeh, mutlu bir hayata erdirilmesi, kendi gücüyle ayakta durabilecek bir hâle getirilmesi ve her çeşit korkudan, baskıdan uzak olarak, hür, müstakil yaşaması ülküsüdür. Bu ülkü aynı zamanda Türk olan herkese karşı ilgi ve sevgi göstermeyi, onların mutluluğunu dilemeyi ve onların mutluluğunu, Türkiye’yi risklere, tehlikelere maruz bırakmadan, bırakmaksızın, bırakmamak şartıyla sağlamaya çalışmayı içine alan bir ülkücülüktür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti; iç ve dış düşmanların taarruzları karşısında onurlu ve dik duruşunu muhafaza etmektedir. İşte, bu karanlık tablo içinde, yalnız Türkiye’de bir ümit ve iman ışığı belirmiş bulunmaktadır; İslam iman ve ahlakından güç alan yeni bir ülkücü nesil, tarihimizin bağrından fışkırmış ve her gün biraz daha güçlenerek gelmektedir. Ülkücüler; Müminlere karşı alçak gönül­lü, kafirlere karşı onurlu ve zorlu, Allah yolunda savaşan ve kınayanların kınanmasına aldırmayan yiğitlerdir. Bu duygu ve düşünceler ışığında gençlerimizi ocağımıza 23 ekimdeki programımızda çay içmeye davet ediyorum, kutlu davamızda bizlerle birlikte aynı safta yer almaları için çağrıda bulunuyorum

Ülkü Ocakları’nın çayını içen, havasını teneffüs eden gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durma konusunda örnek teşkil edecek bir duyarlılığa sahiptir.Ülkü Ocakları Türk Milleti ve İslam Alemine yarım asırdır hizmet etmektedir ve etmeye devam edecektir.
Ülkü Ocakları Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Halil İbrahim Akbulut

Kaynak: Editör:
Etiketler: EN, LEZZETLİ, ÇAY, OCAKTA, ‘’GENÇ, KARDEŞİM,, GEL, BİR, ÇAY, İÇELİM’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı