• BIST 110.932
 • Altın 175,003
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • Isparta 11 °C
 • Antalya 15 °C
 • Burdur 10 °C

HALKA HİZMET İÇİN CHP?DE BİRLEŞELİM

HALKA HİZMET İÇİN CHP?DE BİRLEŞELİM
CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı, CHP?nin yerel seçimlerde 55 bin oyun altında oy almayacağına inandıklarını belirterek, ?Burada partiler yarışmıyor, aydınlık ve karanlık yarışıyor. Biz aydınlığı temsil ediyoruz ve adayda birleşiyoruz? d

MÜSAADE EDİN HİZMET EDELİM

Isparta'da Ne var Ne Yok programına konuk olan CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı,  gerek AKP gerek MHP'li belediye yönetimlerinde Isparta'nın  bir çok şehirden geri kaldığını  söyledi.  ‘Müsaade edin de hizmet edelim' diyen Çakmakçı, ‘Biz herkesin başkanı olmak istiyoruz.  Kimseye tepeden bakma hakkımız yok" diye konuştu.

GELİN BİRLEŞELİM

Kendisi için değil halk için çalışan iktidarı özleminde olduklarını kaydeden Çakmakçı, "Biz hep zenginleşme diyoruz. Biz şaibesiz, hakkında en ufak soruşturma açılmamış düzgün bir yapıyla geliyoruz diyoruz. Bizim birleştiğimiz bu noktaya AKP'nin ulaşması mümkün değil. MHP seçmenine çağrıda bulunuyorum. Gelin birleşelim biz halka hizmet etmek istiyoruz" dedi.

ŞANSINI KÖTÜ KULLANDI

CHP'nin desteğiyle ikinci kez göreve gelen Yusuf Ziya Günaydın'a bu kez CHP'den oy çıkmayacağını ifade eden Çakmakçı, "CHP  asla MHP'yi desteklemeyecek. MHP miadını doldurdu. Isparta'yı bir noktaya götüremedi. Yusuf Ziya Günaydın bu şansını kötü kullandı. Böyle bir şey olmayacak. Biz 55 bin oyu alıp bir ilki gerçekleştireceğiz. Çünkü halk bana bunu söylüyor" açıklamasında bulundu.

CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı,  seçimlere iki gün kala Isparta'da Ne var Ne Yok programında seçmene CHP'de birleşme çağrısında bulundu. Şaibesiz, halka hesap verebilen bir belediye anlayışı için Isparta'dan bu sefer kendilerine hizmet etme şansının tanınmasını istedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Isparta mitingine ilişkin değerlendirmede bulunan Çakmakçı, " Isparta'da çok heyecanlı bir miting vardı. Başbakanın mitinginde öyle yerden gelmiş adamlar gördük ki şaşırdım. Biz taşımacılık yapmadık. O meydanı CHP'liler durdurdu. Genel Başkanımız iki saat kadar gecikmeyle sahaya ulaştılar. Yolda gelirken Isparta'yı konuştuk. Meydana girdiğimizde o kadınların, gençlerin, yaşlıların heyecanını gördüm. O zaman Türkiye aydınlığa gidiyor dedim. Türkiye aydınlıkla karanlığın savaşını veriyor.   12 yıldır tek başına iktidar olmuş parti Isparta'da hiçbir şey yapmamış.  O partini il başkanı belediye başkanı olmaya kalkmış şimdi ben şunları yapacağım diyor. Elini tutan mı vardı. Sizin belediye başkanınız vardı o zaman niye yapmadınız?  Tüm Isparta bir altgeçitle mi gerçekleştirilecek. AKP iktidarının temel misyonu İstanbul'daki deneyimlerini Anadolu'ya katıp rant kazanmaktır. Alt geçidin şu anda ilerisi yapılmadığı için Isparta'ya 5 kuruş faydası yoktur. O zaman niye yaptınız? Arkadaş parayı sokağa atıyorsan bir şey yapmamışsınızdır. Geldiniz apar topar temleler atıyorsunuz. Kredisi kesinleşmemiş, sözleşmesi bitmemiş şehir hastanesi yapıyorsunuz. Biz şehir hastanesi yapılmasına karşı değiliz. Bunun ihtiyacını 2000'li yıllarda biz gördük. Araştırma Uygulama Hastanesi'ni yapmasaydık bu kadar sağlıkta öncelikli hale gelemezdik" açıklamasında bulundu.

AYNI İKTİDAR ISPARTA'DA YOK MUYDU?

Hasan Balaman ve Yusuf Ziya Günaydın döneminde Isparta'nın 1trilyon 200 milyar liralık zarara uğratıldığını belirten Çakmakçı, "Zamanı o kadar kötü kullandılar ki Isparta diğer şehirlerin gerisinde kaldı AKP'nin bakanı geldi. Denizli ile Isparta'yı mukayese ettiler. İyi de Isparta'da aynı iktidar yok muydu? Neden yapmadın o zaman. Bunu sorduğumuzda ‘onlar hep eleştirirler bir şey yapmazlar' diyor. Biz çok şey yaparız kardeşim" diye konuştu.

MÜSAADE EDİN DE BİZ YAPALIM

Siyaseti seviyeli ve projeler üzerinden yaptıklarını kaydeden Çakmakçı, "Bunu da başardık. Bugün diğer partilerin belediye başkan adayları proje konuşuyorlar. Bu bizim başarımızdır.  Başka şehirlerden alınmış görüntüleri proje sunumlarına koydular. İnandırıcı olmanızı için projeleri Isparta mekanlarından almanız lazım. Kopya ettiğiniz projeleri yapacağız diyorsunuz. Yapamazsınız içini doldurmazsınız. Gençlik Merkezi diyorsunuz içini yaşatmanız lazım içini yaşatmak için eğitimden gelmeniz eğitimden gelen için de bu işe kendini adamış olmanız lazım. Müsaade edin de artık bunları biz yapalım. Bizim tek bir şeye ihtiyacımız var halka hizmet etmek" dedi.

‘BAŞKAN OLMAK İÇİN İLLA

 MİMAR OLMAK GEREKMEZ'

Bir şehirde belediye başkanı olmak içim illa mimar olmak gerekmediğini kaydeden  Çakmakçı, "Isparta'nın topografyasını iyi bilmek lazım. Belediye Başkanı ilk önce şehir ani afetlerden koruyacak altyapı oluşturmak zorunda. Şehrin belirli yerlerinde teraslamalar, çalı tipinde ağaçlandırmalar yaparak suyu tumanız lazım.  Onun için şehri planlamak zorundayız. Ama biz günü kurtardığımız için geleceğe bakamıyoruz" diye konuştu. 

BİZ HALKA SORACAĞIZ

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın  Köy Garajındaki kapalı Pazar yeri projesinin yarım kalmış bir proje olduğunu belirten Çakmakçı, "Biz okumuş insanlar halkın sorunlarını çözmek zorundayız. Bunu yaparken kendi zevklerimizi tatmin etmek gibi bir lüksümüz yok. O kapalı pazar iki katlı yapılabilirdi. Ama o kadar yüksek yapmanın ve ileride dahasın yapacağız demenin doğru olduğuna inanmıyorum. İşi bitirmeden bir tarafa gidiyorsunuz. Halkın parası sonuçta çarçur oluyor. Biz bunlara karşıyız. CHP iktidarında bunlar olmayacak. Çünkü biz halka soracağız. Mahalle temsilcileri kent konseyi olacak. Halkın nefes alışına göre karar vereceğiz. Halkımız belediye başkanını görecekler. Çünkü biz Çarşamba günü Halk Günü yapacağız.  O gün tüm konuları tartışacağız"  açıklamasında bulundu.

HALKA HESAP VERECEĞİZ

AKP iktidarının sürekli kendi yandaşlarını zenginleştirmek istediğini öne süren Çakmakçı, "AKP iktidarı ihaleye vereceğiz her şeye açık olacağız diyor ama verdikleri ihalede kendi yandaşları dışında kimse zengin olmuyor. Ama kendilerinden olmayan biri kazanamadıysa ya iptal ediyorlar ya da kendilerine yandaş kazanmaya çalışıyorlar. Belediyede  iktidar olmazsa yatırım alamazsınız. Bu bir tehdit. Ben de diyorum ki bir yıl sonra genel seçim var ve AKP bir yıl sonra yok. Bu bakımdan bu seçim bizim için çok önemli. Biz kendisi için değil halk için çalışan iktidarı özlüyoruz. Biz hep zenginleşme diyoruz. Biz şaibesiz, hakkında en ufak soruşturma açılmamış düzgün bir yapıyla geliyoruz diyoruz. Bizim birleştiğimiz bu noktaya AKP'nin ulaşması mümkün değil. MHP seçmenine çağrıda bulunuyorum. Gelin birleşelim biz halka hizmet etmek istiyoruz.  Çalan çırpan yapı içinde olmayacağız. Her üç ayda belediye gelirleri hakkında halk bilgi sahibi olacak" dedi.

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIZ

             CHP'li belediye yönetiminde herkese eşit davranılacağını belirten Çakmakçı, "Ben parti rozetimi takmadım. Biz herkesin başkanı olmak istiyoruz.  Kimseye tepeden bakma hakkımız yok. Onun için iletişimi en iyi şekilde oluşturacak yönetim modelini oluşturacağız. Her mahallede spor merkezleri oluşturulmasını sağlayacağız. Trafik sorunu çok önemli bir yıl içinde o sorunu çözeceğiz. Har alanda bilim olacak. Çünkü hesap vermek için bilime sarılmak zorundayız" görüşünü iletti.

HALKIN GÜVENİNİ KÖTÜYE  KULLANDI

CHP'nin yerel seçimlerde 55 bin oyun altında oy almayacağına inandıklarını kaydeden Çakmakçı, "55 bin oyun altı bizi kurtarmıyor. Zaten seçimleri önde götürdüğümüze inanıyoruz. Bundan sonrada iki veya üç milletvekiline gideceğiz. Burada partiler yarışmıyor, aydınlık ve karanlık yarışıyor. Biz aydınlığı temsil ediyoruz ve adayda birleşiyoruz. Oylarınızı böldüğünüz zaman karşınızda ciddi rakiple karşılaşıyorsunuz. Biz birleşerek kaybetmeceğiz. CHP'nin geçen seçimlerde merkezde aldığı oy 27 bin 500. MHP'nin aldığı oy 22 bin 800. Dolayısıyla 6 bin fark var. Eğer Yusuf Ziya Günaydın şanslı olmasaydı CHP'nin desteği ile ikinci kez göreve gelemezdi. Keşke hizmet etseydi de biz de kendisine destek verseydik Ama artık yeter. Günaydın'la artık gidemezsiniz. Eğer Günaydın, Isparta'yı çağın ötesine götürseydi biz diyebilseydi karşısına kimse çıkmazdı.  Ama çıkmaya ihtiyacımız var. Bana göre AKP ve MHP'li seçmenin CHP'de birleşerek hizmet alması gerektiğini söylüyoruz. CHP  asla MHP'yi desteklemeyecek. MHP miadını doldurdu. Isparta'yı bir noktaya götüremedi. Yusuf Ziya Günaydın bu şansını kötü kullandı. Böyle bir şey olmayacak. Biz 55 bin oyu alıp bir ilki gerçekleştireceğiz. Çünkü halk bana bunu söylüyor"

BUNDAN DAHA BÜYÜK DESTEK OLAMAZ

Çakmakçı, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in  kendisini destekleyeceği yönünde çıkan haberlere ilişkin de  "Sayın Demirel'e saygımız sonsuzdur. Biz kendileri adına bir şey söyleyemeyiz Gazeteciler kendisine havalimanında bir soru sordu. ‘Benim halkım kime oy vereceğini bilir' dedi. Bundan daha büyük destek olacağını düşünmüyorum. Kendilerine layık olmak için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz" diye yanıt verdi. 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20