• BIST 115.999
 • Altın 166,292
 • Dolar 3,9334
 • Euro 4,8539
 • Isparta 9 °C
 • Antalya 17 °C
 • Burdur 9 °C

ISPARTA BÜYÜK BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

ISPARTA BÜYÜK BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR
ISPARTA BÜYÜK BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

Isparta 4 milletvekili, belediye başkanları ve mülki amirlerin bir araya gelerek yatırımların görüşüleceği büyük buluşmaya hazırlanıyor. Toplantının önümüzdeki ay yapılması planlanıyor. Toplantının en önemli gündem maddelerinden birini Gül İki sanayi Sitesi projesi oluşturacak. Taslak projenin ön hazırlıkları bizzat Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından yapılıyor.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç yoğun bütçe maratonun ardından Isparta’ya gelmesi ve Belediye Başkanı Günaydın başta olmak üzere çeşitli ziyaretler gerçekleştirmesinin ardından oluşan birlik beraberlik tablosunun devamı niteliğinde dört milletvekili ve yerel yöneticilerin bir araya geleceği yeni bir toplantı yapılacağı duyurulmuştu. Isparta’nın sorunları ve çözüm önerileri ile yapılacak yatırımların görüşüleceği toplantının önümüzdeki ay yapılaması noktasında hazırlıklar devam ediyor.

EN ÖNEMLİ GÜNDEM GÜL İKİ

Toplantıda görüşülecek konuların başında projesi Belediye Başkanı Yusuf ziya Günaydın tarafından hazırlanan ve Isparta esnaf ve sanayicisinin yatırımlarına hız kazandırması beklenen Gül İki Sanayi Sitesi yer alıyor. Gül İki Sanayi Sitesinin karma ve orta ölçekli bir sanayi niteliğinde hazırlanması için Isparta Belediyesi ve Vali Vahdettin Özkan’ın destek ve teşvikinin yanında Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’te, Ankara’dan gereken desteklerin verileceğini söylemişti.

 

BİRLİKTELİK PEKİŞTİRİLECEK

AK Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ve Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın karşılıklı ziyaretleri ile başlayan Isparta’daki birlik beraberlik görüntüsü önümüzdeki ay yapılacak, dört milletvekili, belediye başkanları ve Vali Vahdettin Özkan başta olmak üzere bürokratların katılacağı toplantı ile pekiştirilecek. Geniş katılımlı olarak yapılacak toplantıda Isparta’nın sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak. Yapılacak yatırımlar ve işlerle ilgili Isparta ve Ankara ayağında yapılacaklar bir masa etrafında tartışılacak.

BİLGİÇ’İN GİRİŞİMLERİ İLE

Toplantı aslında uzun zamandan beri Isparta için özlenen ve beklenen bir tabloyu da göz önüne getirecek. Herkesimden vatandaş ve yöneticilerin bekleti içinde olduğu toplantının sinyalini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç Isparta Belediyesini ziyaretinde vermişti. AK Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaretinde bir sonraki toplantının 12 ilçe ve merkez belediye başkanıyla birlikte yapmak arzusunda olduklarını söyleyerek “Önümüzdeki süreçte 4 milletvekilimiz ve başkanımızla birlikte bir araya gelerek, şehrin meselelerini, çözüm önerilerini, kıymetli başkanımızın önümüzdeki süreçte Isparta’yla ilgili tasavvurlarını oturup konuşacağız. Önümüzde 4 yıllık bir süreç. Bu süreci Isparta olarak merkez, ilçeler ve Ankara ayağıyla iyi değerlendirir ve beraberinde sivil toplum örgütlerimiz, seçilmişler, kamu kurumları başta Sayın Valimizin de koordinatörlüğünde nasıl bir vizyonda Isparta’yı 2053’e hazırlarız, bunun alt yapılarını oluştururuz bunları önümüzdeki süreçte çalışacağız. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İlçelerimizle koordinasyon içerisinde daha güzel neler yapılabilir onu ele alacağız.

İnşallah bu buluşmalar Isparta’nın hayrına olur. Önümüzdeki süreçte bu arama toplantıları, bu çalıştaylar bunları daha sıklaştırarak, beraber iş yapma kültürünü daha da ileriye taşıyacağız. Bu tip toplantılar, bölgesel kalkınmada da ortak hareket etme kültürünü geliştirerek, Isparta, Burdur, Antalya’yı daha da ileriye taşıyacak vizyonu beraber ortaya koyabiliriz diye ümit ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

GÜNDEMDE SİYASET DEĞİL ISPARTA OLACAK

Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in çağrısına Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da olumlu mesajlarla yanıt vererek “Parti burada önemli değil. Burada bilgi, yardımlaşma, karşılıklı görüş alışverişi çok önemli. Aramızda il, ilçe meselesi yok. Sayın vekilim ve meslektaşlarım başta olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu devirde böyle irtibat ve görüşmelere Isparta’nın olduğu kadar Türkiye’nin de büyük zaruri ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde diğer vekillerimizle beraber belediyemizde bir araya gelmeyi planlıyoruz. Komple Isparta’nın vekilleri olarak beraberce Isparta’nın işinin üzerine gitmeleri çok büyük etki yapacak. Buradaki güzellik orada da yaşanacak. Belki de Isparta’mız hatta ülkemiz bu işten çok yararlanacak” demişti. Yani gelecek ay yapılacak toplantının da merkezinde siyasi tartışmalar ve ayrışmalar değil Isparta olacak.

ANA GÜNDEM GÜL İKİ SANAYİ SİTESİ

Toplantıda Isparta için konuşulacak konuların başında Gül İki Sanayi Sitesinin olması bekleniyor. Zira Isparta’da hem esnaf ve sanayicinin yatırımlarını hızlandıracak, hem de Isparta’nın 50 yıllık geleceği açısından orta ölçekli karma bir sanayi sitesi oluşturulacak.

Gül İki Sanayi Sitesinin karma ve orta ölçekli bir sanayi niteliğinde hazırlanması için Isparta Belediyesi ve Vali Vahdettin Özkan’ın destek ve teşvikinin yanında Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’te, Ankara’dan gereken desteklerin verileceğini belirtmişti.

ÜYE SAYISI 300’E ULAŞTI

Isparta’da esnaf ve sanayicinin beklediği orta ölçekli karma sanayide üye sayısının 300’e ulaştığı öğrenildi. Kayıt olan üyeler arazi alımının hızlandırılarak dükkanların inşaatlarına biran evvel başlanmasını bekliyor. Gül İki Sanayi Sitesi projesinden Isparta’da büyük bir kereste firmasının 20 dükkan için kayıt yaptırdığı öğrenildi. Projenin hayata geçmesi ile Isparta’da orta ölçekli karma sanayi sitesi bir hayal olmaktan çıkacak.

Orta ölçekli karma bir sanayi sitesi olarak kurulması hedeflenen Gül iki sanayi sitesinde gül ürünleri alanında üretim yapan firmalar, keresteciler, beyaz eşyacılar, mobilyacılar, otomotivciler gibi farklı sektörler yer alabilecek. Sanayi sitesinin şehre yakın olması nedeniyle mermercilik gibi arıtma gerektiren sektörler ise yer alamayacak.

ARAZİYE KAMULAŞTIRMA ŞERHİ

Gül İki Sanayi sitesinin hızla oluşturulabilmesi için Belediye Meclisi bu ay yapılan toplantılarında Sanayi Sitesinin kurulacağı alanda 31/b’ye göre kamulaştırma yapılması noktasında karar almıştı. Böylece sanayi sitesinin oluşturulacağı alandan arazi toplanmasının hızlanması beklenirken, arazilerde fiyat artışının da önüne geçilmiş oldu.  

Sanayi sitesinde büyük bir meydan oluşturulmasının yanında, ana yolları 30’ar metre yapılacak. Sanayi sitesinde her gruptan esnafa istediği büyüklükte yer verilebilecek. Toplam bine yakın parsel olacak. Projenin hazırlıkları bizzat Belediye Başkanı Yusuf ziya Günaydın tarafından koordine ediliyor.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20