• BIST 117.110
 • Altın 168,129
 • Dolar 3,9332
 • Euro 4,8403
 • Isparta 15 °C
 • Antalya 13 °C
 • Burdur 15 °C

MEZUNİYET COŞKUSU HER YERDE

MEZUNİYET COŞKUSU HER YERDE
Süleyman Demirel Üniversitesi meslek yüksekokullarının 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenleri devam ediyor. 4 Haziran Çarşamba günü Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Yalvaç Meslek Y

Yalvaç İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen, öğrencilerin mezun olmanın haklı gururunu yaşadığı törende, başarılı olan ve çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Tören sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini hep birlikte paylaştı.5 Haziran Perşembe günü ise Adalet Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 2013-2014 yılı mezunlarını verdi.

ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

SDÜ Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yüksel Metin,  ilk mezunlarını vermenin sevincini yaşadıklarını dile getirerek geleceğin hukukçularına; "Adalet, hakkın gözetilmesi ve yerine getirilmesi anlamına gelir. Haklı ile haksızın ayırt edilmesi adaletle sağlanır. Adalet kavramı temelde hukuk kurallarına uygunluğu içerir. İnsanların toplum içindeki davranışlarıyla ilgili olduğundan ahlak ve din kurallarıyla da ilişkilidir. Nitekim ahlakın olmadığı yerde kanun bir şey yapamaz. Keza adaletin olmadığı yerde ahlaktan bahsedilemez. Adalet, bir bilinçlilik halidir, adalet duygudur, adalet duyarlılıktır, adalet akıldır, adalet aşktır. Adalet dünyadan kalkarsa, insan hayatına değer verecek bir şey kalmaz. Sevgili gençler, bilmelisiniz ki alacağınız diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek, yeni bilgiler öğrenmek bunlardan biridir. Diğer bir sorumluluğunuz çevrenize ve yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan bir insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Onlara insan olmanın değerini bilmeyi ve korumayı Süleyman Demirel Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu örnek bireyler olarak öğreteceksiniz. Sadece çalışkan olmak tek başına yeterli olmaz. Aynı zamanda gelecek yaşamınız için hedeflerinizi belirlemeniz ve buna ulaşmak için bir yol haritası çizmeniz gerekir." Diye seslendi. Ardından Yrd. Doç. Dr. Vahdettin Aydın mezun olacak öğrencilere son dersini verdi.

TEKNİK BİLİMLER MYO MEZUNİYET TÖRENİ

SDÜ  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni de Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.Yüksekokul Birincisi Orhan Doğan, "Okumak ve okutmak zor kanaat, fakat biz üzerimize düşen bu görevi yerine getirdik. Bu hususta bize destek olan ailelerimize, iki yıllık maratonda bize öz güven katan, kardeşliği, bir bütün olmayı, beraber gülüp, beraber eğlenmeyi kısacası bizi biz yapan değerleri aşılayan hocalarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nazım Uçar ise "Şu an karşımızda bulunan 300'e yakın öğrencimiz çağın gereksinimleri ile eğitimden geçmiş, insanlık değerleriyle bezenmiş, kardeşlik duygularıyla, arkadaşlık hisleriyle bir araya gelmiş seçkin üniversite mezunu topluluğunu oluşturuyor. Biz ise bu topluluğu görmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Edindiğiniz bilgilerle yetinmeyin. var olan becerilerinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin. Nice başarı dolu ufuk sizin yelken açmanızı bekliyor."dedi. Mezun öğrencileri kutlayarak konuşmasına başlayan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Seydi ise iki yıl boyunca emek harcadıkları ön lisans eğitimlerinin sonuna geldiklerini bundan sonra da kendilerini geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi.

ISPARTA MYO MEZUNİYET TÖRENİ

Süleyman Demirel Üniversitesi Isparta Meslek Yüksekokulu 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.Törenin açılış konuşmasını yapan MYO Birincisi Ayşegül Deniz, SDÜ mezunu olmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını dile getirerek hayatlarının bundan sonraki döneminde de karşılaşacakları sorunların üstesinden geleceklerini, çalışan, üreten bireyler olacaklarını söyledi.  Isparta MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Gençtürk ise mezuniyet törenlerinin eğitim kurumlarının en önemli aktivitesi olduğunu belirterek "Sevgili öğrenciler bugün okul ortamındaki eğitiminizin sonuna geldiniz ve artık iş dünyasının büyülü ortamına geçiş yapıyorsunuz. Bundan sonra zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bunların üstesinden geleceğinize olan inancımız tam." diye konuştu. SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız da öğrencilere seslendiği konuşmasında "Sevgili gençler, iki yıllık eğitim öğretim döneminizde mesleki kişiliğinizin önemli parçasını tamamladınız. Bu dönemde sizlere danışmanlık yapan hocalarınızı ve daima yanınızda olan ailelerinizi kutluyorum. Bugünkü başarınız başarılarınızın bir halkasıdır. Daha büyük başarılara yolculuk yapmanız dileğiyle bahtınız açık olsun" dedi.

Aksu Mehmet Süreyya Demiraslan Meslek Yüksekokulu 2013- 2014 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı. İlçe merkezinden yapılan kortej yürüyüşüyle başlayan törende birer konuşma yapan MYO Müdürü Doç. Dr. Adem Efe ve İlçe Kaymakamı Lokman Önder, mezun öğrencileri ve ailelerini kutladılar. Tören, plaket takdimi, öğrencilerin ant içmeleri ve kep töreni ile sona erdi. SDÜ  Senirkent Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine, Kurumsal İletişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Yavuz, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Cebeci, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, İlçe yöneticileri ile Yüksekokul akademik ve idari personeli, öğrenciler ile aileleri katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törende daha sonra ilçe içerisinden Yüksekokul Tören Alanına kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yüksekokul öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildikten sonra açılış konuşmalarına geçildi. Açılış konuşmasında 2013-2014 Akademik Yılı Yüksekokul Birincisi Makine Programı Öğrencisi Berkem Çelik, iki yıl içerisinde mesleki bilgi ve birikim kapsamında çok şey öğrendiğini belirterek öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür etti. Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Cahit Sevindir, kayıt sürecinden mezuniyete kadar bütün öğrencilerin bilimsel ve kültürel başta olmak üzere her alanda en iyi şekilde donatıldığını, Türkiye'de mezuniyet alanlarına göre nitelikli insan kaynağı teşkil ettiğini ve bundan sonraki hayatlarında başarılı olacaklarına inandığını belirtti Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu ise mezun olan öğrencilerin bundan sonraki hayatlarında çok daha fazla çalışmaları gerektiğini ve kişisel gelişimlerini devam ettirmek zorunda olduklarının altını çizdi. Açılış konuşmaları sonrasında Yüksekokul içerisinde dereceye giren 19 öğrenciye hediyelerini Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Cahit Sevindir, Kurumsal İletişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Yavuz, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Cebeci, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu birlikte verdiler.  Mezuniyet töreni kep atma etkinliği ve müzik grubu tarafından hazırlanan programla sona erdi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • EĞİTİMDE SORUNLAR SÜRÜYOR22 Ocak 2016 Cuma 12:50
 • DAMGACININ YOL İSYANI18 Ocak 2016 Pazartesi 21:41
 • DOĞA'DA BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ09 Ocak 2016 Cumartesi 17:29
 • İŞ YERLERİ SABAHA KADAR AÇIK31 Aralık 2015 Perşembe 10:07
 • EL YAZISI KALKIYOR MU?23 Aralık 2015 Çarşamba 10:26
 • DEMOKRASİ MÜZESİNDE YÜKSEK LİSANS DERSİ09 Aralık 2015 Çarşamba 09:49
 • KULÜP ODALARI TADİLATTAN GEÇTİ28 Kasım 2015 Cumartesi 11:31
 • ÖĞRETMEN KREDİYLE YAŞIYOR24 Kasım 2015 Salı 14:49
 • İŞTE HALK-ÜNİVERSİTE BULUŞMASI16 Kasım 2015 Pazartesi 19:14
 • SDÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK16 Kasım 2015 Pazartesi 15:09
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20