• BIST 110.932
 • Altın 175,230
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Isparta 6 °C
 • Antalya 12 °C
 • Burdur 9 °C

MİLLETİN MESAJINI İYİ ANLADIK

MİLLETİN MESAJINI İYİ ANLADIK
MİLLETİN MESAJINI İYİ ANLADIK

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, 1 Kasımdaki Genel Seçimi değerlendirdi. Ak Parti'nin 7 Haziran'a nazaran oyunu ciddi anlamda yükseltmesinin nedenlerini anlatan Zabun, 7 Haziran seçimlerinden sonra milletin vermiş olduğu mesajı çok iyi anladıklarını ve eksik bırakılan alanları tamamladıklarını söyledi. 

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, 1 Kasım Genel Seçimlerini değerlendirmek üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi.  Parti binasındaki basın toplantısında konuşan Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, seçim boyunca görev yapan herkese teşekkür ederek, ‘1 Kasım günü sandıklarda görev yapan tüm memurlarımıza, sandık müşahitlerimize, gece gündüz demeden çalışan mahalle sorumlumuzdan il yönetimimize, köy temsilcimizden belediye meclis üyemize kadar her kademedeki teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle tercihleri ne olursa olsun sandık başına gidip, demokrasimize, millet iradesine sahip çıkan Isparta halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  13 yıldır milletimizin, kısık seslerin sesi olan Ak Parti olarak girdiğimiz her seçimde milletin mesajını doğru okuduk.” dedi.

‘7 Hazirandan sonra yaşatılmak istenen istikrarsız ortamda da hiçbir sorumluluktan kaçmadık.’ diyen Zabun, Ak Parti’nin terörle, kaos planlarıyla, ekonomik kriz senaryolarıyla bedel ödetilmeye kalkılan Türkiye için elini taşı altına koyduğunu söyledi.

KAZANAN TÜRKİYE OLDU

1 Kasım seçimlerini ‘milletin zaferi’ olarak nitelendiren Zabun, “Eski Türkiye’ye, vesayetlere, çözümsüzlüklere dönmek isteyenlere karşı siyasetin ve milletin yanında olduk. Halkımız bunu gördü, sükunet ile tüm provokasyonlara, yalanlara karşı sabırla 1 Kasımı bekledi ve gereken cevabı bir mühürle verdi. 1 Kasım zaferi sadece Ak Parti’nin değil milletimizin zaferidir. Kazanan Türkiye olmuştur. Sorumluluğumuzun farkındayız. İlk iktidara geldiğimiz günden beri yaptığımız gibi toplumun hiçbir kesimini ayırt etmeden sürdürdüğümüz hizmet siyasetini, reformları, kalkınmayı, gelişmeyi ilk günkü aşkla çalışarak devam ettireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

PARTİ OLARAK SIRTIMIZI MİLLETE DAYADIK

Milletin sağduyusuna güvendiklerini ifade eden Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, “1 Kasım da nefret dili husumet dili, kutuplaştıran yaklaşımlar kaybetmiştir. Tarihi misyonu olan, söyleyecek sözü olan, herkes için adaletin, hakkin yanında olmuş bu toprakları, bu milleti dar kalıplara sokmaya çalışanlar kaybetmiştir. Ak Parti olarak sırtımızı hep millete dayadık. Hiçbir vesayete, odağa, güce değil milletimizin sağduyusuna güvendik. Hep birlikte yeni, güçlü, büyük Türkiye’nin inşası için haklimizin arzusuna hizmetkar olduk. Dik durduk dikleşmedik. Tek vatan Tek bayrak, tek millet, tek devlet dedik. Bundan sonra da kendini beğenmişlikten, kibirden uzak olarak, hep birlikte ayrım gözetmeksizin kalkınan Türkiye kalkınan Isparta diyoruz. Türkiye’nin söyleyecek sözü var. Isparta’nın söyleyecek sözü var.” şeklinde konuştu.

VERİLEN MESAJI İYİ ANLADIK

Ak Parti’nin 7 Haziran seçimlerinde eksik bıraktığı alanları, 1 Kasım seçimlerinde tamamladığını belirten Zabun, “7 Haziran’dan önce Ak Parti’yi yıpratma kampanyası yürüttüler. O süreçten önce bizimde eksik kaldığımız bazı noktalar vardı. Baktığımız zaman yine AK Parti’nin belirleyici olduğunu halkımız göstermiştir. Millet tarafından tercih edildiği aşikârdır. 7 Haziran’dan sonra oluşan ortamı en iyi şekilde Ak parti’nin idare edebileceğini 1 Kasım’da halkımız söylemiştir. Ak parti hem ulusal hem de yerel anlamda milletin verdiği mesaja uygun biçimde bir siyaset tarzını benimsemiş olması, eksik bıraktığı alanları kapatmış olması 1 Kasım seçimlerinde bu kadar oy almamıza eden oldu.” dedi.

Önümüzdeki süreçte söyledikleri tüm projeleri gerçekleştireceklerini ifade ede Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, “Ak Parti’nin gerek yerel gerekse ulusal düzeyde söyledikleri bir vaat değil, taahhüttür. Milletimizin ak Parti kültürüne kazandırdığı en önemli hususta ise, yapamayacaklarını vaat etmeyişidir. Bu kanaat milletimize yerleşmiştir. Önümüzdeki dönem içerisinde söylediğimiz projeleri tamamen gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

ISPARTA İÇİN DÖNÜM NOKTASI

Isparta’nın tüm dinamiklerinin bir araya gelmesi gerektiğini aktaran Zabun, şöyle devam etti; “Önümüzdeki süreçte Isparta’nın büyük sorunları hakkında değerlendirmelerimiz olacaktır. Önemli olan bu şehrin bütün dinamiklerinin bir araya gelmesiyle birlikte kaybedilmiş olan heyecanın yeniden harekete geçirilmesidir. Bunun yol ve yöntemlerinin de bilincindeyiz. 1 Kasım Isparta için yeni bir başlangıç olacaktır.  Isparta’nın potansiyelini, avantajlarını ve dezavantajlarını biliyoruz ve bütün bunları harmanlayarak sonuca dönüştürme noktasında gayretli bir çalışmanın içerisine gireceğiz.

SAİD YÜCE ELEŞTİRİ DİLİYLE KONUŞMADI

Said Yüce uzun yıllar milletvekili olmasa bile yönetme ve siyasetin içerisinde yer alıyordu. Isparta olarak bu tecrübeleri faydaya dönüştüğünü önümüzdeki süreçte göreceğimizi düşünüyorum. Said bey naif ve kibar bir insandır. Bütün bu eleştirilere rağmen seçim süreci boyunca herhangi bir şekilde eleştirenlerin dili ile karşılık vermemiştir. Bütün birikimini Isparta’nın menfaatine vermesini hep beraber göreceğiz.  Süreyya beyin Isparta’ya olan katkılarını herkes biliyor. İyice birikmiş olan tecrübe potansiyelini bu dönemde Isparta için kullanacağını hep beraber göreceğiz.

VATANDAŞI ANLAMAYA ÇALIŞIN

Seçim öncesinde söylenenlerin seçim öncesinde kalması gerekir. Seçim yoğunluğunda kırıcı cümleler kullanılabilir ama bu ifadelerin seçim öncesinde kalması gerekiyor. Seçim sonrasına bu ifadeleri taşımak Isparta için bir yararı dokunmaz. Bize bu tür ifadeler çok kullanılıyor ama her defasında tek başına iktidar oluyoruz. Bu gibi söylemler yerine vatandaşı anlamaya çalışmak bu ülkenin geleceğine katkı sunmak açısından faydalıdır.”

 

 

 

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20