• BIST 110.932
 • Altın 175,097
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Isparta 9 °C
 • Antalya 20 °C
 • Burdur 8 °C

?MİLLİ GELİRDEN PAY ALANLAR MUTLU AZINLIK?

?MİLLİ GELİRDEN PAY ALANLAR MUTLU AZINLIK?
MHP Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul partisinin il teşkilatında adaylığını açıkladı. Tombul açıklamasında işsizlik had safhaya ulaştığını söyleyerek ?10500 ABD dolarını aştığı söylenen Kişibaşı Milli Gelirden pay alanlar mutlu bir azınlık. Mille

Adaylık açıklamasını Çanakkale Destanı yazıldığı tarihin 100.cü yılı arifesinde yaptığına dikkat çeken MHP Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul "O gün Türk Milleti inanmış ve ayağa kalmıştı.  Öyle inanmışlardı ki Ulu Önder Atatürk'ün "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum." Komutuna itirazsız ve harfiyen uydular. İnandıkları davada;  o kınalı kuzular, boz yeleli Bozkurtlar teker teker şehadet şerbetini içip toprağa düşerken vatanımızı çiğnetmeyip, bayrağımızı indirtmediler. Sınırlarımızın kevgire döndürüldüğü, Bayrağımızın indirildiği, çiğnendiği, Türk Milliyetçiliğinin ayaklar altına alındığı bir dönemi yaşıyoruz. Bayrak ve Vatan'ın masuniyeti kirletilmekte, Türk Milletinin namusuna el uzatılmaktadır. Namusumuza el uzatılırken sessiz kalırsak hiçbir zaman konuşma hakkımız olmaz" diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ ÖLÜM UYKUSUNDAN UYANMALI

Konuşmasında şu ifadelere yer veren MHP Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul  "100 yıl önce Asil Türk Milleti Çanakkale'de destan yazmış, Bütün Dünyaya vatanının, namusunun kirletilemeyeceğini cesareti ve kahramanlığıyla göstermişti. Bu gün Atalarımızın kanlarıyla sulayarak Vatan yaptıkları topraklardan tankımızı, topumuzu, tüfeğimizi bırakarak kahramanlık naralarıyla kaçar konuma düşürüldük. Şehitlerimizin kemikleri sızlatılırken, Asil Türk Milletinin haysiyet ve şerefi çiğnenmektedir" dedi.

MHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul "Türk Milleti ölüm uykusundan uyanmalı ve Bilge Kağan'ın dediği gibi "Titreyip Kendine dönmelidir." Türk Milleti ve Devleti tarihinde siyasal ve ekonomik anlamda hiç olmadığı kadar kontrolsüz şekilde uçuruma itiliyor. Sağduyulu, vatanını, milletini seven insanların haykırışları, yanlı ve taraflı medyanın oluşturduğu sessizlik sarmalında boğuluyor. Alo Fatihler aracılığıyla en ufak bir eleştir dahi sansürlenmekte, yok edilmektedir. Milletimiz ve Devletimiz ekonomik ve siyasal anlamda ağır bir buhranla karşı karşıya" şeklinde konuştu.

AÇILIM DİYE PARÇALANMA TAŞLARI DÖŞENİYOR

MHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul "Demokratik açılım diye diye,  güzel ülkenin parçalanma taşları döşeniyor. Düne kadar Devlet otoritesi karşısında kedi gibi yalvaran 36 Bin kişinin katili muhatap alınarak şehitlerimizin kemikleri sızlatılıyor. Türk Milletinin onuru ve şerefi ayaklar altında çiğneniyor. Başkanlık denilerek ülkenin üniter yapısı değiştirilmek isteniyor.  Federal yapının alt yapısı hazırlanarak, parçalanma senaryoları yazılıyor" diye konuştu.

Konuşmasında şu ifadelere yer veren MHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul "Başkanlık zehri süslenip bal şerbeti olarak sunulmaya çalışılırken, dünyanın ABD dışında demokrasisi gelişmiş hiçbir ülkesinde bulunmayan başkanlık sistemi ideal bir yönetim tarzı gibi gösterilerek, parlamenter sistem yok edilmek isteniyor. Ülke, siyasal alanın yanında ekonomik alanda da girdaba sürüklenmektedir. Hırsızlık ve yolsuzluk ayyuka çıkmış olmasına rağmen üstü örtülmeye çalışılmış, Milletin hakkı olan kaynaklar belli mahfillere akıtılmıştır. İsraf, lüks ve saltanat uğruna kıt kaynaklar çarçur edilmiştir. Bütün bu başıboşluk, vurdumduymazlık devam ederken;  Vatandaşlarımızın % 95'ten fazlası borçlanarak geçinmeye çalışmakta ve çaresizlik içinde çıkış yolu aramaktadır. İşsizlik had safhaya ulaşmıştır.  10500 ABD dolarını aştığı söylenen Kişibaşı Milli Gelirden pay alanlar ise mutlu bir azınlık.  Milletin büyük bir çoğunluğu yoksulluk sınırının altında hatta açlık sınırında yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Açlık sınırının bile altında olan bir asgari ücret emeğiyle çalışan, alnının teriyle ekmeğini kazanmaya çalışan emekçiye, işçiye reva görülmüştür. 13 yılda iç ve dış borçlarımız 3 kattan fazla artarak 800 Milyar dolara tırmanmıştır" dedi.

TÜRK MİLLETİ DUR DİYECEK

Türk Milletinin, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana elde ettiği demokratik haklardan ve kazanımlardan vazgeçmeyeceğini ifade eden MHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Tombul "Ülkemizin içine düşürüldüğü bu açmazdan çıkması için 7 Haziran 2015 günü gerçekleştirilecek seçimler bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. İnancım, yüce Türk milletinin sağduyusunu kullanarak, ülkemizi siyasal olarak bölünmenin, ahlaki olarak çöküşün, ekonomik olarak uçurumun eşiğine getirenlere sandık başında "Dur" diyeceği yönündedir. Bu kritik dönemeçte öncelik alarak tarihin akışını değiştirecek kadrolarda yer almak üzere yola çıktım. Ben, gül yüzlü, güzel ve asil insanlar diyarı Isparta'nın bir köyünde doğup büyüdüm. Göçmen kuşlar misali ekmeğimin peşinde bir bilinmeze doğru, Üniversite eğitimi de yaptığım Ankara'ya göç ettim. Memleketim olan Isparta'mızın; Kaynakları olmasına rağmen ihmal edildiğini, istihdam yaratacak yatırımların yapılması için mücadele edilmediğini; İş bulamayan güzel insanlarımızın da ekmeğinin peşinde bir hayale doğru uçtuğunu; Bir meçhule uçarken, yüreğinde derin yaralar açıldığını, yüreğine kan damladığını;  Bu güzel insanlar diyarının göçler dolayısı ile nüfusunu ve ekonomik değerlerini kaybettiğini, potansiyelini kullanamadığını üzülerek müşahede ediyor, hemşerilerimin dertleriyle dertleniyorum. Bu topraklara hepimizin borcu var. Hepimiz elbirliğiyle bu kısır döngüyü tersine çevirmeli" dedi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20