• BIST 110.059
 • Altın 175,012
 • Dolar 4,0867
 • Euro 5,0024
 • Isparta 20 °C
 • Antalya 19 °C
 • Burdur 23 °C

ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLAR GENÇLER

ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLAR GENÇLER
ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLAR GENÇLER

55 ÖĞRETMEN: 15 Bin M2 Kampus’ta konuşlu Doğa Okulları’nda 55 Öğretmen görev yapıyor. Görerek Eğitim Felsefesi kapsamında tüm dersler Akıllı Tahta ile yapılıyor. 3 Boyutlu Laboratuar, tüm öğrencilere açık. Ünlüsoy: ''Kayıt şart değil. Çocuklarınızı getirip okulu gezebilirsiniz…''

2014- 2015 Akademik Yıl’da; 20 Milyon TL finansmanla Doğa Okulları Kampusu kuran Sanayici Mahmut Ünlüsoy ve Yunus Karabulut, kapılarını açtı: ''Burada öncelik ticari mantık değil. Kâr değil. Gelire erişip hayatımızı idame ettirmeyi düşünmüyoruz. Tek önceliğimiz çocuklar, gençler…''

BİZ BAŞKALDIRDIK

Yatırım yaptıkları dönemdeki koşulları analiz eden Ünlüsoy, şöyle dedi: ''O baskı… O engellemeler… Biz bir devrim yaptık. O baskılara karşı BAŞKALDIRARAK Doğa Kampusu’nu inşa ettik. Çok gururluyuz. Kıvançlıyız. Doğa nesli 2017- 2018’de ilk mezunlarını verecek. O zaman büyük bir bireysel ve kitle başarısı göreceğiz. TED ve Bahçeşehir’den de çok mutluyuz. Üst düzey rekabeti biz getirdik. Devlet’in de güzel kurumları var. Hep birlikte başarı için yarışıyoruz. Kazanan aydınlık gençler…''

İŞTE DOĞA OKULLARI

» 3 Boyutlu Laboratuar. » Ekoloji Laboratuarı (‘- Çocuklar, gençler toprak ile uğraşıyor. Meyve- Sebze yetiştiriyor. –‘) » At Çiftliği. » Yüzme Havuzu. » Sanat Sokağı (‘- 1 kat sadece Resim, Müzik, Mimari sair Sanatlar için ayrıldı. –‘)  » 2’si açık 3 ayrı Spor Salonu. » Kütüphane » 300 kişilik Konferans Salonu. » Ortaokul’da: SOES (Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi.) » Lise’de: t- MBA Sistemi (‘- Avrupa’da da uygulanıyor –‘) » Tüm sınıflarda Akıllı Tahta, 3 D ve Android Altyapı

''O baskıya, engellere BAŞKALDIRARAK yatırım yaptık. Mutluyuz, kıvançlıyız, Isparta’ya feda olsun''

2014- 2015 Akademik Yıl’da; 20 Milyon TL finansmanla Doğa Okulları Kampusu kuran Sanayici Mahmut Ünlüsoy ve Yunus Karabulut, kapılarını AKDENİZ’e açtı: ''Burada öncelik ticari mantık değil. Kâr değil. Gelire erişip hayatımızı idame ettirmeyi düşünmüyoruz. Tek önceliğimiz çocuklar, gençler…''

DOĞA OKULLARI

2014- 2015 Akademik Yıl’da; 15 Bin M2 Kampus’ta; ortalama 20 Milyon TL finansmanla inşa edilen Isparta Doğa Okulları, kapılarını açtı.
Sanayici Mahmut Ünlüsoy ve Yunus Karabulut, Isparta’ya kazandırdıkları yüksek nitelikli eğitim teknolojileri ve perspektif nedeniyle kıvançlı ve gururlu olduklarını söyledi. 
Türk Eğitim Derneği’nin (TED) yeni Kampus inşa etmesinde ve Bahçeşehir’in Isparta’ya büyük bir yatırım ile gelmesinde Doğa’nın payı olduğunu anlatan Ünlüsoy ve Karabulut, ''yüksek rekabet ortamı sağladığımız için mutluyuz. Devlet’in de çok güzel eğitim- öğretim kurumları var. Nitelikli ve güzel rekabet aydınlığında kazanan Isparta’dır. Isparta’nın; Türkiye’nin aydınlık geleceğini inşa edecek çocuklar ve gençlerdir'' dedi.

O BASKILARA BİZ BAŞKALDIRDIK

Yatırım hamlesine başladıkları 2013, 2014’teki koşulları, baskıları, engellemeleri analiz eden Sanayici Mahmut Ünlüsoy ve Yunus Karabulut, çarpıcı konuştu. Bugün Bahçeşehir’in gerçekleştirdiği yatırımın; TED’in Kampusu’nun çok önemli olduğunu anlatan Ünlüsoy ve Karabulut, şöyle dedi: 

    ''Biz TED’in gücünden de Bahçeşehir’in büyük bir yatırımla; güven içerisinde Isparta’ya gelmesinden de çok memnunuz. 
    Ama zinciri biz kırdık
    Baskılarla, engellemelerle biz savaştık
    Tek kelime ile anlatıyorum ki o baskıya, engellemelere biz BAŞKALDIRDIK
    Isparta’da salt özel değil bütünleşik perspektiften eğitim- öğretim kalitesini, çıtasını, felsefesini biz yükselttik. 
    Ortaya çıkan tablodan da gerçekten gururluyuz. Kıvançlıyız.
    TED, Bahçeşehir’den hoşnutuz. Devlet’in de çok güzel eğitim- öğretim kurumları var. 
    Niteliğe dayalı bir rekabet ortamı oluşuyor. Yarış sağlıklı yapılıyor. Bunda en büyük emek bizim. Çünkü o zor yıllarda, baskı/ engel koşullarında boyun eğmedik. Başkaldırdık
    Bugün dönüp baktığımızda (‘- iyi ki yılmadık, korkmadık, sinmedik –‘) diyoruz. 
    İyi ki Doğa Okulları’nı kurduk
    Gururluyuz. Kıvançlıyız. Mutluyuz.''

TEK BİR DAMLA KÂR AMACI İZLEMİYORUZ

    - Doğa Okulları’nın:
    » Doğa Ana sevgisi, korumacı anlayışı
    » Spor Kültürü (‘- Her türlü Olimpiyatlar –‘)
    » Sanat Eğitimi
    » Görerek Eğitim- Öğretim anlayışı
    » Avrupa Birliği (AB) Projeleri
    » Ortaokul’da: SOES (Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi.) 
     » Lise’de: t- MBA Sistemi (‘- Avrupa’da da uygulanıyor –‘)
    » 3 D Laboratuarı
    » Akıllı Tahta (‘- 52 Sınıfta da Akıllı Tahta, Fiber İnternet ve Android Sistemi var –‘)
    » Ekoloji Laboratuarı sair donanımlarının yanı sıra çok üstün bir farkının da olduğunu kaydeden Mahmut Ünlüsoy ve Yunus Karabulut, şöyle dedi:
    ''Burası bir özel eğitim- öğretim kurumu
Biz de yatırımcılarıyız
Ama önceliğimiz Doğa Okulları’nda ticari mantık değil
Kâr değil
Doğa Okulları’nın geliri ile hayatını idame ettiren sanayiciler değiliz
Önceliğimiz çocuklar ve gençlerdir
Isparta’nın, Türkiye’nin aydınlık geleceğini kuracak gençler yetiştirmeye çalışıyoruz.
Bunun için de yatırım yapmaya devam ediyoruz
Yüzme Havuzu 
3 D Laboratuar’ın yanı sıra
Ekoloji Bahçesi de hizmete girdi
     Çocuklarımız Toprak Ana ile uğraşıyor. Kendi bahçesi var. Fidan yetiştiriyor. Meyve- Sebze yetiştiriyor. Börtü- böceği; çayır- çimeni tanıyor. Kümes hayvanları var.
    At Çiftliği kurduk
    Türkiye’de Binicilik Eğitimi veren eğitim- öğretim kuruluşu Doğa Okulları’dır. ''

2017- 2018’DE TAM ANLAMI İLE DOĞA NESLİ GELECEK. BİREYSEL VE KİTLESEL BAŞARIYI NET GÖRECEĞİZ

    2017- 2018 Akademik Yıl’da Isparta Doğa Okulları’nın gerçek anlamda ilk mezunlarını vereceğini anlatan Mahmut Ünlüsoy ve Yunus Karabulut, şöyle devam ettiler:
    ''İlk, Orta ve Lise’nin tüm süreçlerini tamamen Doğa Okulları’nda geçiren bir nesil oluşacak
    O zaman bireysel ve kitlesel başarıyı net bir şekilde göreceğiz. Gerçek tabelayı o zaman gerçekleştireceğiz. Heyecanla o sürece doğru durmadan, yorulmadan koşmaya devam ediyoruz. Doğa Okulları, Türkiye’de en çok Avrupa Birliği (AB) projesi yapan eğitim- öğretim kurumlarıdır. Aynı şekilde Olimpiyatlar, Sanat açısından da bir Dünya Markası’dır.''

AİLELER, ÇOCUKLARI İLE GELİP DOĞA OKULLARI’NI GEZEBİLİRLER, MEMNUNİYET İLE AĞIRLARIZ

     Isparta Doğa Okulları’nın Şehit ve Gazi Çocukları kontenjanı yanı sıra Eğitim Bursu da verdiğine vurgu yapan Ünlüsoy ve Karabulut, Gazeteniz Akdeniz aracılığı ile ailelere de çağrıda bulundu:
    ''Ailelere seslenmek istiyoruz:
    Bize kayıt yaptırmanız şart değil
    İsterseniz çocuklarınız ile birlikte gelip Doğa Okulları Kampusu’nu gezebilir, inceleyebilirsiniz
    Memnuniyetle sizleri ağırlarız
    Bizim önceliğimiz ticari mantık değil, toplumsal faydadır
    Bunu üretebilirsek ne mutlu bize…
    Ki aradan geçen 3 yıllık süreçte bunu başardığımızı da mutlulukla ifade edebiliriz
    Zira bizde (‘- kayıtlı öğrenci = para –‘) demek değildir
    Uyum sorunu yaşayan
    Ahengi bozan
    Sürekli problem çıkaran bir öğrenci ile karşılaştığımızda uygun bir dil ve şekil ile yolları ayırıyoruz.''

İŞTE DOĞA KOLEJİ En çok Avrupa Birliği Projesi yapan kurum

ANAOKULU

Doğa Anaokulları'nda yetişen öğrenciler, edindikleri sağlam temel sayesinde başarıyı ömür boyu yaşıyorlar. Doğa Anaokulları öğrenme merakının yitirilmediği, üniversite eğitim anlayışının temel modüllerinin erken yaş eğitimine entegre edilmesiyle oluşturuldu. Araştırmaya dayalı, proje bazlı performans görevleri ile bir çocuğun neler yapabildiğinin görüldüğü bir eğitim modeli uyguluyoruz. Çocuğun çok yönlü gelişimini temel alarak fen bilimleri, matematik, düşünce yeteneği, sosyal bilimler ve performans modüllerinden oluşan bir program uygulanıyor. Öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen ve araştırabilen öğrenciler yetiştiriyoruz.

İLKOKUL

Geleceğin nesilleri ilkokuldan itibaren yetişmeye başlıyor. Doğa Okulları, bu gerçeğin bilinciyle öğrencilerini “geleceğin öğrenen profili” olarak yetiştirebilmek ve her birinin birer “dünya insanı” olması için eğitim öğretim faaliyetlerine birçok farklı içerikle destek veriyor.  
 
Doğa Okulları’nın eğitimdeki başarısının temelinde, ilkokul 1. sınıftan itibaren uyguladığı  kendine özgü, benzersiz eğitim modeli olan “Doğa Konseptli Eğitim Modeli”  yatıyor. Doğanın en iyi öğretmen olduğu düşüncesinden ilham alan Doğa Okulları, eğitim sisteminde onun denge, çeşitlilik, gelişim, değişim, üretim özelliklerine yer veriyor. Bugün bir AB Projesi haline dönüşmüş olan Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile öğrencilerimiz deneyimleyerek öğreniyor. Böylece olaylara geliştirdikleri farklı bakış açılarıyla yaratıcı düşünebilen, çözüm üreten, inisiyatif alabilen ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişiyor. 

Doğa Okulları’nda ilkokul 1. sınıftan itibaren ezberci değil, öğrencinin akademik becerilerinin, analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesine odaklı bir eğitim sistemi uygulanıyor. Doğa Okulları’nın bu eğitim yöntemlerinin başarısı, öğrencilerimizin her yıl TEOG ve YGS/LYS sınavlarında kazandığı üstün başarılarla belgeleniyor. 

İLETİŞİM ODAKLI İNGİLİZCE SİSTEMİ

İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrencilerimiz, iletişim odaklı deneyimlerle yabancı dilde kendilerini  ifade etmeyi öğreniyorlar. İlkokul yabancı dil eğitiminde, yabancı dilde iletişim kurabilmek için 5 dil yetisini eş zamanlı geliştirmeye öncelik veriyoruz.  Performans ödevleriyle iletişim, sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma yetilerinin gelişmesini sağlıyoruz. Oxford Quality Programı’nda yer alan İngilizce eğitimi programı kapsamında akademik İngilizce değil, sosyal yaşam ve uzmanlık alanına yönelik İngilizce programları yer alıyor. Bu kapsamda hazırlanan Oxford Street konsept saati, öğrencilerimizin hem mesleki yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizceyi tecrübe etmelerine olanak sağlıyor. 

DENEYLERLE BİLİM ATÖLYESİ

İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrencilerimiz, Doğa Okulları’na özel ‘Deney Seti’ ile sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştiriyor, bilimsel çalışma ile çok erken yaşlarda tanışıyor. Bu uygulama sayesinde klasik “laboratuvar” anlayışını ortadan kaldıran Doğa Okulları, çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırıyor. Her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak, deney ve bilimin hayatın bir parçası olduğunu kavrıyor. 

ORTAOKUL

Doğa Okulları'ndauygulanan Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi (Student Oriented Education System) öğrenciye kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyor. Böylece Doğa Koleji öğrencisi sadece sınavlara değil hayata da hazırlanıyor. Doğa Okulları yeni nesil eğitim yaklaşımıyla, özgün ve öğrenci odaklı eğitim sistemiyle ön plana çıkıyor. Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi (SOES - Student Oriented Education System) ile öğrencilerin akademik, sosyal, kişilik ve psikolojik gelişimini destekleyen uygulamalarıyla eğitime yeni bir bakış açısı getiriyor. Yaptığı her yeni uygulamayla eğitimde başarıdan başarıya koşan Doğa Okulları öğrencileri, akademik başarıya doymuyor.
 
SOES genel kampüslerimizde Sosyal odaklı + Proje tabanlı + Beceriye dayalı eğitim sistemi olarak kısaca tanımladığımız sistem; “Sanat Eğitimi, Drama, Ekoloji, Yaratıcı Yazarlık, Girişimcilik, Mucit Atölyesi, Akıl Oyunları, Düşünme Becerileri Eğitimi, Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Bilimi” dersleriyle öğrencileri dünya vatandaşı olarak hayata hazırlıyor. Bu sayede öğrenciler, temel müfredat derslerinde gösterdikleri başarılar da gitgide artıyor.
 
SOES Doğa Okulları, Oxford Street olan okullarında eğitimi etkinliklerle zenginleştirmektedir. SOES = Sosyal odaklı + Proje tabanlı + Beceriye dayalı eğitim sistemi olarak tanımladığımız etkinlikler Oxford Street kampüslerimizde İngilizce olarak işlenir. İngilizce eğitimi programı yalnızca EGP -English for General English olarak tanımlanan akademik İngilizce’ye yönelik değildir. ESP (English for Specific Purposes) ve Content Area (Alana Yönelik) İngilizce programları doğrultusunda hazırlanan Oxford Street ders saati, İngilizce dilinde yapılan branş, SOES ve t-MBA dersleri öğrencilerimizin hem mesleki yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizce’yi tecrübe etmelerini olanak sağlar.

LİSE

t-MBA İnsanoğlunun dünyaya gelişinden itibaren yönetme ve işletme toplumun her alanında kendini göstermiştir. Ekonomik ve insan kaynağı anlamında sürdürülebilirliği sağlamak noktasında yönetim ve işletme bilimleri giderek önem kazanmıştır. t-MBA Programı, işletmelerin bu ihtiyacını karşılamak üzere henüz lise çağındaki öğrencilerin temel düzeyde işletme ve yönetim vizyonuna sahip olmalarını sağlar. t-MBA Programı ile geliştirilen sosyal beceri ve yetenekler, iş hayatına daha yetkin, donanımlı ve vizyoner bireyler kazandırılmasında büyük rol oynar.

t-MBA eğitiminin temeli, bu kazanımın teorik ve uygulamalı şekilde verilmesi üzerine kuruludur. Akademik yönden; Yönetim ve Organizasyon, Pazarlama, Ekonomi gibi derslerle iş dünyasının teorik alt yapısına hakim olan t-MBA öğrencileri; Mesleki Gözlem, İş Projeleri gibi çalışmalarla bilgilerini yaşamın içinden alanlarda uygulama fırsatı buluyorlar. Öğrenci Meclislerinde demokrasinin prensipleriyle tanışan öğrenciler; yönetim süreçlerinde söz alıyor ve sorumluluk üstleniyor. Bu yönüyle Öğrenci Meclisleri öğrencilere gelecekte pek çok fayda sağlayacak çeşitli yetenekleri kazanma fırsatı sunar. 

t-MBA kapsamında yapılan etkinlik ve uygulamalar ile edinilen kazanımların, günlük hayatta karşılaşılan olaylarda da kullanılması amaçlanır. t-MBA, bu özellikler üzerine öğrenci kazanımını temel alacak şekilde kurgulanmıştır. Öğrenci odaklı ve yapılandırıcı bir anlayışı temel alan t-MBA’de tüm çalışma ve etkinliklerin temelinde öğrencilerin aktif rol alması esas alınır.

Isparta Doğa Okulları Kampusu

ANAOKULU:

» Öğretmen: - 2

» Derslik: - 4

» Sınıf Mevcutları: - 20

Isparta Doğa Okulları  Kampusu

İLKOKUL: 

» Öğretmen: - 18

» Derslik: - 12

» Sınıf Mevcutları: - 24

 Isparta Doğa Okulları Kampusu

ORTAOKUL:

» Öğretmen: - 18

» Derslik: - 23

» Sınıf Mevcutları: - 24

Isparta Doğa Okulları Kampusu

LİSE:

» Öğretmen: - 17

» Derslik: - 12

» Sınıf Mevcutları: - 24

SİSTEM VE DONANIM:

» 3 Boyutlu Laboratuar. 
» Ekoloji Laboratuarı (‘- Çocuklar, gençler toprak ile uğraşıyor. Meyve- Sebze yetiştiriyor. –‘) 
» At Çiftliği. 
» Yüzme Havuzu. 
» Sanat Sokağı (‘- 1 kat sadece Resim, Müzik, Mimari sair Sanatlar için ayrıldı. –‘) 
» 2’si açık 3 ayrı Spor Salonu. 
» Kütüphane 
» 300 kişilik Konferans Salonu. 
» Ortaokul’da: SOES (Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi.) 
» Lise’de: t- MBA Sistemi (‘- Avrupa’da da uygulanıyor –‘) 
» Tüm sınıflarda Akıllı Tahta, 3 D ve Android Altyapı

Akdeniz

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • ZİHİNSEL ENGELLİ GENCE TACİZE LİNÇ GİRİŞİMİ24 Nisan 2018 Salı 13:45
 • PARK YERİ KAVGASINDA BABA OĞUL ÖLDÜRÜLDÜ24 Nisan 2018 Salı 13:36
 • FUHUŞ OPERASYONU23 Nisan 2018 Pazartesi 17:20
 • ARANAN 22 KİŞİ YAKALANDI23 Nisan 2018 Pazartesi 17:16
 • GÜL TURİZMİ BAŞLADI23 Nisan 2018 Pazartesi 17:12
 • DİNÇTÜRK YENİDEN HAZIRLANIYOR23 Nisan 2018 Pazartesi 10:43
 • YAŞASIN 23 NİSAN23 Nisan 2018 Pazartesi 10:35
 • İYİ PARTİDE İLK KADIN ADAY NERMİN MARULCU22 Nisan 2018 Pazar 23:36
 • OTOMOBİL PATPATLA ÇARPIŞTI22 Nisan 2018 Pazar 17:42
 • CHP 15 VEKİL VERİYOR22 Nisan 2018 Pazar 13:08
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20