• BIST 93.043
 • Altın 193,340
 • Dolar 4,7189
 • Euro 5,4759
 • Isparta 13 °C
 • Antalya 21 °C
 • Burdur 15 °C

SDÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK

SDÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK
SDÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK

SDÜ birimlerine alınacak öğretim üyesi ilanı 16.11.2015 tarihinde yayınlandı. İlana göre son müracaat tarihi 30.11.2015 olarak duyuruldu.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
İlanımız SABAH Gazetesinde 16/11/2015 tarihinde yayımlanmıştır. İlan Tarihi: 16/11/2015 - Son Müracat Tarihi: 30/11/2015
          Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme İle İlgili Değerlendirme Kriteri hükümlerine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.
          Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, Özgeçmiş, Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya  Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Adayın doçentlik unvanını aldığı dönemdeki YÖK’ün Doçentlik için belirlediği asgari yayın koşulları bir kez daha sağladığına dair beyanname. Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına; (Profesörler için başlıca araştırma eserini özgeçmiş ve yayın listesinde belirteceklerdir.)
          Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, Özgeçmiş, Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya  Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;
İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.
- Nüfus cüzdan fotokopisi, Diplomalar ve Yabancı dil belgeleri noter veya çalıştığı kamu kurumundan aslı gibidir onaylı olacaktır.     
 GENEL AÇIKLAMALAR
- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı  kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.                                                                            
- Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
- Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adayların Tıp Fakültesi mezunu olması zorunludur. (Özel şartlar hariç)
- Dilekçe, Özgeçmiş ve SDÜ Öğretim Üyeliğine başvuracak Adayların yayınlarını puanlama formu formatına http://persdb.sdu.edu.tr'den Döküman Arşivi "SDÜ Öğretim Üyeliği kadrolarına Başvurma, Atama, Yükseltilme ve Değerlendirme Kriterleri" bölümünden ulaşılabilir.
 -Profesör ve Doçentlerin Personel Daire Başkanlığına ve Yardımcı Doçentlerin kadrosunun ilan edildiği birime Başvuru Esnasında getirmeleri gereken belgeler: (Yarım kapak dosya içerisine) Dilekçelerine başvurdukları Birimi ve Anabilim Dalını belirterek; ekinde Özgeçmiş, Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfüs Cüzdan Fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi, yayın listesi ve Başvuru Formunu doldurarak başvurmaları gerekmektedir.
BİRİMİ / BÖLÜMÜANABİLİM DALIUNVANIDER.ADEDİNİTELİĞİ
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 
Jeoloji MühendisliğiUygulamalı JeolojiProfesör11Hidrojeoloji, hidrojeokimya, çevre jeoloji, tıbbi jeoloji konularında çalışma yapmış olmak.
Maden MühendisliğiMaden İşletmesiDoçent11Kaya kırılma tokluğu ve doğaltaş kesme verimi konularında çalışma yapmış olmak.
Jeofizik MühendisliğiUygulamalı JeofizikDoçent11Elektrik, elektromanyetik ve ters çözüm konularında çalışma yapmış olmak.
İnşaat MühendisliğiHidrolikProfesör11Yeraltısuyu hidroliği ve su kaynaklarının modellemesi alanlarında çalışma yapmış olmak.
Bilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıProfesör11Yapay zeka ve sezgisel algoritmalar konularında çalışma yapmış olmak.
Elektronik ve Haberleşme MühendisliğiElektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga TekniğiDoçent11Sinir dokusu modeli analizinde dışsal manyetik alandan etkilenme mekanizması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ
Su Ürünleri YetiştiriciliğiHastalıklarDoçent11Gökkuşağı alabalıklarında HPLC ile oksitetrasiklin rezidüsü ve tatlı su istakozlarında (Astacus leptodactylus) probiyotik bakterilerin aranması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Su Ürünleri YetiştiriciliğiYetiştiricilikDoçent11Tilapia yemlerinde kanola küspesine selülaz enzimi ve alabalık yemlerinde soya küspesine mannaz ve galaktosidaz enzimi ilavesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Biyoloji HidrobiyolojiProfesör11Balıklarda ağır metal birikimi konusunda çalışmış olmak.
FizikKatıhal FiziğiProfesör11Polimer arayüzeyli ve arayüzeysiz schottky diyotları üzerinde sıcaklık ve basınç etkileri konusunda çalışmaları olmak.
MatematikAnaliz ve Fonksiyonlar TeorisiDoçent11Dual sayıların dizilerinin istatiksel yakınsaklığı konusunda çalışma yapmış olmak.
ArkeolojiKlasik ArkeolojiDoçent11Arkaik dönem heykeltıraşlığı alanında çalışma yapmış olmak.
ArkeolojiKlasik ArkeolojiDoçent11Roma dönemi seramik alanında çalışma yapmış olmak.
ArkeolojiKlasik ArkeolojiDoçent11Attika siyah figür seramiği alanında çalışma yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ 
Cerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumProfesör11Jinekolojik Onkoloji yan dal uzmanı olmak, exoskopik kolposkopi ile preinvaziv serviks hastalıkları ile ilgili çalışması olmak.
Dahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Behçet hastalığında kişilik özelliklerinin hastalık aktivitesi üzerine etkileri ile ilgili çalışması olmak, intihar epidemiyolojisi üzerine çalışması olmak.
Dahili Tıp BilimleriHalk SağlığıDoçent11Yaşlı sağlığı ile ilgili çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 
Turizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoçent11Turizm bilim dalında doçent unvanı almış olmak ve turizmde tüketici davranışları konusunda çalışmış olmak.
MaliyeMali HukukProfesör11Ulusal ve uluslararası vergi uyuşmazlıkları, vergi bilinci-ahlaki ve verimlilik vergi sistemi ve sorunları alanında çalışması bulunmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ 
Tarım MakinalarıTarım MakinalarıProfesör11Kompost teknolojisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tarımsal Yapılar ve SulamaTarımsal Yapılar ve SulamaProfesör11Sulama sistemleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
ZootekniYemler ve Hayvan BeslemeDoçent11Kanatlı Hayvan Besleme konusunda çalışmalar yapmış olmak.
ORMAN FAKÜLTESİ 
Orman MühendisliğiOrman Entomolojisi ve KorumaDoçent11Orman entomolojisi alanında kabuk böceği türleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
Enerji Sistemleri MühendisliğiEnerji Sistemleri MühendisliğiProfesör11Transkritik soğutma çevrimleri ile ilgili çalışmaları olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ 
GazetecilikGenel GazetecilikDoçent11Doktorasını ve Doçentliğini iletişimle ilgili alandan almış, siyasal iletişim, kurumsal iletişim ve sosyal medya konularında çalışmaları olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 
Spor BilimleriSpor BilimleriProfesör11Kombine antrenmanlar konusunda yurt içi ve yurt dışı çalışma yapmış olmak.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • EĞİTİMDE SORUNLAR SÜRÜYOR22 Ocak 2016 Cuma 12:50
 • DAMGACININ YOL İSYANI18 Ocak 2016 Pazartesi 21:41
 • DOĞA'DA BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ09 Ocak 2016 Cumartesi 17:29
 • İŞ YERLERİ SABAHA KADAR AÇIK31 Aralık 2015 Perşembe 10:07
 • EL YAZISI KALKIYOR MU?23 Aralık 2015 Çarşamba 10:26
 • DEMOKRASİ MÜZESİNDE YÜKSEK LİSANS DERSİ09 Aralık 2015 Çarşamba 09:49
 • KULÜP ODALARI TADİLATTAN GEÇTİ28 Kasım 2015 Cumartesi 11:31
 • ÖĞRETMEN KREDİYLE YAŞIYOR24 Kasım 2015 Salı 14:49
 • İŞTE HALK-ÜNİVERSİTE BULUŞMASI16 Kasım 2015 Pazartesi 19:14
 • SDÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK16 Kasım 2015 Pazartesi 15:09
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20