• BIST 95.057
 • Altın 192,942
 • Dolar 4,7313
 • Euro 5,4902
 • Isparta 22 °C
 • Antalya 27 °C
 • Burdur 21 °C

TEKNİK EĞİTİM MEZUNLARI MÜHENDİS OLABİLECEK

TEKNİK EĞİTİM MEZUNLARI MÜHENDİS OLABİLECEK
Sdü Rektörü Hasan İbicioğlu, Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının mühendis olabilme yolunun açılabilmesi için çok gayret sarfettiklerini belirterek bunun öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Süleyman Demirel Üniversitesi fakültelerinin 4- 24 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenleri başladı. Güzel Sanatlar Fakültesi 2013- 2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, GSF Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Törenini açılış konuşmasını yapan Fakülte Birincisi Ali Utku Köseoğlu, SDÜ öğrencisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek esas mücadelenin mezun olduktan sonra başlayacağını belirtti. Köseoğlu, lisans hayatlarının her aşamasında yanlarında olan ve desteklerini esirgemeyen ailelerine, lisans hayatına olan katkılarından dolayı da öğretim üyelerine teşekkür etti. Daha sonra Fakülte Dekanı Prof. Dr. Şaban Sitembölükbaşı öğrencilere seslendi. 

HUKUK FAKÜLTESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Fakülte Birincisi Muradiye Müge Dinçer, fakültede geçirdikleri dört yılın kendilerine çok şey kattığını belirterek "Bir hukukçu, kolay yetişmiyor. Bunu en iyi bilen ailelerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoz. Bize yol gösteren, hukuksal açıdan böyle donanımlı olmamızı sağlayan hocalarımıza da çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Turhan da SDÜ Hukuk Fakültesinin bu yıl 120 öğrenci mezun ettiğini dile getirerek hukuk fakültesi öğrencilerinin teorik bilginin yanında uygulamalı eğitimlerini de elde etmelerini sağladıklarını  belirtti ve bu konudadestek veren kişi ve kurumlara teşekkür etti.  

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2013- 2014 Mezuniyet Töreni, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Kayacan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner, fakülte dekanları, akademisyenler, mühendislik odaları başkanları, çok sayıda öğrenci ve öğrenci velilerinin katılımıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törenin ilk konuşmasını Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğrencisi ve Fakülte Öğrenci Temsilcisi Burak Uğur Yalınkılıç yaptı. Yalınkılıç, üniversite hayatını bitirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek eğitim öğretim süresince kendisini her konuda destekleyen ailesi ve hocalarına teşekkür etti.  Yatırımların en önemli ve uzun süreli olanının insana yapılan yatırım olduğunu belirten Fakülte Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner de, özverili çalışmalarla dört yıllık bir süreci bitirdiklerini ve bunun da haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Üniversitelerin ülkelerin kalkınmasında önemli roller üstlendiğinin altını çizen Küçüköner, üniversitelerin uluslararası rekabette yer alabilmeleri için mevcut sanayinin geliştirilmesine önem verilmesi gerektiğini; ayakta kalabilmek için teknolojiyi yakından takip etmek bunu da sanayiye entegre etmek gerektiğini vurgulayarak mezun olan öğrencilerin bu şartlara uygun bireyler olarak yetiştirildiğini söyledi. Mezun olan genç mühendislere önemli tavsiyelerde bulunan Rektör  Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, "Üniversiteden mezun olmak demek burada aldığınız bilgileri ömür boyu kullanabileceğiniz anlamına gelmez. İyi bir mühendis olabilmeniz için kendinizi dünya şartlarına uygun bir şekilde yetiştirin, donanımlarınızı bu yönde geliştirin. İyi bir kariyer planlama yapabilmeniz için mutlaka çok iyi bir yabancı dil bilmeniz gerekir. Merdivenleri birer birer atlamalısınız, yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız. Geleceğin dünyasında söz sahibi olabilmemiz için siz değerli mühendislere daha çok ihtiyacımız var." diye konuştu. 

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ

Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi 2013- 2014 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Fakülte Birincisi Refiye Ankara, rastlantı eseri olmayan başarının emeklerin sonucunda elde edildiğini belirterek lisans eğitimlerini tamamlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti. Dekan Vekili Prof. Dr. Yunus Ömer Boyacı ise ortak bir sevinci yaşadıklarını dile getirerek "Sevgili öğrenciler, bugün yaşamınızın bir dönemini kapatıyor, ondan aldığınız güçle de yeni bir döneme başlıyorsunuz. Çalışmaktan, kendinizi geliştirmeye devam etmekten, araştırarak doğruyu bulmaktan asla vazgeçmeyin. Yolunuz açık olsun" dedi. SDÜ  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Kayacan da "Bu törenin gelecek nesli inşa edecek genç mühendislere hayırlı olmasını diliyorum" diyerek Su Ürünleri mühendislerinin ülkenin kalkınmasına, halkın sağlıklı beslenmesine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.  Kayacan konuşmasının devamında gençlere şöyle seslendi: "Mezun olduktan sonra özgüveni yüksek, gayretli bireyle olarak ailenize, ülkenize hizmet edeceğinize inancımız tamdır. Karar almaktan gecikmeyin, paylaşmaktan geri durmayın." 

ORMAN FAKÜLTESİ

Üniversitemiz Orman Fakültesi 2013- 2014 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Orman Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Törenin açılış konuşmasını yapan Orman Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Mustafa Eren, hayatlarının önemli bir döneminin sonuna geldiklerini bundan sonra da gerek ülkenin kalkınması gerekse ormanların korunması adına üzerlerine düşen tüm görevi yerine getireceklerini ifade etti. Batı Akdeniz Orman Mühendisleri Odası Başkanı Vahdet Afşin Karacan da öğrencilere "Daima daha iyiye ulaşmak için çalışın, çaba sarf edin ve başarın" diye seslendi. Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci ise "Öncelikle sizleri yetiştiren ailelerinize, eğitiminize katkıda bulunan hocalarınıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra hayat mücadelesine başlıyorsunuz. Devamlı kendinizi geliştirin ve çalışın." dedi. Mezun olan öğrencilerin coşkusunu paylaştıklarını dile getiren Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Balabanlı da üniversite yıllarının insanları birbirine yakınlaştıran güçlü arkadaşlık bağlarının kurulduğu yıllar olduğunu söyleyerek "Hayatınızın dönüm noktası olan üniversite hayatınızı tamamladınız. Bundan sonra ülkenizin kalkınması için çalışın. Aydınlık yarınlara ulaşmak için çalışın. Sizlerden çok şey bekliyoruz." diye konuştu.

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Eğitim Fakültesi 2013- 2014 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Hafız İbrahim Demiralay Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Törende konuşan Fakülte Öğrenci Temsilcisi Hacı Mehmet Öcal, istemek ve çalışmak ile hayallerin gerçekleşeceğine duyduğu inancı dile getirerek "Mutluluklarla, zorluklarla, bazen kırgınlık ve başarmanın vermiş olduğu coşkularla dolu dört seneyi tek başımıza değil, başta ailemizin, hocalarımızın ve arkadaşlarımızın desteğiyle geride bıraktık." dedi. Fakültenin açılmasına vesile olan Fakülte Öğrencisi Serap Akın, "Hayat engelli koşu parkuruna benzer, birini atlar diğeriyle karşılaşırız. İlerlemek için mutlaka o engelleri atlamak zorundayızdır. Engeller ancak okumakla aşılır." diye konuştu. Serap Akın'ın velisi Emekli Sınıf Öğretmeni Hasan Akın da duygularını ifade ederek öğretmen olmanın önce sevgiyle başladığını, güvenmek ve inanmakla devam ettiğini dile getirdi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Menderes Coşkun da, çok sayıda öğrencinin mezuniyet coşkusunu paylaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek "Artık hasat dönemi, ezber yapma dönemi bitti 4 senedir koridorlarda sıralarda evlerde ezber yapıyordunuz şimdi ise geleceğimize yön verecek bireylersiniz." diye konuştu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Seydi ise 65 bin öğrencisiyle kocaman bir aileyiz. 1.500'e yaklaşan yabancı öğrencimizle daha da büyüyoruz. Siz SDÜ'lü olarak gurur duymalısınız bizler de sizlerin ve değerli hocalarımızın desteğiyle Üniversitemizi uluslararası bir marka yapmak yolunda ilerleyeceğiz." dedi. 

MİMARLIK FAKÜLTESİ

Mimarlık Fakültesi 2013- 2014 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Mimarlık Fakültesi binası önünde gerçekleştirildi. Mimarlık Fakültesi Fakülte Birincisi Özge Sarıca, mezun olmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getirerek lisans eğitimleri boyunca her türlü fedakarlığı üstlenen ailelerine, akademisyenlere teşekkür etti. Mezun öğrencilere "Mimarlık ve planlama dünyasına hoş geldiniz" diyerek seslenen Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ziya Gençel, "Mesleğinizin kullanıcılara yönelik olduğunu unutmayın. Üretken olmalısınız bu size deneyim kazandıracaktır. Mesleğinizin hakkını verin, araştırın, inceleyin ve sonra da üretin. Duyarlı olun, kendi özgün eserlerinizi ortaya çıkarın" diye konuştu. Mimarlık fakültesi denilince akla sanat, fonksiyon, planlama, hayata iz bırakmak, hayatı kolaylaştırmak geldiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Cengiz Kayacan da, "Entelektüel bakış açınızı genişletmelisiniz. Bu sizin mimari boyutunuzu ilerletecektir." dedi. 

TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ

Teknik Eğitim Fakültesi 2013-2014 mezuniyet töreni Prof.Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Öğrenciler mezuniyet sevincini aileleri ve akademisyenlerle birlikte yaşadı.Törene Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Yakut, fakülte hocaları ve aileler katıldı.          Hayatta hedeflerini belirlemeyen ve kendini geliştirmeyenin bir müddet sonra  sıradanlaşacağını aktaran İbicioğlu; "En az bir yabancı dil bilmeniz gerekmektedir ve kendi öz yeteneklerinizin farkına vararak daima ileri seviyelere yükselmeyi hayal edin." dedi. Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının mühendis olabilme yolunun açılabilmesi için çok gayret sarfettiklerini belirten İbicioğlu bu imkanın tüm örencilerimize hayırlı olmasını ifade etti. Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Yakut da "Söylenecek çok şey var ancak özellikle şunu ifade etmeliyim ki; sizler Teknik Eğitim Fakültesinin Bilgisayar Programcılığı öğrencilerisiniz ve en büyük bilgisayar sizlerin beyinleridir. Bu bilgisayara doğru yüklemeler ve programlamalar yaptıkça gelecek adına önemli kazanımlar elde edeceksiniz." diyerek hayatın mezuniyetten sonra başladığını söyledi. Fakülte birincisi ve Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Verda Toksöz de, "Lisans hayatımız boyunca yanımızda olan çok değerli ailelerimize, hocalarımıza ve değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diyerek başladığı konuşmasına fakülteden aldığı eğitimin hakkını vereceğini belirterek devam etti. Program sonunda dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri takdim edildi.

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin mezuniyet töreni 7 Haziran Cumartesi  Üniversitemizin Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşti. SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Eroğlu, öğretim üyeleri ve aileler katıldı. İlk olarak sözü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü birincisi Fatma Kül aldı. Ailesi ve hocalarına teşekkür eden Fatma Kül "Buradan aldığım bilgi birikimiyle ülkemin her yanında hizmet etmeye hazırım." dedi. Daha sonra söz alan İİBF Dekanı Pof. Dr. Abdullah Eroğlu da; "Sizler atık SDÜ ailesinin bir parçası oldunuz bizler her zaman sizlerin yanındayız." mesajını verdi. Üniversitemizin markalaşması için mezunlarımıza büyük görev düştüğünü de aktaran Eroğlu, konuşmasını tüm aileleri ve öğrencileri kutlayarak solandırdı. "Geleceğe yön verecek yer yüzü mirasçıları gençlerimizi yürekten kutluyorum" diyerek başlayan Rektör İbicioğlu, "Artık rakibiniz tüm dünyadır, kendinizi sahip olduğunuz alanda yetiştirip rakiplerinizden öne geçin, en az bir yabancı dil öğrenin ve çapraz koşular yapmaktan çekinmeyin." diyerek öğrencilerin hep yanında olduklarını ifade etti.  

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende mezun olmanın coşkusunu aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştılar. Mezun öğrenciler adına konuşan Burçin Acar, mesleğin ilk adımlarını ve püf noktalarını öğreten akademisyenlere ve kendilerinden maddi- manevi desteğini esirgemeyen ailelerine teşekkür etti. Isparta Diş Hekimleri Odası Temsilcisi Dr. Süleyman Faki, "Yoğun ve yorucu bir süreci tamamlayarak aramıza yeni katılan genç meslektaşlarımızı kutluyor ve onların heyecanını paylaşıyoruz." dedi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hakan Türkkahraman da öğrencilere, "Öğrenim sürecinin devam edeceğini unutmayın, kendinizi her daim yenileyin ve geliştirin. Burada aldığınız kaliteli eğitimi uzmanlık eğitimiyle taçlandırmanızı temenni ediyor, bahtınızın her zaman açık olmasını temenni ediyorum" diyerek seslendi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, iş ve eğitimin mutluluk sarmalının en önemli alt bileşenleri olduğunu belirtti. Öğrencilerin küresel ölçekte donanımlı olmalarının şart olduğunu vurgulayan İbicioğlu, "Mutlaka konunuzla ilgili bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendinizi yenilemeniz; kendinizi ve ülkenizi en iyi şekilde temsil edebilmeniz için yabancı dil bilmeniz gerekir." dedi.

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • EĞİTİMDE SORUNLAR SÜRÜYOR22 Ocak 2016 Cuma 12:50
 • DAMGACININ YOL İSYANI18 Ocak 2016 Pazartesi 21:41
 • DOĞA'DA BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ09 Ocak 2016 Cumartesi 17:29
 • İŞ YERLERİ SABAHA KADAR AÇIK31 Aralık 2015 Perşembe 10:07
 • EL YAZISI KALKIYOR MU?23 Aralık 2015 Çarşamba 10:26
 • DEMOKRASİ MÜZESİNDE YÜKSEK LİSANS DERSİ09 Aralık 2015 Çarşamba 09:49
 • KULÜP ODALARI TADİLATTAN GEÇTİ28 Kasım 2015 Cumartesi 11:31
 • ÖĞRETMEN KREDİYLE YAŞIYOR24 Kasım 2015 Salı 14:49
 • İŞTE HALK-ÜNİVERSİTE BULUŞMASI16 Kasım 2015 Pazartesi 19:14
 • SDÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK16 Kasım 2015 Pazartesi 15:09
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20