• BIST 94.588
 • Altın 194,478
 • Dolar 4,7484
 • Euro 5,4915
 • Isparta 22 °C
 • Antalya 27 °C
 • Burdur 17 °C

ÜÇ HİLAL GELECEĞİ ANLATIYOR

ÜÇ HİLAL GELECEĞİ ANLATIYOR
ÜÇ HİLAL GELECEĞİ ANLATIYOR

Isparta’nın marka yapılarından birisi haline gelen Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Alanı, 5 Mayıs’ta Yapı Fuarı ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.  Geçtiğimiz haftalarda Gökkubbe’nin tepesine yerleştirilen 3 Hilal, bazı kesimlerden ‘siyasi anlam taşıyor’ diye tepki görmüştü. Başkan Günaydın, bu tepkilere sert yanıt vererek, “3 hilal geleceği anlatıyor” dedi.

HEDEF FUARLAR KENTİ ISPARTA

Batıkent Mahallesi’nde 50 dönümlük alanda yaptırılan Gökkubbe Ulusal Fuar, Kongre, Sergi ve Kapalı Pazaryeri inşaatında artık son rötuşlar yapılıyor. Gökkubbe Fuar Alanı, 5 Mayıs’ta 20. Yapı, Dekorasyon, Mobilya ve Ev Tekstili Fuarı’yla kapılarını ilk kez açacak. Başkan Günaydın, bu fuara halkın yoğun ilgisini beklediklerini ifade ederek, “İlk fuarımız çok talep görürse bunu ileri taşıyarak ulusal fuarlar düzenleyebiliriz. Hedefimiz Fuarlar Kenti Isparta’yı oluşturmak” dedi.

MHP AMBLEMİ ZANNEDENLER BİLGİDEN ZAFİYETLERİ OLAN KİŞİLERDİR

Öte yandan Gökkubbe’nin tepesine monte edilen 3 hilal ve bir yıldızdan oluşan sembolün Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil ettiği yönünde eleştiriler gelmişti. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu eleştirilere şu yanıtı verdi: “3 hilali Milliyetçi Hareket Partisi’nin amblemi zannedenler bilgiden zafiyetleri olan kişilerdir. 3 hilal geleceği anlatıyor. Osmanlının bayraklarında neden yeşil renkler üzerinde dolu dolu 3 hilaller vardı! Bunun AK Partisi, MHP’si olmaz. Bu büyük bir davadır” şeklinde konuştu.

Batıkent Mahallesi’nde 50 dönümlük alanda yapımına 2013 yılında başlanan Gökkubbe Ulusal Fuar, Kongre, Sergi ve Kapalı Pazaryeri, talihsiz bir kaza sonucu yıkılmış ve ardından yapımına tekrar başlanmıştı. Isparta’nın büyük bir kongre ve fuar alanı özleminin dinmesine sadece 3 gün kaldı. Gökbbe Fuar Alanı, 5 Mayıs’ta 20. Yapı, Dekorasyon, Mobilya ve Ev Tekstili Fuarı’yla kapılarını ilk kez açmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda 14 ay boyunca özel bir sanat olarak hazırlanan 80 metre yüksekliğindeki kapı Gökkubbe’ye monte edilmişti. Bunun ardından yapının en tepesine 3 hilal ve bir yıldızdan oluşan bir sembol yerleştirildi. En son da 2 gün önce Gökkubbe’nin girişine Isparta’nın simgesi olan bir gül sembolü monte edildi. Gökkubbe artık son rötuşların ardından fuar gününü bekleyecek. Belediye Başkanı Günaydın, hem 3 hilal ile ilgili eleştirilere yanıt verdi hem de fuar kenti Isparta hedefini anlattı.

MİLLİ PROJEMİZ SAYILABİLİR

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 5 Mayıs’ta açılacak Gökkubbe Fuar alanı inşaatında şuanda 24 saat çalışıldığını ifade ederek, “Gökkubbe komplike ve çok fonksiyonlu bir yapı olacak. En büyük konferansların olduğu yer Gökkubbe olacak. Örneğin Kültür Sineması’na herhangi bir hocamızı getiriyoruz. Çoğu kişi ayakta kalıyor. Hocalarımıza büyük bir tesis yapacağıma dair söz vermiştim. Gökkubbe aynı zamanda anlamıyla, heybetiyle, görünüşü, manası ve maksadıyla bir milli projemiz sayılabilir” dedi.

DERİN ANLAMLARI VAR

Gökkubbe’nin sanat eseri olan bir kapısı olduğunu vurgulayan Başkan Günaydın, “Kapıda bir milli projedir. İçerisinde varlığımızı, bütünlüğümüzü ve geleceğimizi anlatıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni de ilelebet payidar kalacak imajı da o kapının içerisinde mevcuttur. Türkler bir zamanlar dünyanın beyefendisiydi. Şimdi o beyefendiliğin mesajını verecek bir yapı olduğunu da düşünüyorum. Gelecekte de dünyanın beyefendisinin yine biz olacağımızın mesajı da bu projede var. Bu mesajı destekleyen bazı yapılar da Isparta’da devam edecek. Dede Korkut Projemiz olacak. Bu kültürü ve bu mesajı destekleyen kulelerimiz yapılıyor. Otogar projesinde bazı kulelerimiz var. Oralarda hep bizim geçmişimizi geleceğe taşıyan anlamlar var” şeklinde konuştu.

ONLAR BİLGİ ZAAFİYETİ OLAN KİŞİLER

Öte yandan Gökkubbe’nin tepesine monte edilen 3 hilal ve bir yıldız sembolünün Milliyetçi Hareket Partisi’nin amblemi olduğu yönündeki eleştirilere yanıt veren Günaydın, şunları söyledi: “3 hilal geleceği anlatıyor. Dünyanın tekrar beyefendisinin Türkler olacağını ve dünyanın Türk’süz olamayacağını anlatıyor.  3 hilali Milliyetçi Hareket Partisi’nin amblemi zannedenler de ‘bilgiden zafiyetleri olan kişilerdir.’ Bana sorduklarında ben büyük bir heyecan duyuyorum. Bunu soranlar bana sormasınlar araştırsınlar, öğrensinler.

OSMANLI BAYRAKLARINDA DOLU DOLU 3 HİLALLER VARDI

Osmanlının bayraklarında neden yeşil renkler üzerinde dolu dolu 3 hilaller vardı. Bunun AK Partisi, MHP’si olmaz. Bu büyük bir davadır ve gelecektir. Bu geleceğe layık bir millet olduğumuzu izah ediyorum.”

GÖKKUBE’NİN ALTINDA BİR KONUT SİSTEMİ KURULABİLİR

Gökkubbe Fuar Alanı’nın altındaki geniş alana yapılacak proje hakkında da bilgi veren Başkan Yusuf Ziya Günaydın, “Gökkubbe’yi destekleyen iç meydan olacak. Sanırım kombine bir konut projesi de olacak. Ama Gökkubbe’yi destekleyen bir proje olacak. 9 bin kişi orada bir konferansı dinleyebilecek. Kültür Sineması’na bir alim bilgin çağırıyoruz. Vatandaşa eziyet ediyoruz, her yer dolu. SD Kongre Merkezi’ne çağırıyoruz. Oturandan fazla ayakta var. Demek ki bu bir ihtiyaç. Ayrıca Isparta bir üniversite kenti. Üniversite kentinin böyle çalışmalara ihtiyacı var. Gökkubbe’nin arkasından orayı okşayacak bir proje çalışmamız devam ediyor. Meydanı birleştireceğiz ama bir konut sistemi de kurulabilir” diye konuştu.

SANAYİ FUARI YAPMAK İSTİYORUM

Diğer taraftan ilk fuara talebin yüksek olmasını beklediklerini dile getiren Günaydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gökkubbe’miz bitti. 5 Mayıs’ta bir fuarla açılmış olacak. Bu fuarımız 3 gün sürecek. Beklentimiz bu fuarın çok başarılı olması. Ayrıca bu fuarın fonksiyon anlamında iyi iş görmesini istiyoruz. Daha önce Isparta’da küçük çapta fuarlar düzenlendi. Fuarlarımızla otellerimizin dolmasını istiyoruz. Çok sayıda 5 yıldızlı otellerin yapılmasını istiyoruz. Çeşitli alanlarda fuarlar düzenlendikten sonra sanayi fuarını Isparta’da yapmak istiyorum. Sanayi fuar kolay bir şey değildir. Zor bir olaydır. Büyük sanayicilerin ve büyük fabrikatörlerin yer aldığı ortamlardır buralar. Taşın atıldığı yerde halka halka oluşur. Bu taş Isparta’da atılırsa esnafımız teknik makineleri gördüğü zaman birleşelim de şu makineleri alalım ilimize kuralım düşüncesinde olurlar. Böylelikle Isparta’da sanayi, ticaret, şehrin kalkınması gibi dinamikler oluşur. Birçok şehrin kalkınması fuarlarla başlamıştır. İşte bunu oluşturmak istiyorum. Gökkubbe bunun ilk adımı olacaktır.

ZİYARETÇİ SAYISININ 5-10 KAT ARTMASI  GEREKİYOR

Gökkubbe’deki fuarın ziyaretçi sayısının önceki fuara göre 5-10 kat artması gerekiyor. Tüm Isparta halkı ve esnafımız bu fuarı baş tacı gibi sahiplenmesi gerekiyor. Bu durgun bir suya taş atmaya başlar. Oradan yayıla yayıla daha sonra ulusal bir fuar bile olabilir. Bu bir fuarla bitmeyecek. Gökkubbe’de ayrı konularla çok fuar yapacağız. Isparta’da bir fuarın oluşumunu gördüğümüz takdirde bir adım daha atacağız. O adımın adı Fuar Kenti  Isparta olacak.

5 MAYIS’TAKİ FUARDA GÜZELLİKLERİ GÖRÜRSEK OLAY BİZİ DAHA BÜYÜK ALANLARA GÖTÜRECEK

Kalan işler tamamlandıktan sonra bu alanın ölçüleri uluslararası fuar alanına giriyor. Fuar alanı olan bir yerde imarımız var. Gökkubbe’nin 5 kat büyüklüğünde bir yer orası. Büyük bir fuar alanı yapmak istiyorum. Oraya adım attığımız zaman bir bardak suda fırtına oluşturuyoruz. Bir İstanbul bir İzmir’de bunu yapmak mümkün. Ama biz orada yaşanacak fuarların fırtınasını burada oluşturmak istiyoruz. Onun için buraya geldiğimiz anda artık şehrin büyümesi, ekonomisi, esnafların ticari alışverişleri dalga dalga değişecek. Şehir görgü, bilgi, teknik gibi konularda hemen ilerleyecek. 5 Mayıs’taki fuarda izdiham ve güzellikleri görebilirsek olay bizi oraya götürecek.

HALK PAZARI DA ORADA OLACAK

Orada otopark üzerinde kalıcı yerli halk pazarı olacak. Burası 7 gün çalışacak. Taze meyve ve sebzeler orada en kaliteli şekilde bulunabilecek şekilde tasarladık. Mavikent’ten Binbirevler’e kadar herkese hizmet verecek bir tesis. Bu fuarın hemen arkasından orayı da açıyoruz. Sosyal hizmetlerin orada olduğunu göreceğiz. Mahallerdeki sosyal tesisler siyasi reklam anlamında da yapılıyordu. Onların çoğu artık işlem görmüyor. Onlardan vazgeçelim. Biz Isparta’ya ve üniversite kentine hitap edecek ana tesis sosyal tesisler kurmamız lazım. Gökkubbe böyle bir tesis.“

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • RESMİ İLAN28 Ocak 2018 Pazar 13:13
 • RESMİ İLAN01 Aralık 2017 Cuma 14:43
 • RESMİ İLAN25 Kasım 2017 Cumartesi 12:07
 • RESMİ İLAN21 Kasım 2017 Salı 11:31
 • RESİM İLAN15 Kasım 2017 Çarşamba 21:18
 • RESMİ İLAN04 Kasım 2017 Cumartesi 13:42
 • RESMİ İLAN25 Ekim 2017 Çarşamba 17:09
 • RESMİ İLAN11 Ekim 2017 Çarşamba 16:03
 • RESMİ İLAN11 Ekim 2017 Çarşamba 13:27
 • ÜÇ İLÇEYE KAYMAKAM01 Aralık 2016 Perşembe 11:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20