• BIST 117.216
 • Altın 165,528
 • Dolar 3,9176
 • Euro 4,8144
 • Isparta 7 °C
 • Antalya 12 °C
 • Burdur 7 °C

VERİN YETKİYİ, TARİH YAZAYIM

VERİN YETKİYİ, TARİH YAZAYIM
Cumhuriyet Halk Partisinde 29 Martta yapılacak ön seçimler öncesinde aday adaylığını açıklamak için partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenleyen İrfan Bakır ?Buradan söylüyorum, CHP?ye Isparta?da tarih yazdıracağım. Verin yetkiyi tarih yazdıracağı

SEÇİM BAŞARISININ REÇETESİ

Milletin rızasıyla ve şevkle içine girmediği herhangi bir işin başarılamayacağını söyleyen CHP Milletvekili aday adayı İrfan Bakır "seçim gayret isteyen bir iştir. Gönül isteyen, şevk isteyen, inanç isteyen bir iştir. Bunlar yoksa en iyi metot dahi başarılı olamaz. Milletin arzularına emellerine ve ümitlerine dayanmayan ve onun tarafından benimsenmeyen bir seçimi kazanmak mümkün değildir. Vatan için, demokrasi için ve refah için seçimin anlam taşıdığı bir ortam yaratarak, millete güven duygusu, çalışma azmi ve başarma azmi vereceğiz" dedi.

ZENGİN KAYIRMADAN, FAKİR AYIRMADAN YAŞADIM

Halkın içinden geldiğine dikkat çeken İrfan Bakır "Köylünün derdini bilirim, işçinin de, emeklinin de, memurun da, esnafın da, Öğrencinin de, insanımızın da ne şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini bilirim. Bir parça ekmeğimi gerekenle paylaşmak benim hayat felsefem olmuştur. Tüm görev, hayatım boyunca halkımla iç içe zengin kayırmadan, fakir ayırmadan yaşadım. Halkın iktidarı yolunda siz değerli üyelerimizin en doğru seçimi yapacağına olan inancımla, desteklerinizi beklerken; var gücümle halkım ve ülkem için çalışacağıma söz veriyorum" diye konuştu.

 

ÇİFTÇİ VE KÖYLÜMLE İÇ İÇE OLDUM

Geçtiğimiz dönem CHP'den ikinci sıra milletvekili aday adayı olan İrfan Bakır 25. dönem milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olduğunu açıklamak için basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasına hayatından bahsederek başlayan İrfan Bakır "7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimlerinde; Partili arkadaşlarım ve halkımın teşvikiyle 1978 yılından bu güne, 36 yıldır sürdürdüğüm DSİ görevimden istifa ederek aday adayı olmaya karar verdim. 1954 yılında Yalvaç ilçesine bağlı Kurusarı köyünde doğdum. Öğretmen, merhum Tahir Bakır'ın oğluyum. Eşim Emekli Öğretmen ve 2 çocuk babasıyım. İlk ve Orta Öğretimimi Yalvaç'ta tamamladım. 1977 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve 1978 yılında DSİ 18.Bölge Müdürlüğünde göreve başladım. Isparta Başta olmak üzere Burdur, Afyonkarahisar illeri ile Konya'nın Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerini kapsayan geniş bir alanda hizmet verdim. Enerji üretim alanında Karacaören 1 hidroelektrik santralinde kontrolörlük görevini yaptım. Sulama Kooperatiflerinin genelinde, yeraltı sularının enerji nakil hattı projelerinin yanında pompaj tesislerinin montajında çalışarak çiftçi ve köylümle iç içe oldum" diye konuştu.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANARAK

Geçen dönem ki seçimlerin ardından Mardin Dargeçit ilçesine gönderildiğini hatırlatan Bakır "1997 yılında Bölge müdür yardımcılığına atandım. DSİ 18. Bölge Müdürlüğünün faaliyet gösterdiği her alanda projelerin gerçekleşmesinde yöneticilik görevi yaptım.

Sürdürdüğüm Bölge Müdür Yardımcılığı görevimden 10 Mart 2011'de Milletvekilliği genel seçimlerine katılmak için istifa ettim. Genel merkezimizin taktiriyle 2. sıraya yerleştirildim.

Seçimlerden hemen sonra Mardin Dargeçit İlçesi Ilısu Barajına gönderildim. 10 ay gibi bir zamanda burada çalıştım. Mahkeme kararıyla tekrar Isparta'ya dönerek çalışmalarıma devam ettim. 2014 yerel seçimlerinin akabinde Artvin Çoruh projelerine tayinim yapıldı. 11 ay gibi bir sürede burada çalıştıktan sonra, mahkemeyi tekrar kazandım. Hukukun üstünlüğüne inanarak haklı mücadelemi sürdürdüm. 10 Şubat 2015 Milletvekilliği genel seçimlerine katılmak için görevimden istifa ettim" dedi.

CHP BİR REFORM YAPMIŞTIR

CHP'nin ön seçim kararını ir reform olarak yorumlayan İrfan Bakır "CHP ön seçim kararıyla bir reform yapılmıştır. İlk defa böyle bir aday patlaması olmuştur. Değişik fikirler, farklı alternatifler ortaya koyarak, içinde bulunduğumuz durumdan vatan ve millet için en faydalısını bulup çıkarmaya mecburuz. Tutum ve davranışlarımızın memleketimiz ve partimizi sarsmadan, milletimizin yararı doğrultusunda olmasını herkes bizden beklemektedir. Bunun için, soğukkanlı ve çok taraflı bir tutuma ihtiyacımız vardır.

Milletimizin seçmiş olduğu yaşam tarzı; Her şeyin karma karışık edildiği, hakların suiistimal edildiği bir tedirginlik düzeni olmadığı gibi, her şeyin ve herkesin sustuğu (her şeyin lehinde söylenip, aleyhinde söylenmediği) düzende değildir. Memleketimizin içinde bulunduğu, güçlükleri görmemezlikten, bilmemezlikten gelemeyiz. Omuzlarımızın taşıyamayacağı; Tamir edemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir iş yoktur" şeklinde konuştu.

SEÇİM KAZANMANIN REÇETESİ

Seçimin başarısı için halkın katılımının önemli olduğunu söyleyen İrfan Bakır "Milletimizin kendi rızasıyla ve şevkle iştirak etmediği herhangi bir işi başarmak mümkün değildir. Onun için seçim gayret isteyen bir iştir. Gönül isteyen, şevk isteyen, inanç isteyen bir iştir. Bunlar yoksa en iyi metot dahi başarılı olamaz. Halkla irtibatlı olmayan bir seçimi, yani milletin arzularına emellerine ve ümitlerine dayanmayan ve onun tarafından benimsenmeyen bir seçimi kazanmak mümkün değildir. Seçimin başka bir reçetesi yoktur.

Vatan için, demokrasi için ve refah için seçimin anlam taşıdığı bir ortam yaratarak, millete güven duygusu, çalışma azmi ve başarma azmi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

BİRİKİMİ Mİ ISPARTA İÇİN KULLANACAĞIM

Bölge insanın derdine çare olmak için aday adayı olduğuna dikkat çeken Bakır "Ben İrfan Bakır olarak her zaman halkla beraber halkın içinde halk için var oldum.  Bu güne kadar hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden, elimdeki imkanlar dahilinde Isparta, Burdur, Afyon bölgesindeki tüm hemşerilerimize hizmet etmeye çalıştım. Isparta'nın her ilçesinde her köyünde hemşerilerimizin sorunlarına siyaset gözetmeden çözüm üretmek için uğraştım.

Ayrıca Türkiye'nin en büyük enerji projeleri olan Mardin'in Ilısu Barajı ve Artvin'in Yusufeli Barajında da çözüm ürettim.

Sizlerden aldığım güçle CHP'den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Amacım seçildiğim takdirde bu bölge insanlarının dertlerine çare bulmaya çalışmaktır.

Isparta'da proje ve iş üretme anlamında yeterli potansiyelin olduğunu biliyorum, her şeyden önce kendime güveniyorum ve uygulamalarımdan da gördüğüm kadarıyla, edinmiş olduğum bilgi birikimim ve tecrübelerimin, beni bir adım daha öteye taşıdığına inanıyorum. Bu bilgi birikimi mi, Ispartalı hemşerilerim için kullanmak adına bu göreve her zaman hazırım" dedi.

HALKIN DERDİNİ BİLİRİM

CHP Milletvekili aday adayı İrfan Bakır açıklamasında "Benim, bugün siyasete atılmamın yegane sebebi, vatanımızın ve Isparta'mızın sorunlarını çok yalandan bilmem, bunlara çözüm üretecek deneyime sahip olmam ve çözüm için daha büyük bir yetkiyle görev alma isteğimdir.

Ben İrfan Bakır olarak sizlerin arasından çıktım. Halkla beraber, halkın içinde, halk için oldum. Olayların üstüne şefkatle, akılla ve anlayışla gittim. Köylünün derdini bilirim, işçinin de, emeklinin de memurun da, esnafın da, Öğrencinin de insanımızın da ne şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini bildiğim ve yaşadığım için herkesi eşit gören bir bakış açısıyla hareket ettim. Bir parça ekmeğimi gerekenle paylaşmak benim hayat felsefem olmuştur.

Tüm görev, hayatım boyunca halkımla iç içe zengin kayırmadan, fakir ayırmadan yaşadım.

Halkın iktidarı yolunda siz değerli üyelerimizin en doğru seçimi yapacağına olan inancımla, desteklerinizi beklerken; var gücümle halkım ve ülkem için çalışacağıma söz verir, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım" diye konuştu.

 

VERİN YETKİYİ TARİH YAZAYIM

Geçen seçimlerde listenin ikinci sırasında olması nedeniyle partisine kırgın olduğu yönündeki söylentilere yanıt veren Bakır "ben hiçbir zaman kırgın olmadım. Seçimde de yoğun bir çalışma yürüttüm. Buradan da söylüyorum, CHP'ye Isparta'da tarih yazdıracağım. Tekrar söylüyorum verin yetkiyi tarih yazdıracağım. Bana ne tekliflerle geldiler bu süreçte ama ben hiçbirini kabul etmedim. Mücadelemi hep sürdürdüm, her zaman hukukun üstünlüğüne güvenerek çalıştım" dedi.  

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20