• BIST 103.200
 • Altın 197,070
 • Dolar 4,7083
 • Euro 5,4926
 • Isparta 23 °C
 • Antalya 25 °C
 • Burdur 25 °C

YALÇIN'DAN TÜM PARTİLERE ÇAĞRI

GELİN 29 AĞUSTOS'TA HEP BİRLİKTE OLALIM
YALÇIN'DAN TÜM PARTİLERE ÇAĞRI

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, geçmiş seçimlerde siyasi partiler olarak çok ağır sözler kullanmış olabileceklerini ancak Milliyetçi Hareket Partisi olarak yeni bir sayfa açmaya hazır olduklarını belirterek, tüm siyasi partilere Isparta Belediyesi’nin 29 Ağustos’ta düzenleyeceği Zafer Bayramı etkinliğine davet etti.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İsa Yalçın, katıldığı televizyon programı Birebir’de 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşananlar ve 29 Ağustos’ta Isparta Belediyesi’nce düzenlenecek olan Zafer Bayramı kutlama programına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz sonrasında OHAL kararının doğru olduğunu belirten Yalçın, gerekirse idam cezasının geri gelmesi gerektiğini söyledi. Yalçın, 29 Ağustos’taki etkinlik için ise “29 Ağustos, Isparta’da şehitleri anma ve zafer bayramı olarak Ispartalıların hakkı olan bir şeydir” dedi.

ÜNİFORMA GİYMİŞ TERÖRİSTLERİN BİR AN ÖNCE TEMİZLENMESİ GEREKİR

Konuşmasına FETÖ/PDY’nin sonuçsuz kalan darbe girişimiyle başlayan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, asker üniforması giymiş olan teröristlerin TSK’dan temizlenmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu konularda zaman zaman basında bazı açıklamalar yapıyoruz. Veya basın yoluyla bize ulaştırılan sıkıntı ve soruları ilgililerin cevaplaması, 15 Temmuz FETÖ kalkışması sonrasındaki gerginliğin ve vatandaşta oluşan tahribatın biraz düzelmesi için bazı sorular soruyoruz. Bu soruların sorulması FETÖ’yü biraz masumane göstermek, yapılanların önüne geçmek için değildir. Bu güvenlik bürokrasisine ve bugün hukukun tecelli etmesi için uğraşan hakim ve savcılarımıza şunu söylemek istiyorum; bu sadece konuyla ilgili vatandaşın merakını gidermek, daha detaylı bilgi almak ve sürece de katkı sağlamak anlamında yapılan çalışmalardır. Bugün bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içen kim varsa 15 Temmuz FETÖ kalkışmasında kendisini bir yerlere satmış teröristlerin TSK’nın içerisine kanunsuz şekilde sızmasıyla oluşan bu şeyi normal karşılamak bile en büyük alçaklık ve şerefsizliktir. TSK’nın çok küçük kesimini temsil eden ve mazisinde kahramanlıklar olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası ve geleceğinin tamamen onlara emanet edildiği bir silahlı kuvvetler içerisine sızmış olan üniforma giymiş teröristlerin bir an önce temizlenmesi gerekir.

KENDİLERİNİ TESLİM ETMİŞ OLANLARA ASKER DENİLMEZ

TSK içerisinde vatan için canını vermeye hazır asker, komutanlar varken, satılmış ve TSK içerisine kanunsuz şekilde girmiş olan bu teröristlerin büyük bir organizasyon ve uzun yıllar sonucunda oluşturulmuş olan hiyerarşik yapıya zarar vermemeleri için elimizden geleni yapmamız gerekir. Bu konuda omurgasız davranmış, kendisini maşa olarak kullandırmış, öyle bir maşa ki bunu tutan eller kirli ve kanlı ellerdir. Bunlara kendilerini teslim etmiş olanlara asker denilmez. Denilirse de gerçek kahramanlarımıza, şehitlerimize saygısızlık olur. Bunun ayırt edilmesi gerekir.

BU BİR SIZMA DEĞİLDİR, KADROLAŞMA OLMUŞTUR

15 Temmuz’da Türkiye’nin 2023’e hazırlandığı bir dönemde olaylara bakış açısı bir anda değişti. Hiç kimse, sadece hükümet değil, Türkiye içerisinde böyle yapılanmadan bu kadar emin değildir. Bu bir sızma değildir, kadrolaşma olmuştur. Bunu sızma deyip geçiştirmemek lazım.

DİYECEKSİNİZ Kİ; FARKEDİLEMEMİŞ Mİ?

Bugün Türkiye’de bir takım itiraflar; Cumhurbaşkanlığında muhafız alayı, içişleri bakanlığında bu kadar insan, başbakanlıkta şu kadar personel, TSK’da şu kadar kişi, bunların bir sorumlusunun olması lazım. Bu yapının oluşmasında diyeceksiniz ki; farkedilememiş mi? MHP’nin saygıdeğer genel başkanımız özellikle 2011 yılından sonra bu yapıya karşı çok net tavır sergilemiştir. Zaten bugün silahlı kuvvetlerin bu yapıyla mücadele edememesinin en önemli sebebi ayışı, balyoz, Ergenekon gibi dosyalarla kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin mensupları ve genelkurmay başkanı silahlı terör örgütü üyesi olmaktan tutuklandı. Biz o zaman da tepkimizi koymuştuk.

2 YANLIŞTAN BİR DOĞRU OLMAZ

Şuanda çok sayıda gözaltı var. Anlaşılıyor ki FETÖ soruşturması çok sayıda tutukluyla ve büyük bir dava ile devam edecek. Adalette kişisel ve büyük hesaplarla anlatılabilecek bir şey değildir. Uzun yıllarda oluşmuş birikimlerin ve bu birikimler sonucunda elde edilmiş tecrübelerle yapılmış olan bir yargılama olması gerekir. Bu teröristlerin yaptıkları yanlışın yanına bir de yargılama esnasında bir takım eksikliklerin konulmaması gerekir. 2 yanlıştan bir doğru olmaz. Ama geciken adalet adalet değildir. Çok kısa sürece milletine silah doğrultan bu teröristler cezalarını çekmelidir. İçlerinde masum olanlar varsa yargılama sonucunda anlaşılacak. Yargılamanın çok hızlı şekilde yapılması, hem suçluların bir an önce ceza almaları hem de suçsuzların çok fazla sıkıntı çekmemeleri için bu işin üzerine gidilmesi gerekir. Bu sayın genel başkanımızın önemle altını çizdiği bir konudur.”

OHAL’DEN BİR TAKIM İÇ VE DIŞ MİHRAKLAR RAHATSIZ OLMUŞTUR

Öte yandan Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiyesi üzerine Bakanlar Kurulu’nca alınan Olağanüstü Hal(OHAL) kararını desteklediğini ifade eden Yalçın, “21 Temmuz’da Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiyesi üzerine Türkiye genelinde 90 gün süreyle OHAL ilan edilmiştir. OHAL gazi meclisi askıya almak demek değildir. OHAL parlamentoyu yok saymak değildir.

OHAL aziz milletimize sıkıntı yaratmak değil, tam tersine milletine ve gazi meclisine silah doğrultmuş bu teröristlerin bir an önce etkisiz hale getirilip, yasal bir engele takılmamak için, yani milletin huzuru ve refahı için oluşturulmuş anayasal bir yetkidir. MHP bu işin sonuna kadar arkasında durdurmuştur. OHAL bugün gereklidir. OHAL’den bir takım iç ve dış mihraklar rahatsız olmuştur. OHAL’de alınmış tedbirler bir çok unsurların ceza almadan kurtulmalarına veya kaçmalarına engel olmuştur” şeklinde konuştu.

GEREKİRSE DE İDAM CEZASI GELMELİDİR

Diğer taraftan idam cezasının gerektiği takdirde geri gelmesi gerektiğine işaret eden MHP İl Başkanı İsa Yalçın, şunları söyledi: “MHP’nin siyasi tarihinde yaptığı adımları maalesef biz sandıkta karşılığını hiç alamadık. Ama tarih bunları yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi kurulduktan sonra 1 Ağustos 2002 tarihinde TBMM’de grubu olan bir siyasi parti olarak bir önerge vermişti. MHP’nin 127 milletvekilinin hayır oyuna karşılık idam cezası o günkü şartlarda kaldırılmıştı. Gerekçe olarak da Avrupa Birliği yolunda önemli bir adım atıldığını söylüyordı, Türkiye’nin kuyudan çekilip alındığını söylüyordu. Ama MHP, idam cezasının kalkmasının Türkiye’nin bekası için en büyük tehlike olduğunu söylüyordu. Bugün bunu hatırlatmak istedim. 15 Temmuz’dan sonra 2016 yılında idam cezasının konuşulmaya başlaması sevindiricidir. Dünü o günün şartlarında olan olaylar olarak değerlendiriyoruz, MHP olarak yeni bir tartışma başlatmak ve haklılığımızı vurgulamak değil, bugün sadece yeniden idam cezasının gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Avrupa Birliği, bir takım müttefikler istemiyormuş. Biz Türkiye’nin geleceği için birilerinden icazet alacak bir ülke değiliz. Türkiye çok güçlü bir ülkedir. Yeri geldiğinde Avrupa Birliği’ne ve dünyanın süper güçlerine rest çekecek bir ülkedir. Bizim geleceğimiz Avrupa Birliği’nin geleceğinden çok daha önemlidir. Gerekirse de idam cezası gelmelidir.”

29 AĞUSTOS ISPARTALILARIN HAKKI OLAN BİR ŞEYDİR

Son olarak Isparta Belediyesi’nin 29 Ağutos’ta Atatürk Stadyumu’nda Zafer Bayramı kutlaması programı yapacağını hatırlatan Yalçın, bu konuda tüm siyasi partilere ve il başkanlarına ‘birlikte olalım’ çağrısında bulundu. Yalçın, 29 Ağustos, Isparta’da şehitleri anma ve zafer bayramı olarak Ispartalıların hakkı olan bir şeydir. 15 Temmuz darbe girişiminde Isparta’da 700 harbiyelinin Ankara’ya gitmesini  başta sayın valimiz olmak üzere herkes engellemiştir. Isparta’da kalkışma engellenmiştir. Milletimiz sağduyulu davranmıştır” dedi.

BUNUN REKLAMINI YAPMAK LAZIM?

İsa Yalçın, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu arada da esas Isparta’da belediyeye yapılan operasyonda bir hedef vardı. Bu hedef belediyenin susturulması, zayıflatılması ve Isparta’nın hizmetlerden mahrum bırakılmasıdır. O günün şartlarında nasıl mücadele verilmişse bugün de bu mücadele devam ediyor. 15 Temmuz kalkışmasında belediye devletinin, bayrağının, milletinin yanındaydı. Bir gün sonra hizmetlerine devam etti. 16 Temmuz sabahında belediye yine altyapı çalışmalarına ve diğer hizmetlerine devam ediyordu. Olası bir kalkışma noktasında da bütün ekipleriyle kalkışma olmaması adına tüm ekipleriyle teyakkuzdaydı. Basında diyorlar ki Isparta Belediyesi ve MHP İl Teşkilatı ne yaptı? O gün iktidar partisi ne yapacağına karar verme aşamasındayken MHP ve Isparta Belediyesi hazırlıklarını tamamlamış, AK Parti’nin il teşkilatına ve milletvekillerine yanınızdayız, sonuna kadar teslim olmayacağı mesajını vermiştir. Bunun reklamını yapmak lazım?

ISPARTA’NIN YENİ BİR DESTANINI ORADA YAZACAĞIZ

Isparta FETÖ’cülere yenilmedi. Bunun zaferi kutlanacak. Seçimlerde siyasi partiler olarak çok ağır cümleler kurmuş olabiliriz. Ama MHP olarak yeni bir sayfa açmaya hazırız. Geçmişte yaşananlar yaşanmış ve geride kalmıştır. O günün şartlarında değerlendirilmesi gereken konuları bir kenara bırakarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak paydasında buluşmaya 29 Ağustos’ta herkesi davet ediyoruz. O gün bir siyasi organizasyon olarak değil 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda nasıl toplanmışsak tüm siyasi partileri başta il başkanları olmak üzere herkesi oraya bekliyoruz. O gün yapacağımız dualar inşallah semalara yükselecek. Hep birlikte kahramanlık marşlarımızı söyleyeceğiz. O gün Isparta’dan bütün dünyaya meydan okuyacağız. Dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku vereceğiz. Şehitlerimize dualar edeceğiz. İnşallah Isparta’nın yeni bir destanını orada yazacağız.”

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • ISPARTA CUMHURBAŞKANINI BEKLİYOR27 Mayıs 2018 Pazar 13:27
 • EŞCİNSEL FETÖCÜ ISPARTA'DA İMAMLIK YAPMIŞ27 Mayıs 2018 Pazar 11:11
 • DÖRDÜNCÜ HİZMET DÖNEMİ26 Mayıs 2018 Cumartesi 23:44
 • KARAMOLLAOĞLU GELİYOR26 Mayıs 2018 Cumartesi 23:32
 • MHP ADAYLARI SAHNEDE26 Mayıs 2018 Cumartesi 22:37
 • CEYHAN'A KILAVUZ TUT TAVSİYESİ26 Mayıs 2018 Cumartesi 14:33
 • SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE ÇOK ÖNEMLİ UYARI26 Mayıs 2018 Cumartesi 13:00
 • BAKAN GİBİ KARŞILANDI26 Mayıs 2018 Cumartesi 11:14
 • DAVRAZSPOR BAŞKANLIĞINA ALİ BOLAT GELİYOR26 Mayıs 2018 Cumartesi 03:51
 • ADAYLARA YAKIN İLGİ25 Mayıs 2018 Cuma 22:01
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 538 559 99 20