• BIST 107.950
 • Altın 173,641
 • Dolar 4,0737
 • Euro 4,9583
 • Isparta 16 °C
 • Antalya 25 °C
 • Burdur 17 °C

YARATICI FİKİRLER KAZANCA DÖNÜŞECEK

YARATICI FİKİRLER KAZANCA DÖNÜŞECEK
Bağ?dan, Isparta ekonomisine değer katacak proje;

 

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ahmet Kaya Bağ, Isparta'da bin 500 civarında Mikro krediden faydalanan kadın sayısını en az 10 bine çıkaracaklarını belirterek , ‘Sokak sokak, mahalle mahalle dolaşacağız ve hem kadınlarımızın yaratıcı fikirlerini ürüne dönüştüreceğiz, hem de köy, belde, ilçe ve ilimizin geleneksel olan değerlerini ürüne dönüştürerek gelecek nesiller için muhafaza edeceğiz' dedi.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Ahmet Kaya Bağ, milletvekili seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.  Bağ, son olarak maddi durumu yetersiz olan kadınların iş sahibi olmalarına yönelik projelerini anlattı  

Yoksul Kadınları işsahibi ve işveren yapacaklarını belirten Bağ, ‘Ticaret ile uğraşmanın hayırlı bir davranış olduğunun insanlarımızın beyninde yer etmesini sağlayacağız. Vatanımıza ve medeniyetimize son 150 yıldır diz çöktüren güçler iki temel hususu hedef aldılar: Bunlardan birincisi ülkemizin siyasetini itibarsızlaştırmaktı. Bu amaçları için siyasi yapmanın yararsız ve verimsiz, liderlerimiz ve siyasetçilerimizin de değersiz ve başarısız oldukları yönündeki iddia ve söylemleri her mecrada duyurdular. Bu propagandanın ana unsuru, seçilmiş siyasilerin kamuoyunda güçsüzleştirilmesi ve buna bağlı olarak içeride ve dışarıda yer tutmuş işgalcilerin tahakkümünü, seçilmiş siyasetçileri sarsmasını veya önceki statükoyu gelecekte değiştirmeye kalkışmasını engellemek idi. AK Parti'nin onurlu ve Türk milletine sadık çalışmaları sayesinde, siyasetin arzu edilen saygınlık seviyesine yaklaştık ve hedefe her gün emin adımlar ile ilerliyoruz.

AK Parti hareketi; başta Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, partimizin tüm bireyleri, siyasetin Halka Hizmet ve siyasetçinin Halkın Hizmetkarı olma mesleği olduğu idrakini güçlendirdi. Bu vesile ile halkımız, ülkemize pranga vurmaya fırsat kollayan vesayet odaklarına karşı, kendi milli çıkarlarımıza uygun kararları ve politikaları etkin uygulama fırsatını bizlere sundu' açıklamasında bulundu.

 1500'ÜN ÜZERİNDE ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

Millet olarak; iş yapmanın ve ticaret ile uğraşmanın iyi ve faydalı bir aktivite olduğu yönünde toplumsal bir değişime ihtiyaç olduğunu fark ettiklerine dikkat çeken Bağ, ‘Bu noktada ulusal ölçekte Mikrokredi organizasyonu faaliyetlerine hız kazandırdık. Son 12 senedir, ülkemizin her yerinde vatandaşlarımıza ticaret yapmayı anlattık ve öğrettik. Çalışmaya ve kendi gelirini kazanmaya ilgi duyan kadınlarımızın özgüvenini yeniden tahsis ettik ve onların yeni bir dünya görüşü kazanmalarına destek olduk. Yapacakları işler ile ilgili teknik anlamda takıldıkları her konuda hizmet sunduk ve bilgimizi aktardık ve görüşlerimizi paylaştık. Üretilen malzemenin tasarımı ve ürün kalitesini arttırmaya yönelik danışmanlık görevi yürüttük ve kadınımızı, ürettiği ürünün katma değerini arttırmaya yönlendirdik. Üretmek, fayda sağlamak ve ticaret yapmak isteyen kadınlarımıza finansman desteği sağladık ve üretim süreçlerini her hafta  yapılan ziyaret toplantılarında yerinde inceledik. Üretilen ürünlerin satılmasına önayak oldu ve ülke çapında bin 500'ün üzerinde ürün çeşitliliğine ulaştık.' şeklinde konuştu.

HEDEF10 BİN KADINI İŞ SAHİBİ YAPMAK

Isparta'da bin 500 civarında Mikro krediden faydalanan kadın sayısını en az 10 bine çıkaracaklarını belirterek şunları söyledi: ‘Sokak sokak, mahalle mahalle dolaşacağız ve hem kadınlarımızın yaratıcı fikirlerini ürüne dönüştüreceğiz, hem de köy, belde, ilçe ve ilimizin geleneksel olan değerlerini ürüne dönüştürerek gelecek nesiller için muhafaza edeceğiz. Proje hakkında çarpıcı bir örnek vermek gerekirse; yaklaşık üç sene önce ilk kez Mikrokredi kullanan girişimci bir kadınımız, eskimiş ve hiçbir şekilde kullanılamayacak kıyafetleri keserek: çocuklar için oyuncak kedi, köpek, ve diğer hayvanların minyatür ve rengarenk oyuncaklarını üretmiş ve bu ürünleri satmaya başlamıştır. Şu an aylık 20 bin Liranın üzerinde satış yapmaktadır ve ürünlerini yurtdışına ihraç etmeye hazırlanmaktadır.

MADDİ DURUMU ZAYIF KADINA KREDİ İMKANI

2003 yılında; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yoksul kadınlarımıza ilk kredi çeklerini verdiği tarihten itibaren 68 ilde 109 şubede, 160.000 'den fazla yoksul kadınımızın onurlu bir şeklide kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmaları için faizsiz kredi sağladık. Mikrokredi Programı'nın yönetim kurulunda bu amacımız için çalışmaktayız.

Aynı şekilde Isparta'mızda da; biri Merkez diğeri Yalvaç ilçemizde olmak üzere iki adet Mikrokredi ofisimiz bulunmaktadır. Hali hazırda bu iki şubemiz aracılığı ile bin 500 'ü aşkın Ispartalı kadınımıza kredi verdik. Elemanlarımız köy köy, ilçe ilçe, sokak sokak dolaşıp iş yapmak isteyen kadınlarımızı bulup onlara iş yapmaları için kredi sağlamaktadır. Kredi verilirken hiçbir şekilde çek, senet, icra, kefalet ve diğer geleneksel banka kredisi şartları aranmamaktadır ve kredi sıfır faizli olarak kullandırılmaktadır.

DAMLABANK HAYATA GEÇECEK

Mikrokredi faaliyetlerinin en önemli fonksiyonu, kredi alan kadınımızın ailesine ve çevresine karşı onurlu duruşunu ve özgüvenini sağlamaktır. İkinci amaç ise; bu kadınlarımızın aile içinde çocuklarına, akrabalarına, komşularına ve diğer tanıdıkların "iş yapmanın" güzel ve faydalı bir fikir olduğu düşüncesini anlatarak, gelecek nesillerimize "iş yapma" odaklı beyinler yetiştirmek, geleceğe bu mirası bırakmak olacaktır.

Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na sunmuş olduğumuz ve hakkında kanun değişikliği gereken bir diğer konu ise damlabank projesidir. İnşallah onu da hayata geçireceğiz.  Halkımızla el ele vereceğiz, malum kesimler ve vesayet odakları tarafından şimdiye kadar ötekileştirilen, yalnızlaştırılan, kendisini yaralanmış, güçsüz hissettiren kadınlarımızla büyük değişime ve başarılara imza atacağız. Artık 2002 öncesi gibi kadınlarımızı susturmalarına korkutmalarına fırsat vermeyeceğiz ve tam tersi işveren olmalarını sağlayacağız. Güçlü Türkiye güçlü analarımızla, güçlü bacılarımızla ve güçlü ekonomi ve refah seviyesiyle kendisini gösterecektir. En önemli konumuz önce zihniyetimizi kafamızı değiştireceğiz ve "ben iddia edilenin tam tersi işveren olabilirim, iş yapabilirim, gelir elde edip istihdam sağlayabilirim" diyeceğiz'

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20