• BIST 103.200
 • Altın 197,070
 • Dolar 4,7083
 • Euro 5,4926
 • Isparta 20 °C
 • Antalya 28 °C
 • Burdur 19 °C

YUSUF ERDOĞAN'DAN AK PARTİ'YE 'Bırakın 4'ü, 1'i bile hayal edemiyorum'

YUSUF ERDOĞAN'DAN AK PARTİ'YE 'Bırakın 4'ü, 1'i bile hayal edemiyorum'
7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday adayı başvurusunu yapan eski İl Başkanı Yusuf Erdoğan, aday adayı olmasındaki sebeplerini Gülses'e anlattı. Milletvekili aday adayı olmasındaki süreçten bahseden Erdoğan, parti

İşte Yusuf Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları;

CHP Isparta İl Başkanlığı görevine geldiğimde oyumuz 28 bin civarındaydı. Görevden ayrılırken ise 56 bin 400 oy ile teslim ettim.   

'Gelen gideni aratır' mantığını kıracağım. Gelen gideni aratmayacak, her gelen mükemmel işler yapacak. Bunun için mücadele edeceğim.

Partimizin çıkarlarını düşünen çok değerli arkadaşlarım var. Bunların arasına kendimi de katıyorum. Aylarca yaptığımız görüşmeler sonucunda aday adayı oldum.

Ak Parti'ye yüklendi: Ak Partili milletvekilleri 'Şunu yaptık, bunu yaptık' diyemezler. Çünkü  12 yıldır Sav'ı Baladız'a bağlayamadılar. Bu mu yapılan hizmet?

Isparta'da 4-0 demek için o insanlara bir şeyler yapmak zorundasın, o insanların güvenini kazanmalısın. Ak Parti'nin Isparta'da 4 değil, 1 bile çıkarmasını hayal edemiyorum

BAYRAĞI TESLİM ALDIĞIMDA 28 BİN OYUMUZ VARDI, TESLİM ETTİĞİMDE 56 BİN

İl Başkanlığı görevini devraldığında partisinin 28 bin civarında oyu bulunduğunu belirten CHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Yusuf Erdoğan, "Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı teslim aldığımızda 28 bin oyumuz vardı. Bayrağı teslim ederken ise 56 bin 400 oyla teslim ettim. Bakıldığı zaman benden sonraki yönetimin bu bayrağı ne kadar ileriye taşıdığını net bir şekilde görebiliriz. Bizlerin en önemli görevi bu bayrağı geriye değil, daha ileriye taşımaktır." dedi.

GELEN GİDENİ ARATMAYACAK

'Benim hedefimde aldığım bayrağı 2 metre değil de, 5 metre 10 metre ileriye taşımak var.' diyen Erdoğan, "Ben gelen gideni aratır mantığını kıracağım. Gelen gideni aratmayacak. Gelenin hepsi, gidenlerden daha mükemmel işler yapacaktır. Ben bu doğrultuda mücadele edeceğim. Eğer üyelerimiz , aradıkları zaman ulaşamadığı, sorunlarını çözemeyen ve ilgilenmeyen, bir milletvekili portresi arıyorsa, biz seçelim Ankara'ya gönderelim diyorsa beni seçmesin. Bütün Isparta halkına bir nefes kadar yakın olacak bir milletvekili istiyorlarsa beni tercih etsinler. Örgütten kopmayan, üyelerimizi bugünkü durumundan daha bağlı hale gelmesi için mücadele edecek birini istiyorlarsa Yusuf Erdoğan'ı seçsinler" diye konuştu.

AYLARCA ADAY ADAYLARINI DEĞERLENDİRDİK

Milletvekili aday adayı olmasındaki süreçten bahseden Erdoğan, parti üyeleriyle aylarca görüştükten sonra bu karara vardığını söyledi. Erdoğan, "Partinin çıkarlarını düşünen çok değerli arkadaşlarım var. Bunların arasına kendimi de katıyorum. Biz bu arkadaşlarımızla birlikte mevcut aday adaylarını değerlendirdik. Ama en sonunda Isparta'nın sorunlarını, eksikliklerini, partinin sorunlarını iyi bilen, halkın içinde biri olarak bu yarışa benim de girmem gerektiği konusunda fikir oluştu. Bende enine boyuna düşündüm ve kararımı verdim." ifadesini kullandı.

İKTİDARA YÜKLENDİ; "BU MU YAPILAN HİZMET" DEDİ

Ak Parti iktidarının 12 yıldır Isparta'yı mağdur ettiğini belirten CHP Milletvekili Aday Adayı Yusuf Erdoğan, "Isparta halkı şuanda 9'uncu Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in döneminde alınan nimetlerle yaşamını devam ettiriyor. Isparta artık bunun bilincine varsın. 12 yıldır AKP hükümeti milletvekilleri çıkıp da 'Biz şunu yaptık, şu hamleyi gerçekleştirdik. İşçisine, emeklisine, köylüsüne şu şu imkanları yarattık' diyemezler. 12 yıldır Sav'dan Baladız'ı bağlayamadılar. Bu mu yapılan hizmet? Eğer buysa bırakın yapmayın." şeklinde konuştu.

BIRAKIN 4'Ü, 1'İ BİLE HAYAL EDEMİYORUM

Ak Parti milletvekili adaylarının geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, daha önce Mısır'daki darbe karşıtlarının simgesi haline gelen Rabia işaretini Isparta'dan 4, Türkiye'den 400 milletvekili anlamında göstermesine de değinen Erdoğan, "Söylemesi kolay, ağzı olan konuşuyor. Çünkü ortadaki gerçeği görmeden, insanların düşüncelerini almadan bunu söylemeleri kolaydır. Isparta'da 4-0 demek için o insanlara bir şeyler yapmak zorundasın, o insanların güvenini kazanmalısın. Ak Parti'nin Isparta'da 4 değil, 1 bile çıkarmasını hayal edemiyorum." ifadesini kullandı.

AK PARTİ İNSANLARI HARACA BAĞLADI

Bugün Türkiye'nin geldiği noktada Ak Parti iktidarının kendisine 'kul' yarattığını söyleyen Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti; "Bu şehirde yaşayan bütün yurttaşlar, ak Parti'nin politikalarını çok iyi biliyor. Bunu Ak Partilisi de biliyor. Fakat tüm bunlara rağmen insanlarımız sandık başında Ak Parti'ye oy veriyor. Çünkü Ak Parti bir şekilde o insanları haraca bağladı. Mesela işyerine bir mafya gelir, senden haraç keser. Sen vermek istemezsin ama verirsin. Ak Parti'de bu sisteme çevirdi. Önce mağdur etti, sonra mahcup etti, kendisine kul yarattı. Bir ülkede eğer Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçesi; Sağlık Bakanlığının, Milli Eğitim Bakanlığının, Ulaştırma Bakanlığının bütçesini geçiyorsa oturup burada düşünmek gerekir. Biz elbette sosyal hukuk devletiyiz. Türkiye elbette halkına sahip çıkacak. Fakat biz insanlara balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretmeliyiz. Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığına eğer bu kadar bütçe ayrılıyorsa, bu oy avcılığından başka bir şey değildir. Ak Parti devletin imkanlarıyla sandıkta belirli bir oy alıyor.

AK PARTİ ÇOK TEHLİKELİ BİR PARTİ

Ak Parti siyasi partiden çıktı, artık devlet oldu. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak devletle yarışıyoruz. Tek güvencemiz tüm yapılanları vatandaşa anlatıp, onların güvenini almaktır. Ak Parti çok tehlikeli bir parti. 7 Haziran seçimleri ülkenin dönüm noktalarından biri olacaktır. Özellikle Isparta için diyorum bunu. Isparta'da 300 bin seçmen var. 280 bini Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik, demokrat ve ülkesini seven, şehrini seven seçmenden oluşuyor. Herkes Ak Parti'nin yaptıklarını masanın etrafında oturup düşünmelidir.

GÖREV VERİLMESİ HALİNDE SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Yönetime gelen insanların ya da seçilmişlerin bugün Isparta'da çiftçinin, ziraatçının, sanayicinin önünü açmalıdır. Bu insanlara her türlü teşvik sağlanmalıdır. Şuan Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendi içinde yapacağı bir seçimi var. Bu seçim bizim için çok önemlidir. Parti üyelerimiz kendilerini çok iyi bir şekilde temsil edecek, partinin sorunlarına çözüm üretecek, sadece kendi partisinin oylarını değil, diğer partilerin oylarını da alabilecek olan insanları değerlendirecektir."

Yusuf Erdoğan Kimdir?

CHP Isparta Milletvekili Aday Adayı Yusuf Erdoğan, kendi özgeçmişini şöyle anlattı; 1963 doğumlu olup, Kayseri'nin Çakılkaya köyünde dünyaya geldim. İlkokulumu Çakılkaya köyünde bitirdim. Ardından lise öğrenimimi öğretmen okulunda okudum. 1974-1975 eğitim öğretim yılında kaydımı yaptırdım. Lise son sınıfta ise yani 1979 yılında beni okuldan uzaklaştırdılar. 79-80 öncesini yaşayanlar siyasetin ülkemizde ne kadar sıkıntılı olduğunu bilirler. O dönemde sağ-sol çatışması vardı. Bugün ise o günleri arar olduk. 1979'da da ben okuldan süresiz uzaklaştırıldım. Çünkü okulda göze batmıştım, her eylemin başında ben vardım. Ben 9 kardeşin en küçüğüyüm. Okul masraflarımı çıkartmak ve aile bütçesine katkıda bulunmak için SÖMESTR tatillerinde hep inşaatlarda çalıştım. Burada inşaat boyacılığını öğrendim, okuldan uzaklaştırılınca da inşaat işiyle uzun süre devam ettim. 1981 yılında yolum Isparta'ya düştü. O zamanlarda 16 yaşını doldurmuş, 17'me girmiştim. Çocuk sayılırdım, kederimi, üzüntümü, açlığımı, yokluğumu Isparta'yla paylaştım. Isparta'yı ben çok sevdim. Ben burayı mekanım, yuvam olarak seçtim. İyi ki de seçmişim. Daha sonra 6 yıl Cumhuriyet Halk Partisi Isparta il yönetiminde görev aldım. ardından da 6 yıl boyunca İl Başkanlığı görevinde bulundum. Evli ve iki çocuk basıyım. 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Posta 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 538 559 99 20